MoneyBookers (официјална тема)

Член од
20 февруари 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Аха, значи исто како Пеј Пал на времето кога користевме Словенечки и други адреси... Ќе надминеш 2500 евра и ти бара документи....

Фала ти за помошта
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
планирам да станам skrill vip и да добијам skrill картичка, е сега гледам таму пишува 6000 еу треба да направиш трансакција во рок од 3 месеци, ме интересира:
1. дали од македонски банкомати може да се вади пари ( некој кој веќе извадил )
2. Кога се вели сите трансакции од 6000 еу дали skrill мисли и вадење и примање на пари, на пример јас за 3 месеци добивам 3000 еу и вадам 3000 ( тоа се 6000 еу ) или треба да добивам 6000 еу само??
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Во македонија колку што знам не може да земеш картичка или имаш и друго државјанство?
1. Без да имам вадено да на банкоматите можеш да вадиш затоа што картичката е Мастеркард.
2. Ископирај го на англиски и пушти го тука.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
никаде не пишуваше дека не може од македонија, инако еве линк од бенифициите за вик кога си,
Впатем дали некој му успеал ( реално ) па поврзе skrill акаунт со payoneer картичка па преку payoneer да си ги вади парите?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
никаде не пишуваше дека не може од македонија, инако еве линк од бенифициите за вик кога си,
Впатем дали некој му успеал ( реално ) па поврзе skrill акаунт со payoneer картичка па преку payoneer да си ги вади парите?
Јас знам дека во Србија може во Македонија не. А има луѓе врзале ама на некои не им успева. Прво верификувај си го акаунтот па пробувај.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.820
Поени од реакции
5.926
Здраво

Направив Skrill акаунт кој ќе го користи за повлекување пари. Од советите тука, дознав дека е подобро да се стави вредност во долари на Скрил, така и направив.

Е сега, сакам да ја верифицирам картичката. Имам сметка на Тутунска и маестро картица.
Моето прашање е, дали со истата можам да го верификувам Скрил акаунтот и преку неа да си ги повлекувам парите или мора Visa Electron картица (ако да, како да ја добијам истата)?

Бидејќи ова е ново за мене, секој совет е добредојден.
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
76
Поени од реакции
63
Здраво

Направив Skrill акаунт кој ќе го користи за повлекување пари. Од советите тука, дознав дека е подобро да се стави вредност во долари на Скрил, така и направив.

Е сега, сакам да ја верифицирам картичката. Имам сметка на Тутунска и маестро картица.
Моето прашање е, дали со истата можам да го верификувам Скрил акаунтот и преку неа да си ги повлекувам парите или мора Visa Electron картица (ако да, како да ја добијам истата)?

Бидејќи ова е ново за мене, секој совет е добредојден.
Мислам дека нe можеш со Маестро, но не сум 100% сигурен.
Со VISA Electron можеш сигурно и процедурата е иста како и за Маестрото, дури и полесна бидејќи веќе имаш трансакциска. Отиди во било која експозитура на Тутунска пополни формуларите што требаат и за неколку дена ќе ти стигне СМС порака да си ја подигнеш. Исто така имај некои 300 денари на картицата за верификацијата.

За доларите да ги подигнеш во долари мислам дека треба да имаш посебна девизна сметка, но ништо страшно не е и да ги подигнеш во денари на сегашнава твоја сметка. Ќе изгубиш некои 3-4% во валутна конверзија.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.820
Поени од реакции
5.926
Мислам дека нe можеш со Маестро, но не сум 100% сигурен.
Со VISA Electron можеш сигурно и процедурата е иста како и за Маестрото, дури и полесна бидејќи веќе имаш трансакциска. Отиди во било која експозитура на Тутунска пополни формуларите што требаат и за неколку дена ќе ти стигне СМС порака да си ја подигнеш. Исто така имај некои 300 денари на картицата за верификацијата.

За доларите да ги подигнеш во долари мислам дека треба да имаш посебна девизна сметка, но ништо страшно не е и да ги подигнеш во денари на сегашнава твоја сметка. Ќе изгубиш некои 3-4% во валутна конверзија.
Фала за одговорот. Веќе го направив тоа и сега сум во исчекување да ја добијам. Иначе, како би можело да се избегнат тие 3-4%? Мислам дека, баш, како што читав, се избегнуваат со ставање на долари, а не евра, да нема дупла конверзија, или и од долари во денарчиња губиш? :( Колку само го мразам банкарскиов систем... :mad:
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Фала за одговорот. Веќе го направив тоа и сега сум во исчекување да ја добијам. Иначе, како би можело да се избегнат тие 3-4%? Мислам дека, баш, како што читав, се избегнуваат со ставање на долари, а не евра, да нема дупла конверзија, или и од долари во денарчиња губиш? :( Колку само го мразам банкарскиов систем... :mad:
Нема избегнување на тие давачки. Помири се дека неколку проценти ќе одат кај банките :) ина девизна да ги префрлаш пак ќе ти земат. Конверзиите јадат најмногу. Лани за еден трансфер ме чинеа 4.000 денари конверзиите :S
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Имам проблем со логирање на Skrill. Се беше во ред претходно. Пас-от ми беше зачуван и функционираше, а сега на секое логирање вика invalid e-mail or password. Ова се случи откако направив верификација на туѓа картичка на мојот профил. Кога прочитав Terms & Conditions дека е забрането ја тргнав. Картичката беше од Payoneer. Сега верифицирање на картичката на сметка со точни податочи не можи и вели дека е верифицирана на друг acсaunt. Пратив сметка од телефон, адреса, пасош и уште нема одговор и од нив.
Некое решение???
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.510
Имам проблем со логирање на Skrill. Се беше во ред претходно. Пас-от ми беше зачуван и функционираше, а сега на секое логирање вика invalid e-mail or password. Ова се случи откако направив верификација на туѓа картичка на мојот профил. Кога прочитав Terms & Conditions дека е забрането ја тргнав. Картичката беше од Payoneer. Сега верифицирање на картичката на сметка со точни податочи не можи и вели дека е верифицирана на друг acсaunt. Пратив сметка од телефон, адреса, пасош и уште нема одговор и од нив.
Некое решение???
Не може една иста картичка, на две сметки да ја имаш поврзано, истовремено. Џабе праќаш документи. Поништи ја првата картичка, земи нова и таа новата поврзи ја на профилот со точни податоци.

Мора ли од Payoneer да биде картичката?
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Не може една иста картичка, на две сметки да ја имаш поврзано, истовремено. Џабе праќаш документи. Поништи ја првата картичка, земи нова и таа новата поврзи ја на профилот со точни податоци.

Мора ли од Payoneer да биде картичката?
Картичката и не е проблемот моментално. Не можам воопшто да се логирам на профилот. На секој обид вика invalid e-mail or password, а претходно функционираше нормално со зачувана лозинка. Сега и со внесување на точната добивам invalid e-mail or password :toe:
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.510
Картичката и не е проблемот моментално. Не можам воопшто да се логирам на профилот. На секој обид вика invalid e-mail or password, а претходно функционираше нормално со зачувана лозинка. Сега и со внесување на точната добивам invalid e-mail or password :toe:
Дали емаилот, дали пасвордот, нешто е хендикепирано.
Пробај прво да се логираш на емаилот, ако е сè во ред, ресетирај го пасвордот.
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
Каково искуство имате со повлекување на пари преку Skrill? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom