Mobelix (Мобеликс)

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
509
Dali telefonite od mobelix doagaat vo folija skros zatvoreni i so originalna kutija sve? Malce mi se somnitelni, se mislam da zemam S23 ova sto im e za 37 000, ama istiot telefon vo telekom okolu 56 000 go davaat a anhoch isto okolu 50 000 pa malce sumnitelno mi e, nemam zimano od mobilarive do sega
Истата дилема и јас ја имам , многу ми е чудно да е скоро 20.000 поефтин во однос на Нептун,сетек и сл.
А истата приказна е и со другите телефони

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
300
Поени од реакции
581
Истата дилема и јас ја имам , многу ми е чудно да е скоро 20.000 поефтин во однос на Нептун,сетек и сл.
А истата приказна е и со другите телефони

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
Вака значи доколку на телефонот пишува дека е експонат кога одиш на страницата од Мобеликс тоа значи дека е користен затоа цената е доста поефтина на експонатите, доколку не пишува дека е експонат тогаш е оригинал и доаѓа запечатен во оригинал кутија со сите работи како полнач итн.. јас купив пред години Samsung S6 од таму и дојде во оригинал кутија неотворен со полнач со слушалки со се и серискиот број беше оригинал,серискиот број го проверив на интернет.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
509
Вака значи доколку на телефонот пишува дека е експонат кога одиш на страницата од Мобеликс тоа значи дека е користен затоа цената е доста поефтина на експонатите, доколку не пишува дека е експонат тогаш е оригинал и доаѓа запечатен во оригинал кутија со сите работи како полнач итн.. јас купив пред години Samsung S6 од таму и дојде во оригинал кутија неотворен со полнач со слушалки со се и серискиот број беше оригинал,серискиот број го проверив на интернет.
А што не напишат тогаш дека продаваат "користен телефон"? Вака забуни ствараат...


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom