Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Зедов Xiaomi Redmi 4 Prime, и имам проблем со Viber, не ми дава дека некој ми пишал или ме барал додека не ја уклучам апликацијата. Истото ми се случува и со други апликации (апликација за фудбал што треба да ми даде римајндер 15 минути пред почеток на натпревар, не дава). Сите сетинзи на апликациите се исти како и на претходниот телефон што го имав (Samsung). Чаре?
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
253
Поени од реакции
60
Зедов Xiaomi Redmi 4 Prime, и имам проблем со Viber, не ми дава дека некој ми пишал или ме барал додека не ја уклучам апликацијата. Истото ми се случува и со други апликации (апликација за фудбал што треба да ми даде римајндер 15 минути пред почеток на натпревар, не дава). Сите сетинзи на апликациите се исти како и на претходниот телефон што го имав (Samsung). Чаре?
секурити-пермисии подеси тоа таму, и то а во ресент (доле лево дугме) стави катанче на вибер (повлечи надоле)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
секурити-пермисии подеси тоа таму, и то а во ресент (доле лево дугме) стави катанче на вибер (повлечи надоле)
Не ни рошнав таму, све било исклучено по дифолт. Данке. :*
 
Член од
24 август 2008
Мислења
287
Поени од реакции
237
продај го телефонот на некој криминалец....добри пари ќе ти даде:ROFLMAO:
Мислам дека јасно беше прашањево и причината поради која сакам да го поправам (вратам) ИМЕИ кодот, но немаше потреба од безпредметни одговори.
* Во секој случај најдов одговор низ интернетов
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.703
Мислам дека јасно беше прашањево и причината поради која сакам да го поправам (вратам) ИМЕИ кодот, но немаше потреба од безпредметни одговори.
* Во секој случај најдов одговор низ интернетов

еј бре...прифати шала малку...не е све така сериозно за сваќање
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Дали некој знае како се поправаат изгубени ИМЕИ кодови поради лошо флешување?
Кој модел? За некои е pain in the ass :) ќе треба на сервис да се среди..
 
Последно уредено:
Член од
24 август 2008
Мислења
287
Поени од реакции
237
Кој модел? За некои е pain in the ass :) ќе треба на сервис да се среди..
Xiaomi Redmi 4 Pro, но го средивме, од другар мој е погрешно флешувал Лајнејџ мод. Прочепкавме по форуми и на јутјуб и се среди. Едно искуство плус :) Макер, пиши ми порака дали може да се среди нешто за тоа што те замолив, кога ќе можеш нормално...
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Xiaomi Redmi 4 Pro, но го средивме, од другар мој е погрешно флешувал Лајнејџ мод. Прочепкавме по форуми и на јутјуб и се среди. Едно искуство плус :) Макер, пиши ми порака дали може да се среди нешто за тоа што те замолив, кога ќе можеш нормално...
Флешување е исто со рутирање или?
 
Член од
24 август 2008
Мислења
287
Поени од реакции
237

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Не не е исто. Флешување е промена (надградба) на РОМ от, а рутирање е постапка за да добиеш "SuperUser" права во софрверот
Прашував дали ќе може да се врати од marshmallow update na lilopop 5 без рутирање или флаширање?
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Здраво, се мислам помеѓу два телефони, Xiaomi Redmi Note 4 и Huawei P9 Litе? Што мислите, зошто да Xiaomi или зошто не??
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Телефон Redmi Note 3
3gb/32gb

android version - 6.0.1 MMB29M
miui version - global 8.0. stable 8.0.5.0 (MHRMIDG)

Па, дали го бива софтверов или не? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom