Money heist / La casa de papel

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Ја изгледав серијата, позитивно ме изненади за една шпанска серија. Кога ќе слушнеш шпанска серија, одма ти текнува на некоја сапуница и булшит сценарија, ама ова е одлично. Имаше некои нереални срања кои ме нервираа, бидејќи кога гледам нешто многу ми кршат филм нереални ствари, до душа све е нереално на некој начин, али дозата на нереалност на сцената на Токио со моторот кога се враќа предизвикува дијареа. Кога почнав третатата сезона (втора оригинално) одма се виде дека не е тоа тоа, и дека причата мораше да заврши со втората сезона, ама па од друга страна некако малку ќе беше понудено, премалку епизоди да остане нешто remarkable, па ако застанеа таму ќе беше само добра серија. Не е истиот филинг и истиот хајп кога гледаш, ама добро си извозе и третата сезона.

Иначе гледам многу хајпната Токио, мене некако ич не ми прави мерак, газлеста е да, ама некако поише по мој вкус се Алисон од прва сезона и Моника. Токио и Наироби грдички поприлично. Омилени ликови Денвер и Берлин. Иначе преочигледно беше кој ќе биде првиот убиен од бандата, некако ми потфрлија на тоа поле, доза на изненадување малку да имаше... Како и да е, подржувам вака анти системот серии, нека се буди револуцијата во луѓето на еден или друг начин, одбивност кон системот и начинот на функционирање на истиот е тоа што ни недостасува во денешницава. Пораката е кристално јасна, гледам и идејата се шири низ светот, полн погодок ми е серијава на тоа поле.

Вака така, пак се заебав што гледав серија што не е завршена, иста грешка по 10ти пат, а си реков само завршени отсега сите претходни 9 пати... :D
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Имав среќа на едно од моиве бизнис патувања да налетам на Ицијар Итуњо (Ракел). Ја заследив одма на Инстаграм и можам да кажам дека поубава е во живо, права Шпањолка :) (ок, знам дека се идентификува како Баскијка)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Имав среќа на едно од моиве бизнис патувања да налетам на Ицијар Итуњо (Ракел). Ја заследив одма на Инстаграм и можам да кажам дека поубава е во живо, права Шпањолка :) (ок, знам дека се идентификува како Баскијка)
Е сега ти завидувам максималноо. (n)

Инспектора ми е :love::love:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Имав среќа на едно од моиве бизнис патувања да налетам на Ицијар Итуњо (Ракел). Ја заследив одма на Инстаграм и можам да кажам дека поубава е во живо, права Шпањолка :) (ок, знам дека се идентификува како Баскијка)
Жениште :)
И јас ја следам на инста и прилично е многу блиска со фановите, скоро на секој коментар дава одговор
Автоматски споено мислење:

Ја изгледав серијата, позитивно ме изненади за една шпанска серија. Кога ќе слушнеш шпанска серија, одма ти текнува на некоја сапуница и булшит сценарија, ама ова е одлично. Имаше некои нереални срања кои ме нервираа, бидејќи кога гледам нешто многу ми кршат филм нереални ствари, до душа све е нереално на некој начин, али дозата на нереалност на сцената на Токио со моторот кога се враќа предизвикува дијареа. Кога почнав третатата сезона (втора оригинално) одма се виде дека не е тоа тоа, и дека причата мораше да заврши со втората сезона, ама па од друга страна некако малку ќе беше понудено, премалку епизоди да остане нешто remarkable, па ако застанеа таму ќе беше само добра серија. Не е истиот филинг и истиот хајп кога гледаш, ама добро си извозе и третата сезона.

Иначе гледам многу хајпната Токио, мене некако ич не ми прави мерак, газлеста е да, ама некако поише по мој вкус се Алисон од прва сезона и Моника. Токио и Наироби грдички поприлично. Омилени ликови Денвер и Берлин. Иначе преочигледно беше кој ќе биде првиот убиен од бандата, некако ми потфрлија на тоа поле, доза на изненадување малку да имаше... Како и да е, подржувам вака анти системот серии, нека се буди револуцијата во луѓето на еден или друг начин, одбивност кон системот и начинот на функционирање на истиот е тоа што ни недостасува во денешницава. Пораката е кристално јасна, гледам и идејата се шири низ светот, полн погодок ми е серијава на тоа поле.

Вака така, пак се заебав што гледав серија што не е завршена, иста грешка по 10ти пат, а си реков само завршени отсега сите претходни 9 пати... :D
Токио не да е хајпната, не знам стварно што гледаат мажите во неа ( добро знам ама сепак :) )
Во серијата е глуп карактер, мозок од чавка а изгледа и во живо не е ништо поарна :)
Имам гледано доста Шпански емисии на кои таа била гостин ми изгледа за многу глупава особа, мој впечаток.

Инаку ај како женско јас да се изразам, никогаш не ми се допаѓале личности како карактерот на профе, ( нерд личности со наочари и бради) не дека сум особа која загледва некои guay момци што викаат во Шпанија, али човече посексапилен маж од професорот јас немам видено :ROFLMAO: , едноставно толку го имаат во серијата разработено карактерот, што те прави да го гледаш со подзината уста, секој потег, секој чекор од памет да те извади, секоја чест.
Sapiophile особа станав :D го отепав од манијачење на инста:backa:
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Берлин беше најинтересен лик, исто и актерот е симпатичен за негови години. Другото од машки дел, мех.

Најроби имаше најок карактер кај жените, што ја правеше и покрај изгледот, поатрактивна од тоа што е. Инаку на лик Моника е најлична.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
И Берлин не е лош ама сепак си стојам на мојот избор :)
Инаку од жените да, Најроби омилена, на лик инспекторката ми е број еден
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Берлин крајно антипатичен али требаше таков лик да има, Најроби дефинитивно омилен лик а инспекторката најубава на лик само од коа стапи у романтична врска со професорот падна карактерно у мои очи, таа Моника уопште не ми е убава.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Берлин крајно антипатичен али требаше таков лик да има, Најроби дефинитивно омилен лик а инспекторката најубава на лик само од коа стапи у романтична врска со професорот падна карактерно у мои очи, таа Моника уопште не ми е убава.
Во првите две сезони беше глупичка, третата сезона од кога се приклучи во бандата видовме промена
Lisboa > Raquel :)
Инаку онаа Сиера инспекторката иста Вилма Русковска ми е :D добро посимпатична малце
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Јас до пред некоја година бев ептен скептик за шпански филмови, но потоа го изгледав El Cuerpo и уште еден друг не ми текнува како се вика и сфатив дека ептен сум згрешил што не сум гледал. Некоја посебна мајсторија имаат, фантастични филмови. Серијава прејака, една од омилените ми стана, штета што четвртава сезона ќе е последна.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Јас до пред некоја година бев ептен скептик за шпански филмови, но потоа го изгледав El Cuerpo и уште еден друг не ми текнува како се вика и сфатив дека ептен сум згрешил што не сум гледал. Некоја посебна мајсторија имаат, фантастични филмови. Серијава прејака, една од омилените ми стана, штета што четвртава сезона ќе е последна.
нема уште потврда дека ќе биди последна, ама да, најверојатно ќе биди.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
:vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :uzi::uzi::uzi:
Само што излезе трејлерот за 4 сезона и можи да се кажи со сигурност дека оваа сезона ќе биди сосема поразлична, најверојатно ќе има повеќе акција и тензичност.
По мое тешко да се извлечи некој на крајот.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Берлин нели цркна бе?
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Берлин нели цркна бе?
Добро утро, нели во третата флешбекој имаше цело време :)
Ваљда и и во оваа.
Моја прогноза е дека Берлин и професорот имаат некој адут во ракав, во случај работата да ескалира. Теориите дека Сиера е Татјана (девојката на Берлин која се појавува во тие флешбекови кога се во манастирот) не вервам да се точни, ама има еден детал, во третата сезона помеѓу заложниците во банката се појавува Белен Куеста, многу популарна актерка од Шпанија, режисерите кажаа дека нејзиното појавување не е блиц туку ќе има голема улога во 4 сезона,типувам дека таа е девојка му на Берлин, исти ми се.
Вака по трејлерот ми изгледа дека оган ќе биди и оваа сезона, едвај чекам да видам шо ќе измисли професорот овај пат знаејќи дека за него скоро се е изгубено.
ПС Во бандата има издајник ама не го кажвам кој е :свиркам::свиркам::свиркам:
 
Член од
8 ноември 2007
Мислења
574
Поени од реакции
296
Спојлери бре алооо демек направи нешто јако со тоа што кажа имало издајник пфффффф
 

Kajgana Shop

На врв Bottom