Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
9 февруари 2013
Мислења
28
Поени од реакции
3
Го исчистив и кабелот ама не прај разлика. Се сомневам на батеријата да прај проблем.
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
66
Поени од реакции
26
Мислење за Redmi Note 10 Pro ? Сакам да го земам ама ме плаши едно нешто, Personalized Ads видов дека го има нештово као демек излегуваат реклами од време на време, некој да даде мислење за телефонов ? Искуство би било пожелно xd
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.639
Поени од реакции
38.821
Мислење за Redmi Note 10 Pro ? Сакам да го земам ама ме плаши едно нешто, Personalized Ads видов дека го има нештово као демек излегуваат реклами од време на време, некој да даде мислење за телефонов ? Искуство би било пожелно xd
тоа е нормална работа кога имаш Шаоми, затоа цената е увек ниска. Иначе искачаат само кога палиш некои апликации што се преинсталирани од Шаоми, нема да ти искочи реклама од никаде ако мислиш на тоа.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Мислење за Redmi Note 10 Pro ? Сакам да го земам ама ме плаши едно нешто, Personalized Ads видов дека го има нештово као демек излегуваат реклами од време на време, некој да даде мислење за телефонов ? Искуство би било пожелно xd
зависи со кој ром ке го земеш, и да има реклами се гасат во сетингс на апликациката и recommendations исклучи.
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
66
Поени од реакции
26
тоа е нормална работа кога имаш Шаоми, затоа цената е увек ниска. Иначе искачаат само кога палиш некои апликации што се преинсталирани од Шаоми, нема да ти искочи реклама од никаде ако мислиш на тоа.
Да баш на тоа мислев, дека при нормално користење пример палиш камера и чекаш 10 секунди да ти се исклучи реклама...
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Да баш на тоа мислев, дека при нормално користење пример палиш камера и чекаш 10 секунди да ти се исклучи реклама...
Јас земав 10 про од Телеком. Сега за сега сум задоволен.
Реклами имам само кога ќе инсталирам апликација дур се праи "сеќурити чек" вака на нормално користење сум немал никаков проблем.

За тие пари, тоа што го добиваш е топ.

Мој совет ти е глеј да е глобална верзија а не за Индиски пазар.
Т.е бегај од Про Макс, тој ти е за Индиски пазар.

И јас ја имав истата дилема, прв пат земав Шаоми, сеа за сеа сум задоволен. Веќе неколку месеци маст му вадам :)
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
66
Поени од реакции
26
Јас земав 10 про од Телеком. Сега за сега сум задоволен.
Реклами имам само кога ќе инсталирам апликација дур се праи "сеќурити чек" вака на нормално користење сум немал никаков проблем.

За тие пари, тоа што го добиваш е топ.

Мој совет ти е глеј да е глобална верзија а не за Индиски пазар.
Т.е бегај од Про Макс, тој ти е за Индиски пазар.

И јас ја имав истата дилема, прв пат земав Шаоми, сеа за сеа сум задоволен. Веќе неколку месеци маст му вадам :)
Фала ти, најверојатно ќе го земам
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.130
Поени од реакции
549
рекламите можат да се исклучат и како што кажаа погоре излегуваат додека инсталираш нешто при "сеќурити чек"
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
472
Поени од реакции
1.490
Вреди ли да се дае +10 000 за 11т или да одам со ноте 10 про?
 
Член од
2 мај 2006
Мислења
132
Поени од реакции
83
Искрено не вреди, цената е прескапа за разлика од редми ноте 10 про, а со скоро исти перформанси... Камерата е идентична како на редми ноте 10 про. Не знам зошто му е толку висока цената, мож ради тоа што го носи името 11ка. Јас имам 9 ноте про, што кошта 13 000, и го упоредував со 11лите, знаеш дека мојов вади подобри слики за разлика од 11лите... а 11лите е 22 000 горе доле... за тие пари 10 ноте про е топ телефон
 

Kajgana Shop

На врв Bottom