Miami Open 2017

Кој ќе го освои Miami Open 2017?

  • Федерер

  • Надал


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2013
Мислења
2.155
Поени од реакции
2.594
Се повторува 2011 година само шо друг е човекот...
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Толку од доминацијата на Надал.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.609
Поени од реакции
81.288
Федекс бичезззз :cool:
 
L

Löwe

Гостин
Нека фрли Федерер некој долар на публиката, пола титула нивна заслуга е. Јас како навивач на Федерер многу се нервирам кога игра во Америка, лудаците јадат гомна на сред меч и на брејк топки. Пазете на меч топка, цел саат ќе плескаат.
Слабо Надал инаку, нема шанси да тепа.
Eте. конечно асалаен коментар на форумов да прочитам. Имало и такви.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Праеше галама публиката нема сомнеж ама не галемеа и за Надал?

И на двајцата играчи подеднакво им сметаа ако ме прашувате мене.

Федерер го издоминира Надал мечов, сам си е крив Надал шо нишо не моеше да погоди, заслужено Федерер во оваа година е 3-0 против Надал.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.241
Поени од реакции
4.433
Федерер кaкo тргнaл и брoј 1 ќе гo нaпaдне :D
Брaвo, пoдвиг е oвa, сеa ќе oдмoри мaлку нa земјa, мoже вo Мaдрид дa прoбa и пoсле Вимблдoн, пa сезoнa нa тврдa вo кoјa не брaни пoени.

А јa пoчнa сезoнaтa кaкo брoј 17. Дa не беше убрзaн АO, невoзмoжнo беше дa дoбие три утaкмици вo пет сетa.
Али нaстрaнa се, пoдвиг е oвa, три гoлеми турнири oсвoенк
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.068
Поени од реакции
11.045
Публиката заебава работа, во право сте.Само што имам впечаток дека и без тоа Федерер ќе беше победникот.
Тоа со мрежата во ред, мала среќа.Секогаш го имало тоа и ќе го има.Нема шанси да победеше Надал и покрај поенот со мрежата.Слаба игра од Надал.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
А јa пoчнa сезoнaтa кaкo брoј 17. Дa не беше убрзaн АO, невoзмoжнo беше дa дoбие три утaкмици вo пет сетa.
Али нaстрaнa се, пoдвиг е oвa, три гoлеми турнири oсвoенк
Ја па мислев немало врска брзината :(
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Федерер ќе тепаше за тепање бидејќи Надал за никаде беше, ама не личи вака, уу аа ее на брејк топка. Му сметаа и на Федерер ама пред сервис кога ќе заќутеа сите тогаш не се слушаше глас, а обратно кога е значи било кој противник тогаш точно кога ќе заќутат сите некој кашла, кива, јаде чипс. Несериозни се Американците тоа е факт, дека Федерер заслужено си тепа и тоа е факт.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.068
Поени од реакции
11.045
Па тоа со публиката е во ред да се критикува само не е во ред дасе оспорува победата и да се пишува демек тие му ја донесле
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom