Microsoft Lumia - Генерална дискусија

Член од
3 јануари 2014
Мислења
13
Поени од реакции
6
За тие што го имате земено Lumia 535 од Т-mobile MK, ме интересира која ви е Хардверската верзија (Hardware revision number) на телефонот.

Верзијата најверојатно може да види во Settings > About Phone (како на сликата):
 
Последно уредено:

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.738
Поени од реакции
4.952
Има ли Youtube верзија од Google за Lumia?

Sent from my P6-U06 using Tapatalk
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.352
Поени од реакции
788
Едно прашање. Имам Лумиа 650, го бива ли и зашо не?
Шала на страна има моменти да закочи па да морам да вадам батерија а пали гаси и сл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom