MoneyBookers (официјална тема)

Член од
8 септември 2011
Мислења
3.660
Поени од реакции
2.619
ako e za ednas ne se isplaka za toa samo da vadis kartica. Povleci gi na smetkata od tutunska. Pobaraj od bankata da ti dadat IBAN i SWIFT koi ke treba da gi vneses vo accountot na skrill i posle ke si napravis withdraw.
Не е за еднаш, ќе ми треба повеќе пати, само што овие без да ме прашат ми отвориле некаква си младинска картичка, јас и викам сакам виса електроник она ме убедува дека можело се со неа како виса елктроник исти биле :tapp:
А тоа со IBAN i SWIFT зима по 5 евра на секоја трансакција не ми е баш практично.
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
59
Поени од реакции
14
Да ама и на картичка зима уште повеќе од пред еден месец скрил ги променија условите и вадење на картичка е изгор. Провери си убаво

Sent from my HM NOTE 1LTE using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.660
Поени од реакции
2.619
Да ама и на картичка зима уште повеќе од пред еден месец скрил ги променија условите и вадење на картичка е изгор. Провери си убаво

Sent from my HM NOTE 1LTE using Tapatalk
Колку зимаат ?
 
Член од
11 април 2017
Мислења
11
Поени од реакции
1
Zdravo na site
Me interesire vo vrska so skrill sega i neteller, koga se depozitira pari ima opcija da obelezas dali parite ke gi koristis za kockanje ili ne, pa sakam da znam dali bankata ima pristap do taa informacija i ujp bidejki oblozuvanjeto vo stranstvo e zabraneto i se kaznuva.
 

zabiste

Ако не ааа ако не...
Член од
8 октомври 2013
Мислења
213
Поени од реакции
585
Дечки дали некој сте повлекувале од Скрил на сметка во тутунска? Како оди процедура, дали замараат во банка кога ке си ги повлечиш парите, дали прашуваат од кај ти се итн?
 
Член од
11 април 2017
Мислења
11
Поени од реакции
1
ne te zamarat, na nih ne im e gajle za tebe,edinstveno moze ujp da te zamarat :D
 
Член од
21 септември 2017
Мислења
14
Поени од реакции
0
Здраво,
Ми треба услуга.
Потребно ми е да се префрлат 100евро од Skrill на Skrill. Плаќам 10% провизија.
Поздрав.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.262
Поени од реакции
4.948
Здраво,
Ми треба услуга.
Потребно ми е да се префрлат 100евро од Skrill на Skrill. Плаќам 10% провизија.
Поздрав.
Како мислиш од скрил на скрил од еден на друг .. ? Ти треба скрил акаунт ?
 
Член од
21 септември 2017
Мислења
14
Поени од реакции
0
@acereal не...не ... иам скрил...
ми треба да ми уплати од друг скрил . нормално ќе си платам.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.635
Поени од реакции
860
@acereal не...не ... иам скрил...
ми треба да ми уплати од друг скрил . нормално ќе си платам.
Ако плаќаш нешто со скрилл автоматски ќе ти повлече од картичката за која е врзан, слично како пејпал. Не треба некој да ти праќа.
 

BESTmk

bestsase@gmail.com
Член од
27 декември 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ако сеуште ти треба (или на било кој друг да му треба) јас можам да ви завршам работа до одредена сума
 
Член од
24 август 2009
Мислења
139
Поени од реакции
12
Овие премногу ги покачиле провизиите. Минатава година за 1000$ на картичка ми земаа само 3-4$, а сега со 7.5% треба да ми земат 75$. А и со другава опција за повлекување на сметка излегува скоро 5%. И Нетеллер изгледа е слично. Па и данок на сето ова кога ќе ставиш.. И опцијава со нивна припејд мастер картичка ја нема веќе.. Лошо.

Најмногу ме иритира непотребната и ненормално голема такса за конверзија од 3.99%. Скрилот ми е во УСД. Се појавуваат 20 валути како можности за уплата, но ја нема само таа во која ми е акаунтот (долари), шо значи 3.99% за конверзија. Иста приказна и за повлекување. Мојата сметка во банка може да прима и долари. Но не, морало да ми ги менуваат во евра пред секое повлекување, па ајде уште 3.99% + 6.5$ фиксно. Од 1000$ излегуваат 953.5$, а со данок 10% ако сметаме, тогаш 857$.
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
386
Поени од реакции
42
Ми треба услуга. Сакам да повлечам пари од Скрилл. Но поради провизиите и комплицираноста, нудам опција на некој со скрил сметка да му дадам евра, а за возврат може да ми префрли на ПејПал, нормално за одредена провизија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom