Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
11 април 2012
Мислења
3.856
Поени од реакции
4.046
Искрено , во моментов би земал било каков телефон на кој ќе можам да ја играм Real Racing 3
Телефонов (RN11PRO 5G) има некој глуп баг откако се апдејтуваше на андроид 12 пред едно 5-6 месеци ... Имено , мисли дека имам врзано блутут контролер ,и командите на телефонот ми се блокирани .Истово се дешава и на други игри , и абер немаат да го оправат

Да не беше глупиов баг , ќе си терав со телефонов уште, ама ова не можам да "му го простам" .

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
Купи контролер ондак друже, поефтино е него нов телефон :)
 

Флеш

You plonker!
Член од
23 март 2009
Мислења
8.792
Поени од реакции
9.379
би ти рекол да идеш на Поко X5 Pro, снапдрагон чип има, брзо полнење, амолед, многу солиден телефон.
X3 pro имам .... Мислам беше верзија 2020 излезен .... Сеа имам и андроид 12 и миуи 14 уште држи стандарт . Супер серија се поко про Х
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
20.385
Поени од реакции
32.361
X3 pro имам .... Мислам беше верзија 2020 излезен .... Сеа имам и андроид 12 и миуи 14 уште држи стандарт . Супер серија се поко про Х
и мене ми стигна сега апдејт за МИУИ 14 со андроид 12 и после 2 години го држат сапортот ко што треба. Ќе видиме понатака дали ќе продолжат.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
809
Поени од реакции
342
Реално дури заврши сапортот...ќе земете нови телефони :)
btw на Xiaomi Mi 11 Lite 5G сум и си ги доби сите апдејти засега
 
Член од
16 март 2019
Мислења
2.668
Поени од реакции
3.518
Dali ovoj model na Xiaomi podrzuva zapisuvanje na telefonski broevi vo SIM kartica


( bidejki ima modeli na Xioami koj nemaat moznost za zapis na TEL broevi vo SIM kartica tuku samo vo Lokal i Mail )
 
Член од
29 август 2008
Мислења
4.239
Поени од реакции
2.905
Dali ovoj model na Xiaomi podrzuva zapisuvanje na telefonski broevi vo SIM kartica


( bidejki ima modeli na Xioami koj nemaat moznost za zapis na TEL broevi vo SIM kartica tuku samo vo Lokal i Mail )
Polos, helio og g80 i g85 cpu nema na svetov....
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
809
Поени од реакции
342
Во софтверот имаш опција за зачување каде сакаш (mi 11 lite 5g). contacs e од гугл
 

Attachments

Член од
16 март 2019
Мислења
2.668
Поени од реакции
3.518
Во софтверот имаш опција за зачување каде сакаш (mi 11 lite 5g). contacs e од гугл
Vo sovtverot za povici ili vo podesuvanja na TEL ?

Polos, helio og g80 i g85 cpu nema na svetov....
Ovoj dobar li e ??

 
Член од
29 август 2008
Мислења
4.239
Поени од реакции
2.905
Vo sovtverot za povici ili vo podesuvanja na TEL ?Ovoj dobar li e ??

Go imam istiot, 3/4meseci,od 10 /7ka mu davam, bateriia i display super,
Ama kese izrazam so avtomob ilski recnik masina mejnac super se podvozje,ama karoserija tapa,odnosno mn,bagovi softver tapa,odnosno toj miui... cekam do krajot na mesecov pisuva ke ima 13ka,android i mn,podobruvajna,na site app,
Ima 33w,brz turbo polnac od 15%do 100 za 40min.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
2.668
Поени од реакции
3.518
Go imam istiot, 3/4meseci,od 10 /7ka mu davam, bateriia i display super,
Ama kese izrazam so avtomob ilski recnik masina mejnac super se podvozje,ama karoserija tapa,odnosno mn,bagovi softver tapa,odnosno toj miui... cekam do krajot na mesecov pisuva ke ima 13ka,android i mn,podobruvajna,na site app,
Ima 33w,brz turbo polnac od 15%do 100 za 40min.
Dali Xioami Redmi Note 11 podrzuva zapis na TEL broevi vo sim kartica ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom