Money heist / La casa de papel

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Третата сезона е уствари втора, Нетфликс мислам дека ја има поделено на два дела првата сезона. Првата има 15 епизоди по саат и нешто. Не знам што си гледал, јас почнав со овие по 45 минути, али еве пак ми се симна синхронизација, така што, појдов кај бугарите.
Prvata sezona kaj mene zavrsi koga ja otkrijaa vilata (13 epizodi) . Posle sledno pustiv na ostrovot koa i skurci na tokyo...

Problemot e koga searchnav na zamunda iskoci season 2 potpisana, koga vlagas u torentot e potpisana season 3...

Cela godina plakjav netflix za dzabe i samo sto go iskluciv pocnav da gledam money heist, dark, archer...

Dno covek.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
192
Поени од реакции
271
Не се замарав со торенти првите 2 сезони, имаш на гугл страни со превод и таму си ги гледав, петка работа, е третата дека е нова мораше да ја симнувам на замунда
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.754
Glupive bugari ja potpisale treta sezona kako vtora. Ja zavrsiv vcera pva sezona i pocnav so treta... 30min in gledam nesto ne stima...

Serijava mene mi e ocaj, ama nesto za pred spienje... Ne znam zaso drkate na tokyo, nisto posebno, ovaa plavata kdravata od zaloznickite e bolja

Se na se zasea... Meh
Ja gledam radi io, za da mi gi gleda on predlozite :D
Нетфликс бе... мора ли се да симнуваш?

Едит: ок, видов... јас се дури има ЛОСТ не исклучувам.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Ондак не гледај? :icon_lol:
А кој кур па 98% да не гледаме поради останатите 2%? Посекако на сите ни се повраќа од такви сцени. Освен на тие 2%.
Дека ќе ми се смени мислењето за нив, сигурно не. Баш напротив. Поради тие со сила форсирања и упикувања каде што нема потреба.
Сигурно очекуваат дека помладите генерации ќе им се испери умот и преку филмовите ќе ги натераат да имаат голема почит кон педерите.
Исто како што во филмовите пред 15-20 години се протнуваше приказни за црнци.
 
S

staycalm

Гостин
А кој кур па 98% да не гледаме поради останатите 2%? Посекако на сите ни се повраќа од такви сцени. Освен на тие 2%.
Дека ќе ми се смени мислењето за нив, сигурно не. Баш напротив. Поради тие со сила форсирања и упикувања каде што нема потреба.
Сигурно очекуваат дека помладите генерации ќе им се испери умот и преку филмовите ќе ги натераат да имаат голема почит кон педерите.
Исто како што во филмовите пред 15-20 години се протнуваше приказни за црнци.
Не им се повраќа на сите од тие сцени, ти може да повраќаш слободно. И не, не е ова форсирање. Младите генерации (особено надвор од маќедоња) размислуваат многу полиберално од нашите, и баш го поздравуваат (како што и треба) вклучувањето на малцинствата во серии и филмови.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Не им се повраќа на сите од тие сцени, ти може да повраќаш слободно. И не, не е ова форсирање. Младите генерации (особено надвор од маќедоња) размислуваат многу полиберално од нашите, и баш го поздравуваат (како што и треба) вклучувањето на малцинствата во серии и филмови.
Како не е форсирање? Која беше потребата Палермо да биде обратен? Имаше некаква врска во филмов нештово? Влијаеше на нешто друго во серијава?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Аман па со ова пропагандиве. Во 2000ти кога е снимана The wire (си ја земам за пример секогаш кога можам пошто треба да се земе за пример), Омар е лик кој е хомо, нема врска со причата, не морало да е хомо, али тоа не влијае на неговиот лик, напротив, фасцинантно е напишан. Значи ова не постои од вчера во филмови и серии, мене лично ме занима дали има некоја содржина ликот и покрај сексуалноста, т.е да не е во центар на дешавките тоа.

Иначе серијава, баш шпанска е. Ќе ја догледам заради тоа што има некоја тензија и зашто ми е досадно моментално со серии. Ликовиве, кој од кој нема врска. Токио со Рио, дечишта, пар распар, првава не знам што бара во грабежов, не видов да има некоја функција, али мора да има една јака женска во серија претпоставувам. Детективкава пак, ебате осетот за полиција, го среќава овој вторпат во живот на блиц средба, абе чекај сега јас ќе ти се исповедам тебе како бившиот ме млатеше и животот ми е хаос. Гарант Денвер ќе има нешто со плавава што ја пукаше, имам изгледано доста теленовели за да видам накај тера тоа, ептен провидно ми изгледа.
Да не наоѓам дупки, не е нешто сериозна серија, али се најде за тепање време.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ако сакате сериозни теми гледајте документарци. Серии се гледаат за забава, а оваа и те како е забавна.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
509
Поени од реакции
366
Од тука ја видов...

Таман да си легнам да има нешто и за утре и моментот со ставање микрофон во наочарите.. Уште се тресам.

Ми беше тешко да се навикнам со некои „непрофисионални“ навики на ликовите меѓутоа серијата е 10ка.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Ако сакате сериозни теми гледајте документарци. Серии се гледаат за забава, а оваа и те како е забавна.
Немој жити се да им пркосиш на експертите и режисерите од форумов ќе земат ќе се налутат ќе и стават 1 оценка на ИМДБ.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.353
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
После Берлин, најинтересен лик за гледање беше труднава психопатка. Дури и ќе и опростам за последниот потег што го направи, зашто ми беше тотално неочекувано. Се надевам во 4та нема да отиде на пораѓај, поинтересно е со неа.
Најкрш лик ми беше и ми остана Рио. Одма ќе го жртвувам, не можам фацата мутава да му ја гледам. И онака 60 пакистанци ја работат неговата работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom