Monk

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132


http://www.usanetwork.com/series/monk/

http://en.wikipedia.org/wiki/Monk_(TV_series)

Одлична серија,комедија-криминалистичка.Актерот Тони Шалоб е створен за улогата на екс-детективот Адриан Монк кој е опсесивно-компулсивен и има преку 100 фобии.Заради својата состојба забележува детали кои нормален човек не би ги забележал.
Моментално се емитува 8-та и последна сезона која ќе заврши со големо финале во две епизоди.Последните две епизоди најверојатно ќе бидат за откривање на тоа кој ја убил жената на Монк пред 8 год.
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
закон серииче :)
а кај се емитува 8мата сезона ...?
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
закон серииче :)
а кај се емитува 8мата сезона ...?
Во Америка оди на кабелска,а јас спуштам секоја нова епизода од нет.:wink:
Стварно за последнава сезона се имаат добро потрудено(не дека другите не се одлични).
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Интересна серија. Монк понекогаш знае да изнервира, но впрочем тоа му е и работата. Секако е подобар од детективот Рекс:pos2:.
Ама колку што се сеќавам му ја сменија гуварнантата во серијата? Од секогаш ми пречеле таквите промени по сериите.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Сум гледала неколку епизоди од првите сезони на Канал 5 и ми се допаднаа прилично, сакам вакви крими серии. Ќе ги спуштам сите од нет понатаму.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Одлична серија, знае како да те задржи пред телевизорот. Може да биде и тоа како смешна на моменти, на моменти и многу озбилна. Се на се Монк го имам гледано мнгу време пред да почнат да го даваат на Канал 5 и уште од тогаш ми стана една од најдобрите серии.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
Иде моментално на Канал5, ама сум ја гледал епизодава.
Мене не ми е у принцип толку интересен крими делот од серијава, најомилени ми се моментите кога ќе почне да се гади, да брише раце, да подредува, да се нечка кога ќе види нешто неподредено и слично. Исто и оној Ренди приглупион знае да насмее.
Во секој случај Бел бумбар за Монк :)
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Иде моментално на Канал5, ама сум ја гледал епизодава.
Мене не ми е у принцип толку интересен крими делот од серијава, најомилени ми се моментите кога ќе почне да се гади, да брише раце, да подредува, да се нечка кога ќе види нешто неподредено и слично. Исто и оној Ренди приглупион знае да насмее.
Во секој случај Бел бумбар за Монк :)
За жал прекинаа со снимање на серијата. No more My name is Earl.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
За жал прекинаа со снимање на серијата. No more My name is Earl.
хахеа чек бе другар, не сНе се разбрале изглеа....Ја зборам за Ренди од Монк серијава.

Инаку тој Ренди не “знае да насмее’’, од тој Ренди рока бешика :)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Го гледам кога можам..Инаку типот е закон..
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Манк е цар, одлична серија...дефинитивно подобра од она излитено срање наречено др маус хаус...:pipi:
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Monk rulees. Особено во петта сезона во епизодата со ѓубрето. Таму како ме насмеа не верувам дека некоја дуга серија така ме има расположено некогаш.

"Mr. Monk and the Garbage Strike"
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Изгледа не си ја гледал најновата епизода Mr.Monk takes the stand.:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom