Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Дечки мислење за Xiaomi Note 10 Pro

Другар ме прашува дали вреди кај нив го имале на некоја акција 6/64 за 150€
Гарант мислиш за Редми Ноте 10 про...Вреди и те како со оглед дека кај нас минимум е 100 евра поскап.Нека донесе и за продажба слободно.И ако не е тајна за која земја станува збор?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Гарант мислиш за Редми Ноте 10 про...Вреди и те како со оглед дека кај нас минимум е 100 евра поскап.Нека донесе и за продажба слободно.И ако не е тајна за која земја станува збор?
Бугарија :)
Во сабота се отварал нов салон па имале промотивни цени
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Кои телефони подржуваат Е-Сим од Шаоми ?
 
Член од
22 февруари 2021
Мислења
46
Поени од реакции
26
Гледам во Анхоч го има Редми Ноте 10 Про. Некој искуство со купување телефон од кај нив?
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Член од
11 август 2019
Мислења
17
Поени од реакции
15
Гледам во Анхоч го има Редми Ноте 10 Про. Некој искуство со купување телефон од кај нив?
Лошо искуство, баш со xiaomi телефон..
Незнам каков ром имаше телефонот, после некое време си повлече апдејт и имаше проблем со мрежен сигнал.
Го однесов во сервис (тогаш беше асса електроникс, мислам дека е нивен сервис) констатираат проблем со матичната плоча која треба да се замени, и поради неисплатливоста на поправката за нив констатираа "физичко оштетување" на уредот.. Мое лично искуство многу одамна сега незнам како е
 
Член од
16 мај 2021
Мислења
757
Поени од реакции
4.181
Какво искуство имате со MIUI 12.5?, посебно ако сте дале апдејт на MIUI 12? Дали ја штеди батеријата како што беше најавено или пак ја цеди повеќе и од MIUI 12 како што читам на некои сајтови?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Какво искуство имате со MIUI 12.5?, посебно ако сте дале апдејт на MIUI 12? Дали ја штеди батеријата како што беше најавено или пак ја цеди повеќе и од MIUI 12 како што читам на некои сајтови?
Исто, некое мало подобрување имат. Полнењето е побрзо, кај камерата мало подобрување.

П.С.
Ево скриншот од прошлата сабота, цел ден го гњавев IMG_20210903_231938.jpg
 
Последно уредено:

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Имам дилема Poco m3 pro 5 g , Redmi 9 pro, Redmi 8 pro во принцип за таа сума незнам дали ми а1 ќе ми издржи до крај на месец..
 
Член од
9 февруари 2013
Мислења
28
Поени од реакции
3
Здраво дечки,
се работи за XIAOMI MI 9T имам проблем со fast charging. Со оригиналниот полнач престана да полни брзо. Единствено со 27W или 33W и тоа не со секој полни брзо, порано со овие полначи полнеше со turbo charging сега со таквите полни со fast charging. Едно ниво подолу да речам.

Досега пробав factory reset и recycle на батеријата но нема успех. Исто така имав update на Android од пред скоро време не сум сигурен дали после то почна да прај проблем.

Дали на некој му се случило слично нешто и искуства околу проблемов?
 
Член од
2 мај 2006
Мислења
132
Поени од реакции
83
Здраво дечки,
се работи за XIAOMI MI 9T имам проблем со fast charging. Со оригиналниот полнач престана да полни брзо. Единствено со 27W или 33W и тоа не со секој полни брзо, порано со овие полначи полнеше со turbo charging сега со таквите полни со fast charging. Едно ниво подолу да речам.

Досега пробав factory reset и recycle на батеријата но нема успех. Исто така имав update на Android од пред скоро време не сум сигурен дали после то почна да прај проблем.

Дали на некој му се случило слично нешто и искуства околу проблемов?
Брате јас имам ноте 9 про најпрвин кога го полнев не ми покауваше фаст и турбо, па пред извесно време приметив кога го вклучам ми излегува турбо и проценти одбројуваат, па пак ми го снема, и еве овие денови пак се полни турбо. така да мислам дека е нешто до update или нешто слично
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Здраво дечки,
се работи за XIAOMI MI 9T имам проблем со fast charging. Со оригиналниот полнач престана да полни брзо. Единствено со 27W или 33W и тоа не со секој полни брзо, порано со овие полначи полнеше со turbo charging сега со таквите полни со fast charging. Едно ниво подолу да речам.

Досега пробав factory reset и recycle на батеријата но нема успех. Исто така имав update на Android од пред скоро време не сум сигурен дали после то почна да прај проблем.

Дали на некој му се случило слично нешто и искуства околу проблемов?
Исчисти го портот.
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки,
се работи за XIAOMI MI 9T имам проблем со fast charging. Со оригиналниот полнач престана да полни брзо. Единствено со 27W или 33W и тоа не со секој полни брзо, порано со овие полначи полнеше со turbo charging сега со таквите полни со fast charging. Едно ниво подолу да речам.

Досега пробав factory reset и recycle на батеријата но нема успех. Исто така имав update на Android од пред скоро време не сум сигурен дали после то почна да прај проблем.

Дали на некој му се случило слично нешто и искуства околу проблемов?
Исчисти го портот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom