MoneyBookers (официјална тема)

Член од
8 септември 2011
Мислења
3.660
Поени од реакции
2.619
Со ИБАН генератор го најдов јас кодот али немам девизна сметка, и сега задолжително е да одам да вагам девизна сметка или ќе стигнат парите ?
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
103
Поени од реакции
31
1. Веднаш верифицирај го акаунтот. Имаш опција да аплоудираш скен од пасош, лична карта или возачка дозвола. Кога ќе се логираш оди settings, па на limits&verification, па ќе ти излезе опцијата за аплоуд.
2. Не знам, никогаш не сум работел со Пајонир.
3. Не е можно повеќе, до пред извесно време беше можно ако имаш ВИП статус на акаунтот.[DOUBLEPOST=1481360985][/DOUBLEPOST]

Во која банка тоа?
Ova mi izleguva na limits&verification, ne mi izleguva nikakva opcija za aploud na sken od dokumenti, da ne e nekoja smena da ti bara verificiranje posle koga ke dostignesh limitot, ili gresham nekade?
  • You can use your account to send or receive up to EUR 2500.00 before we are required to verify your details. ?
  • Your identity will be verified automatically. No action is required on your part.
  • If we require further information, our Customer Service Team will get in touch with you.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.192
Ova mi izleguva na limits&verification, ne mi izleguva nikakva opcija za aploud na sken od dokumenti, da ne e nekoja smena da ti bara verificiranje posle koga ke dostignesh limitot, ili gresham nekade?
  • You can use your account to send or receive up to EUR 2500.00 before we are required to verify your details. ?
  • Your identity will be verified automatically. No action is required on your part.
  • If we require further information, our Customer Service Team will get in touch with you.
Опција за верификацијата на акаунтот мора да има, затоа што е независна од лимитите. Мислам, откако ќе го верифицираш акаунтот ќе ти биде без лимит, но ти можеш да го верифицираш на самото отварање, така да мора да ти постои опцијата некаде.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
1. Веднаш верифицирај го акаунтот. Имаш опција да аплоудираш скен од пасош, лична карта или возачка дозвола. Кога ќе се логираш оди settings, па на limits&verification, па ќе ти излезе опцијата за аплоуд.
2. Не знам, никогаш не сум работел со Пајонир.
3. Не е можно повеќе, до пред извесно време беше можно ако имаш ВИП статус на акаунтот.[DOUBLEPOST=1481360985][/DOUBLEPOST]

Во која банка тоа?
Тутунска
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.889
Поени од реакции
40.192
Тутунска Банка е најдобра банка за работа со Скрил. Нема шанса таму да му рекле такво нешто. Тоа може да му се случи во Комерцијална или во Алфа Банка.
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.516
Поени од реакции
892
Ova mi izleguva na limits&verification, ne mi izleguva nikakva opcija za aploud na sken od dokumenti, da ne e nekoja smena da ti bara verificiranje posle koga ke dostignesh limitot, ili gresham nekade?
  • You can use your account to send or receive up to EUR 2500.00 before we are required to verify your details. ?
  • Your identity will be verified automatically. No action is required on your part.
  • If we require further information, our Customer Service Team will get in touch with you.
изгледа треба да почнеш да го користиш акаунтот за да ти даде опција за верификација, префрли пари на акаунтот од картичка или од друг скрил/нетелер и треба да се појави опцијата за да аплоадираш документи
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
103
Поени од реакции
31
изгледа треба да почнеш да го користиш акаунтот за да ти даде опција за верификација, префрли пари на акаунтот од картичка или од друг скрил/нетелер и треба да се појави опцијата за да аплоадираш документи
Aha, a da ne znaesh do kolkav iznos treba, zatoa shto imam 2-3 dollari, a da ne treba poveke?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Тутунска Банка е најдобра банка за работа со Скрил. Нема шанса таму да му рекле такво нешто. Тоа може да му се случи во Комерцијална или во Алфа Банка.
океј ајде те лажам
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
103
Поени од реакции
31
Go verificirav akauntot so prakanje na scan kopija na mail.
Blagodaram.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.660
Поени од реакции
2.619
Имам мастеркард од стб ама не ми дава да ставам на скрилл пари кога ќе одам гемблинг ниту па бива дирекно се става, има некој друг начин да ставам пари или ќе мора да вадам друга картичка ?
 
Член од
12 јуни 2010
Мислења
200
Поени од реакции
61
Како можам да го поврзам скрилот со пејонир картичката/сметката и да ги влечам парите на пејонир, ми треба сметка со ибан/свифт код но кај пејонир имам сметка со рутинг код т.с американска банка, а во скрил ми треба европска за да го поврзам, каде да го најдам свифт и ибан кодот на мојата пејонир сметка. И дали може наместо сметката да ја поврзам пејонир припејт мастеркард картичката со скрилот и дирекно на неа да влечам пошто гледам на скрилл како withdrawal метод има само виса картичка а оваа е мастеркард
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Ми стигна пајонерот,сега што треба да направам,да ја верифицирам со лична карта,и после која банка да ја поврзам?која сметка?и колку време се чека за верификација,прифаќаат ли сликана л карта,или мора скенирана у пдф формат?
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Имам поднесено документи,неколку дена веќе стои Questionnaire
Submitted,колку се чека отприлика?
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.660
Поени од реакции
2.619
Гледам во погорните постови ја спомнувате Тутунска за најдобра банка, но каква картичка да извадам, виса електроник ?
Се работи за мала сума на пари што треба да ја повлечам од скрилл.
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
59
Поени од реакции
14
Гледам во погорните постови ја спомнувате Тутунска за најдобра банка, но каква картичка да извадам, виса електроник ?
Се работи за мала сума на пари што треба да ја повлечам од скрилл.
ako e za ednas ne se isplaka za toa samo da vadis kartica. Povleci gi na smetkata od tutunska. Pobaraj od bankata da ti dadat IBAN i SWIFT koi ke treba da gi vneses vo accountot na skrill i posle ke si napravis withdraw.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom