MoneyBookers (официјална тема)

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Да добиваш payoneer masterCard преку oDesk. Па данокот зависи од тебе пошто сакаш пријави дека зимаш пари сакаш не пријавувај :)
какво е твоето искуство со пријавување/непријавување?
пиши ми по пп ако не е за пред сите ;)
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Абе сте имале досега проблем со поврзување на payoneer со Skrill ? 2 недели се заебавам, не ми ја прифаќаат на скрил таа сметка, викаат не е до нив проблемот, од payoneer исто викаат не е до нив проблемот. Нешто слично некој да искусил ?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
побарај ги на твитер. Зезнато е со пејонир исто и на пејпал некад не пуштаат некогаш без проблем ги врзуваш.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
кој да ги побарам на твитер, во случајов кај скрил е проблемот ? за нив ми викаш да ги барам таму ?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Да. Работата е што payoneer ги рачунаат како виртуелни сметки и ради тоа некогаш ги примаат некогаш не...не е до пејонир. На нив им одговара т.е. сеедно им е.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
ае уште таму се немав пробано :)
 
Член од
3 март 2012
Мислења
51
Поени од реакции
14
Ај ако сака некој да ме извести за плаќање персонален данок на доход од скрил? Примив 50 долари пред месец дена на транскациска, да не ми мрчат во ујп дека се преку скрил? Парите ги заработив преку одеск.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Ај ако сака некој да ме извести за плаќање персонален данок на доход од скрил? Примив 50 долари пред месец дена на транскациска, да не ми мрчат во ујп дека се преку скрил? Парите ги заработив преку одеск.
И мене ова не ми е јасно. Значи што ако јас од тебе позајмам 50евра и заминам америка и после тоа од америка ти ги пуштам на скрил? Нормално да после тоа ќе си ги повлечеш на сметка и за тоа ли ке треба да те даночат? На скрилл нели освен ти никој друг нема пристап па како ке знаат дали ти си ги заработил парите или едноставно некој друг ти ги врајка позајмените пари и ти нормално мораш да си ги извадеш.
Ај од поискусниве некој нека обелодени? :D
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Секој приход мора да се пријави (ете и к-15 пријавуваа вработените иако тоа е нели платено). Во пријавата ќе си наведеш по кој основ си ги добил парите. Е сега ако пријавиш дека си добил 5.000 евра од баба ти од тексас малку ќе биде сомнително па може дополнителни документи да ти бараат :)
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Онда тука добра варијанта е да се соговореш со некоја фирмичка тука во мкд. Да ти даде swith code etc. и директ да им пратеш пари т.е. да си купеш пц, телевизор итн. Тие ќе ги пријават парите како приход и ќе си платат данок а ти ќе си земеш хардверот :)
Тука мислам нема начин да те откријаат.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Секогаш може да смислиш нешто...или пак да платш данок:)
 
Член од
20 февруари 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ве молам за совет,

Имам Скрил акаунт, направив верификација на Виза од Тутунска (повлече околу 2 евра), ми стигна маил дека картичката е верифицирана, и за проверка ги повлеков назад на картичка 0.87 евра колку што останаа одкога Скрилл си зема провизија за повлекување на картичка. Тоа беше минатиот вторник, тие 0.87 евра уште не се стигнати на картичка. Денес е 5ти работен ден од денот кога ги префрлив од Скрил на Виза НЛБ.

Дали има некој проблем затоа што домашната адреса не ми е верифицирана( Скрилот ми е отворен пред неколку години, ама не го користев до сега, не ми текнува дали ми стигнало писмо за верификација...). Кај трансакцијата на Скрил пишува "Processed".

Значи, дали може да се префрлат пари од Скрил на Виза од Тутунска со верифицирана картичка без верифицирана домашна адреса?

Поздрав
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ќе ти стигнат без гајле некогаш им треба повеќе од 5 дена. Само не ми е јасно зошто си повлекувал 0.87 евра...
 
Член од
20 февруари 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Фала за одговорот, ги повлеков чисто да видам дали функционира повлекување од Скрил на Виза, за зимање(верификација) знам дека ќе ти земат 100%, ама кога треба да земеш, макар и твои пари...

Ме збуни дали треба или не треба верификација на домашна адреса ( со пасош, сметка, возачка дозвола итн итн...), кога картичката ти е верифицирана? И ако не треба варификација на домашна адреса, во кој случај треба да ја верификуваш домашната адреса на Скрил?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Фала за одговорот, ги повлеков чисто да видам дали функционира повлекување од Скрил на Виза, за зимање(верификација) знам дека ќе ти земат 100%, ама кога треба да земеш, макар и твои пари...

Ме збуни дали треба или не треба верификација на домашна адреса ( со пасош, сметка, возачка дозвола итн итн...), кога картичката ти е верифицирана? И ако не треба варификација на домашна адреса, во кој случај треба да ја верификуваш домашната адреса на Скрил?
Верификација е потребна доколку исполниш одреден годишен лимит. Мислам дека е 2000 или 2500 евра годишно. Ако не го надминеш тој лимит за една година, ти се ресетира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom