Money heist / La casa de papel

Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Да почнам да ја гледам предпоследната сезона ко така
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Можи некој да ми објасни колку сезони се и по колку епизоди има секоја сезона? Јас не знам зошто е вакпв хаос со сето ова. На Стремио има само две сезони. Епизодите се тие ама сакам да знам што се дешава со сезоните.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Можи некој да ми објасни колку сезони се и по колку епизоди има секоја сезона? Јас не знам зошто е вакпв хаос со сето ова. На Стремио има само две сезони. Епизодите се тие ама сакам да знам што се дешава со сезоните.
Веќе е објаснето поназад. Разлистај низ темава и ќе ти биде јасно.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Можи некој да ми објасни колку сезони се и по колку епизоди има секоја сезона? Јас не знам зошто е вакпв хаос со сето ова. На Стремио има само две сезони. Епизодите се тие ама сакам да знам што се дешава со сезоните.
Realno se tri sezoni so ovaa shto deneska izleze.

Prvata e od nekoj spanska tv. Podelena na dva dela od netflix.

Kaj i da gledas isto ke gledas
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Жими се, многу ми е јака вторава инспекторка обожавам вакви ликови со летната чавка
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Жими се, многу ми е јака вторава инспекторка обожавам вакви ликови со летната чавка
te tera da ja mrazis kako da ja znaes cel zivot i ti odi kontra. Strasno izraboten lik. Te nervira samo da ja poglednes.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Ја изгледав цела сезона, и можам да кажам дека сезоната е ВРВ, крајот :shook::shook::shook: Мислев дека ова ќе е последна сезона ама изгледа ќе одат на 5
По мое голема грешка, требаше да завршат тука
Какво финале за на крај да го ебат во последната сцена,како бе она е крај, ок знаеме дека не беше битен грабежот целта им беше да испаднат херои пред народот, и дека живеат во корумпирана држава и полиција, ја постигнаа целта, ама сепак бе, оставаат простор за уште една сезона, по мое грешен потег ама ај
Автоматски споено мислење:

Жими се, многу ми е јака вторава инспекторка обожавам вакви ликови со летната чавка
Многу позната глумица е во Шпанија, прејак карактер, ме бендисва шо цело време има хумор во неа и покрај сите темни особини и баш тоа ја прави да изгледа уште повеќе фрик.
Иако денес ми идеше во екран да влезам и окото да му го извадам :)
 
Последно уредено:

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ја изгледав цела сезона, и можам да кажам дека сезоната е ВРВ, крајот :shook::shook::shook: Мислев дека ова ќе е последна сезона ама изгледа ќе одат на 5
По мое голема грешка, требаше да завршат тука
Какво финале за на крај да го ебат во последната сцена,како бе она е крај, ок знаеме дека не беше битен грабежот целта им беше да испаднат херои пред народот, и дека живеат во корумпирана држава и полиција, ја постигнаа целта, ама сепак бе, оставаат простор за уште една сезона, по мое грешен потег ама ај
Автоматски споено мислење:


Многу позната глумица е во Шпанија, прејак карактер, ме бендисва шо цело време има хумор во неа и покрај сите темни особини и баш тоа ја прави да изгледа уште повеќе фрик.
Иако денес ми идеше во екран да влезам и окото да му го извадам :)
ete ijas ja izgledav cela sezona bez zdiv da zemam. Ebati vozenjeto. Koj ja izmislil serijata svaka mu cast za se, za formiranjeto na likovite, za sekoj eden poteg, ama brat be koj ke ceka edna godina sea da vidime sto ke se sluci, mislam gluposti. Prvite dve epizodi mi bea nekako mnogu bavni i mislev deka cela sezona ke e bulshit, no od tretata natamu mnogu pojaka e sezonava.

Suma sumarium, extra serija!
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
ete ijas ja izgledav cela sezona bez zdiv da zemam. Ebati vozenjeto. Koj ja izmislil serijata svaka mu cast za se, za formiranjeto na likovite, za sekoj eden poteg, ama brat be koj ke ceka edna godina sea da vidime sto ke se sluci, mislam gluposti. Prvite dve epizodi mi bea nekako mnogu bavni i mislev deka cela sezona ke e bulshit, no od tretata natamu mnogu pojaka e sezonava.

Suma sumarium, extra serija!
Tell me about it (n)
Јбг една година чекаш за на крај да ја изгледаш во 12 сати :) и шо е полошо те оставаат со устата подотворена да не знајш на шо си. Јас дехидрирана останав,заборајв да јадам денес :ROFLMAO:
За нова сезона нема ништо официјално, се е на база на шпекулации, а изгледа зависи и од рејтингот на оваа сезона и колкава ќе биде гледаноста. Се надевам да има веќе кога ја завршија онака,инаку ...
Обавезно изгледајте го и документарецот на нетфликс за серијата, како почнаа со снимање и за малце да пропаднеше серијата пред да ја откупи Нетфликс, од тотални анонимуси и многу малце буџет до еми награда :cuc:
Затоа и подобри се двете последни сезони, подруго е буџет кога се има.

Алваро Морте ( професорот) каков лик за маж ќе го
барам сега на полноќ во приватна порака, генијалец е ликот, како го имаат погодено карактерот чудо едно.
На 45 години втора младост доживеа, претходно имаше некои безвезе секундарни улоги за после 15 години кариера дури сега вратите да му се отворат,
Последниот воз го фати, џек пот удри, последно снимаше сега во Прага The wheel of time, би требало и тоа да е ремек дело.
Ако има некоја тука на форумов да го манијачи како мене нека го изгледа "El embarcadero" две сезони е љубовна драма за полигамијата.
Во серијата е спротивно од она што го глуми во Каса де Папел :shok2::цицки:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Tell me about it (n)
Јбг една година чекаш за на крај да ја изгледаш во 12 сати :) и шо е полошо те оставаат со устата подотворена да не знајш на шо си. Јас дехидрирана останав,заборајв да јадам денес :ROFLMAO:
За нова сезона нема ништо официјално, се е на база на шпекулации, а изгледа зависи и од рејтингот на оваа сезона и колкава ќе биде гледаноста. Се надевам да има веќе кога ја завршија онака,инаку ...
Обавезно изгледајте го и документарецот на нетфликс за серијата, како почнаа со снимање и за малце да пропаднеше серијата пред да ја откупи Нетфликс, од тотални анонимуси и многу малце буџет до еми награда :cuc:
Затоа и подобри се двете последни сезони, подруго е буџет кога се има.

Алваро Морте ( професорот) каков лик за маж ќе го
барам сега на полноќ во приватна порака, генијалец е ликот, како го имаат погодено карактерот чудо едно.
На 45 години втора младост доживеа, претходно имаше некои безвезе секундарни улоги за после 15 години кариера дури сега вратите да му се отворат,
Последниот воз го фати, џек пот удри, последно снимаше сега во Прага The wheel of time, би требало и тоа да е ремек дело.
Ако има некоја тука на форумов да го манијачи како мене нека го изгледа "El embarcadero" две сезони е љубовна драма за полигамијата.
Во серијата е спротивно од она што го глуми во Каса де Папел :shok2::цицки:
Dokumentarecot e zakon.
Inace nema kako da ne napravat nova sezona, so takov kraj uste utre treba da izlezat i da kazat deka ke ima petta sezona.
Za glumcite, site dobija slava so ovaa serija. Vo dokumentarecot momentot so Nairobi e dosta emotiven.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Наздравје молзење на кравата.
Во 2022 може ќе заврши грабежов, ама поверојатно е дека нема.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Искрено мислев ќе заврши грабежот во оваа сезона, ама со оглед на тоа што каква слава добија серијата и актериве со неа беше и за очекување наредна сезона.

Инаку сезонава перфектна, како ги разработија само некои ликови. Мене ептен ми се допаѓаат и песните/мелодиите во некои сцени, совршено погодени. Крајот беше тотално луд, милион верзии ми се вртат низ глава моментално.

И ликот на Артурито колку што беше погоден во првите две сезони, толку е промашен во наредниве две.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
да ти ебам тоа ЛГБТ форсирање во секој ебан филм и секоја ебана серија.. како можеа таков лик како
Берлин
да сјебат со таа една ебана сценаа... иначе инспекторкава нумеро дос опасно претендира да ја земе улогата "негативец" број еден во серијава од сењор Берлин :) кој ќе чека сеа две три години најмалку за петта сезона :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Најјако е шо уште нема ништо официјално за нова сезона, повеќето од актерите веќе имаат незавршени проекти, нови серии кои се суспендирани со снимање заради короната, така да не 2022 туку Бог знае кога и дали воопшто ќе излези нова.
Ептен отворена ја оставија, последната епизода повеќе личеше како трета епизода а не крај.
Искрено се разочарав, би ги гледала 24/7 ништо да не прават ама да знам дека за неколку месеци ќе има нова а вака да чекаш две години за 8 епизоди нема смисла.
Автоматски споено мислење:

Никогаш нема да им опростам зошто оваа сцена траеше не цела минута и заврши баш кога не требаше, поезија од 10 страни се испишува тука, алоо режија
:mad:
 
Последно уредено:
B

Beginner

Гостин
Ја почнав некаде од 11-12 па еве сега ја завршив и истото што го напишав откога ја изгледав 3та сезона важи и сега. Дали се нормални вака да завршат? Па и со ова короната побрзо ќе ја заборавам серијата него ли да дочекам 5 сезона мрш!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom