Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
22 февруари 2021
Мислења
46
Поени од реакции
26
Планирам да земам Redmi Note 10 Pro од Нептун - https://www.neptun.mk/categories/mobilni_telefoni/XIAOMI-Redmi-Note-10-PRO-8-128GB-Onyx-Gray-DS--CT-

Прочитав назад низ страните дека го препорачувате. Има некој искуство конкретно со купен од Нептун?

Назад некаде прочитав дека кај нас (општо, не конкретно Нептун) ги увезувале индиски/кинески варијанти па преинсталирале интернационален софтвер?

Некој совет што да внимавам, или што да се распрашам? Не сум баш упатен околу телефоните и таа технологија.
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Планирам да земам Redmi Note 10 Pro од Нептун - https://www.neptun.mk/categories/mobilni_telefoni/XIAOMI-Redmi-Note-10-PRO-8-128GB-Onyx-Gray-DS--CT-

Прочитав назад низ страните дека го препорачувате. Има некој искуство конкретно со купен од Нептун?

Назад некаде прочитав дека кај нас (општо, не конкретно Нептун) ги увезувале индиски/кинески варијанти па преинсталирале интернационален софтвер?

Некој совет што да внимавам, или што да се распрашам? Не сум баш упатен околу телефоните и таа технологија.
Јас ќе го земам Note 10 Pro за неколку дена од А1, и планирам да го продадам одма неотпакуван. (6/128)
Сега засега имам еден другар заинтересиран, но ако не се договориме, ќе ти пишам.
(Цена околу 17000/17500)
 
Член од
1 октомври 2018
Мислења
386
Поени од реакции
787
На Редми Ноте10, на сигурносна апликација купена преку Play Store и дозволив администраторски пристап и пристап до accessibility. Двете функции се потребни за апликацијата да функционира исправно. Апликацијата ја ставив како исклучок кај потрошувачката на батеријата, за power management да не ја исклучива и овозможив auto-restart за самата апликација.

Секој ден гледам нотификации дека треба да ги овоможам пристап до accessibility и администраторски пристап. Кога секој ден ги овозможувам пристапите наредните 10-12 часа е ОК. Наредниот ден се почнува од ново.

Како на секој 24 часа да се одземаат пристап до accessibility и администраторски пристап. Истата апликација ја имам на повеќе уреди и на никој друг уред до сега сум немал никаков проблем.

Како да го решам овој проблем? Дали треба да ја додадам апликацијата како усклучок уште на некое друго место?
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.950
Во Хрватска и Србија веќе некое време Шаоми има највеќе продадени телефони. Изгледа само кај нас е неедуцираноста во врска со Шаоми.
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
Xiaomi Mi 11 lite vase mislejne dali vredi da zemam
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Xiaomi Mi 11 lite vase mislejne dali vredi da zemam
Зависи од потребите твои.
Според мене имаш 3 најдобри избори до 320е, Poco X3 Pro vs Mi 11 Lite vs Samsung A52.
Разгледај ги на gsmarena и youtube, и сам ќе си одлучиш.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.950
Xiaomi Mi 11 lite vase mislejne dali vredi da zemam
За 350e (можеби 10-20e повеќе) ќе најдеш Poco F3 или Mi 10T

Доколку сакаш да останеш на цената 300-320e најсигурен избор ти е Galaxy A52.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Има ли негде кај нас сервис за Шиаоми ? Поточно дали некој менува екран на ми9 ?
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
509
Има ли негде кај нас сервис за Шиаоми ? Поточно дали некој менува екран на ми9 ?
види и у овластениот сервис на Шаоми, на Трета Македонска бригада (у згеадата на Раде Кончар).
Ја имам добро искуство со нив...


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Дечки мислење за Xiaomi Note 10 Pro

Другар ме прашува дали вреди кај нив го имале на некоја акција 6/64 за 150€
 

Kajgana Shop

На врв Bottom