MoneyBookers (официјална тема)

Член од
8 декември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво.Имам пари на скрилл над 2000еу и неможам да ги извадам па долколу некој се нафати и има скрилл картица нека ме контактира.нормално ке си добие провизија.
Позз
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Ми требaaт пaри нa скрил пa aкo некoј сaкa рaзменa зa денaри јaвете
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
има некој искуство со заклучен скрил акаунт, акаунтот е со лажни податоци и сега ми бараат документи за верификација ?
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.507
има некој искуство со заклучен скрил акаунт, акаунтот е со лажни податоци и сега ми бараат документи за верификација ?
Направи друг акаунт, што ги ебеш. Друг пат не чувај кеш на акаунт, пери го веднаш.

поентата ми е дали некој досега праќал лажни документи за верификација, дали ги проверуваат детално или не?
Ако не пратиш лажни документи, акаунтот ќе ти остане заклучен/баниран. Ако пратиш, има шанса да ти го отклучат.
Иначе, немам праќано лажни документи, а кога би праќал, би ги направил најдобро што можам. Дали ќе ги проверуваат детално или не, нивна работа. Секако ништо не губам.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Направи друг акаунт, што ги ебеш. Друг пат не чувај кеш на акаунт, пери го веднаш.


Ако не пратиш лажни документи, акаунтот ќе ти остане заклучен/баниран. Ако пратиш, има шанса да ти го отклучат.
Иначе, немам праќано лажни документи, а кога би праќал, би ги направил најдобро што можам. Дали ќе ги проверуваат детално или не, нивна работа. Секако ништо не губам.
работиш добро фотошоп?
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Не баш. Да не те носам на душа, обрати се кај некој што се занимава посериозно со Фотошоп.
прифаќаат лична карта, возачка или пасош, најлесно мислам дека може да се манипулира со возачка, има најмалку податоци за менување, од задната страна не менуваш ништо така да мислам дека тоа е најдобро решение
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
така да мислам дека тоа е најдобро решение
без никаква причина ти го заклучија така одеднаш или има нешто... мене заради датумот за префрлување на друг акаунт, три-четири пати го погрешив, не знаев дека блокираат а го имав во notepad ме мрзеше да отварам.. и отидоа во неповрат.. им испратив со лажни но ми бараа и сметки она-ова и не ми се замараше толку.. ако имаш поголема сума за која вреди, пробувај тогаш...
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
без никаква причина ти го заклучија така одеднаш или има нешто... мене заради датумот за префрлување на друг акаунт, три-четири пати го погрешив, не знаев дека блокираат а го имав во notepad ме мрзеше да отварам.. и отидоа во неповрат.. им испратив со лажни но ми бараа и сметки она-ова и не ми се замараше толку.. ако имаш поголема сума за која вреди, пробувај тогаш...
истата причина и јас, сакав да пратам пари од него на друг акаунт и утнав 2-3 пати датумот и го блокираа, им пратив лажни документи ке видиме што ке биде
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Можеби ќе звучам како диносаурус на некој поупатен, но сега ми текна дека пред 5 или така нешто години имам 20 долари на moneybookers, сега гледам skrill. Акаунтот не ми е постои. Што се деси, и дали ми се парите отидени у неповрат?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Можеби ќе звучам како диносаурус на некој поупатен, но сега ми текна дека пред 5 или така нешто години имам 20 долари на moneybookers, сега гледам skrill. Акаунтот не ми е постои. Што се деси, и дали ми се парите отидени у неповрат?
Одма на support да им јавиш, доколку тој акаунт ти е бил сосема валиден со сите валидни информации, бидејќи можно е да ти побараат пасош или лична карта за верификација.Така да, најдобро контактирај ги, зошто да ги земат тие 5 долари на гага :)
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Кo ке верифицирaте кaртицa штo oдбирaте NON GAMBLING или GAMBLING? Инaче мoже и сo Мaстеркaрд oд Стoпaнскa бaнкa јaс прoбaв,сaмo незнaм штo дa штиклирaм гoре?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom