mIRC (oфицијална тема)

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Еве кој го користат mIRC-от

<uuu_mkd> zdr
<uuu_mkd> asl
<chemicalange> 26 m
<uuu_mkd> pozz
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
110
не знам кој уште користи мирц, али баш сакам да се врати тоа време, поинтересно беше него сега со социјалниве мрежи.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
не знам кој уште користи мирц, али баш сакам да се врати тоа време, поинтересно беше него сега со социјалниве мрежи.
ASL PLS :love:
--- надополнето: 29 јули 2013 во 20:02 ---
Најбрзиот сервер што никогаш не паѓаше
 

Attachments

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ако треба да се пишува на темава тогаш ќе треба реферати и долги страници да се испишат.
Првпат почнав да го користам во 2003. последен пат се логирав 2009 кога и ми паднаа трите кориснички имиња поради нелогираност подолга од месец дена. Имам прин скрин од акцес листа на мој јузер, преку 20 канали со акцеси грото 499 во тоа време најпопуларните канали треба да се стави тука на темава... Додатно каналот што го имав, едвај го регистрирав пошто секогаш се наоѓаше по некој опасен тип што ќе те моли за опче и после ќе прави хаос... Кога ми успеа регистрацијата каналот стигаше и до 70 члена без ботови... Скриптите беа лудило во тоа време.... Па ќе земеш бнц и тогаш си главен. Имаше ред и поредок и добри заебанции паѓаа на тие македонски канали.... По 2008 веќе почна некако да замира откако се појавија мултимедијалниве мсн и останати и оттогаш веќе е во фаза на комплетно изумирање.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
Има ли некој од тука седено на #pintija? Знам, еден Гоце од Пинтија го држеше т.е имаше регнато X

Таму ми беа мирц почетоците за некое чудо, баш беше активен каналот.

Јас успеав 2 пати да регистрирам канали со X - #stipjani и #otinja
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Зашто неможам да се уклучам на мирц? Кој се разбира нека ми пише во порака
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.601
Поени од реакции
38.761
Еден другар ми кажуваше на времето се допишувал со некоја срничка или снегулка потпишана нез како ми рече небитно и се договориле да се видат, и двајцата имале превисоки очекувања еден за друг и кога се виделе си направиле здраво се запознале и се разминале секој по свој пат:icon_lol:
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Еден другар ми кажуваше на времето се допишувал со некоја срничка или снегулка потпишана нез како ми рече небитно и се договориле да се видат, и двајцата имале превисоки очекувања еден за друг и кога се виделе си направиле здраво се запознале и се разминале секој по свој пат:icon_lol:
Таа е никаква,ја знам
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
316
Поени од реакции
467
/msg x@channels.undernet.org login user pass

дај акцес на мацедониа 499 !!!! Еее коа го полнев инфото со акцеси, + на далнет и на уште еден сервер се дилаа многу нелегални работи, највеќе поради тоа идевме на времето. Сеа онака тапа. Нема никој, чат пат навратувам да видам што останало од камено дома, кој преживеал кој не ..

Хахах ее времињаа... шо ник беше друже ?[DOUBLEPOST=1511322030][/DOUBLEPOST]А може и секој да напише под кој nickname е бил на mIRC , може да се најдат некои стари пријатели :)
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Хахах ее времињаа... шо ник беше друже ?[DOUBLEPOST=1511322030][/DOUBLEPOST]А може и секој да напише под кој nickname е бил на mIRC , може да се најдат некои стари пријатели :)
Секој ден сум на мирц,никот ми е martina^
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Хахах ее времињаа... шо ник беше друже ?[DOUBLEPOST=1511322030][/DOUBLEPOST]А може и секој да напише под кој nickname е бил на mIRC , може да се најдат некои стари пријатели :)
Истиов ник бев. Него кај ќе најдеш сега некој од порано луѓето?
Сем некој со висок степен на virtual social anxiety па да му е страв и на фејзбук да се укључи.

http://www.undernet.org/

Истата страна е од пред 20 години ц ц ц ..

Секој ден сум на мирц,никот ми е martina^
Среќа.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
posle tolku vreme probav da instaliram mirc, da se potsetam na vremeto kako bese
nikako ne saka da konektira uste na sam start mi dava samo opcija registar / exit,
neli na mestoto na exit imase pocija da pritisnes continue, i taka za da te konektira
znae li nekoj?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom