Mitsubishi Lancer Sportback

Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012









Да не сум слушнал голф-молф овде.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе каков голф. лансеров е ЗАКОН!:zver:
брат ми си зеде од обичниот, кога излезе и уште тогаш кажа, а спорбекот што ќе го прават ќе биде :zver: дури викаше, се мислел дали да го почека...али и тоа е добро, ама ова е лудницаааа:vozbud:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Glupo mi e samo shto gi iskopirale Subaru so noviot dizajn na Imprezata,drugoto seto e TOP.Nema zaebancija so LANCER.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Многу ми се бендисува.... Агресивен дизајн, одлична внатрешност... Незнам што го задвижува, но според мене, ова треба да има минимум 200 кс под хаубата.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
предниот дел на втората слика многу подсетува на 407 ката инаку колата е супер а мене повеке ми се допаѓа седанот
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Многу ми се бендисува.... Агресивен дизајн, одлична внатрешност... Незнам што го задвижува, но според мене, ова треба да има минимум 200 кс под хаубата.
Бирај:)
Customers can chose between a 108-horsepower 1.5 liter or 141-horsepower 1.8 liter gasoline engine. A 138 horsepower 2.0 liter disel will also be available. The series is due to be joined by a model powered by Mitsubishi Motors’ new diesel engine in the spring of 2009.
The Sportback Ralliart is powered by the same 235 horsepower 2.0-liter turbo-four found in the Lancer Ralliart sedan, first shown at the Detroit Auto Show. That power is sent to all four wheels via Mitsubishi’s Twin Clutch SST transmission. The car also uses Mitsubishi’s Active Center Differential to split power between the front and rear wheels. High-performance brakes also improve overall performance.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Наах... Предниот дел, ко и седанот, страшно потсеќа на алфа и ништо друго. Ако не го дрпнале од алфа дизајнот, еве на :)
А... Иако обично сум повеќе за спортбек, хечбек и сличнибек варијанти, Лансеров не ми се допаѓа. :toe:

(џиш: Јас сакам алфа 8С :) )
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Наах... Предниот дел, ко и седанот, страшно потсеќа на алфа и ништо друго. Ако не го дрпнале од алфа дизајнот, еве на :)
А... Иако обично сум повеќе за спортбек, хечбек и сличнибек варијанти, Лансеров не ми се допаѓа. :toe:

(џиш: Јас сакам алфа 8С :) )
Кога ти е роденден да ти купам? :vozbud:

Инаку, би ја земал дизелската верзија... Многу ме заинтересира, мислев дека нема да вградуваат дизел во ваков модел.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
wow колава е ГРОМ!!! Лудница. Јас сум заљубен во седанот ама ова е.... Немам зборови. Едноставно нелиии.... ПРЕКРАСНО!!! :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ммммм...интересно е. Не знам кај нас коа ке дое ? Или е дојдено? Не сум многу во тек ама добра кола. И цена -мена нешо? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom