Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.201
Поени од реакции
13.938
Дали е лесно кршливо задното стакло на кинезиве (шао/хуа) ако се во футрола и при нормална употреба т.е повремен пад на асфалт, плочки, паркет, да ги подмавниш од маса итн. И дали со тоа автоматски престанува гаранцијата за во иднина?
Самсунзиве знам дека се од мочка праени.
Стави му гумена футрола, мојов ми се има изнапаѓано последниве години али у футрола нема гајле
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.907
Поени од реакции
17.201


HDR Enhanced plus вклучи
HDR Enhanced frames 25
Пробај ова
Автоматски споено мислење:

Незнам точно која, на друг форум ја имаше препорачано ти, имам уклучено нешто ХДР и уште еден сетинг, по твоја препорака. :D

Ништо против, само негледам огромна разлика.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
207
Поени од реакции
275
Дали е лесно кршливо задното стакло на кинезиве (шао/хуа) ако се во футрола и при нормална употреба т.е повремен пад на асфалт, плочки, паркет, да ги подмавниш од маса итн. И дали со тоа автоматски престанува гаранцијата за во иднина?
Самсунзиве знам дека се од мочка праени.
ми се нема скршено, горила глас 5ка е, кај самсунг пластика, или 3ка на понекој модел.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.372
Поени од реакции
11.729
Ke ima Android 11 za Redmi Note 9 pro?
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.232
Поени од реакции
204
Конечно стигна апдејт за Mi note 10 lite
Први импресии... МИУИ 12 е одличен,мазно работи, визуелно е подобар, делот со нотификации и контрол центарот ми се допаѓаат
Инсталирав и super wallpaper, топ се. Е сега ја цицаат батеријата, ама па да му е мерак на човек цело време да го отклучува телефонот
Во однос на миуи11, среден е проблемот со proximity sensor-от.

п.с уште нема опција за direct dial


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.424
Поени од реакции
20.604
Да се брише оваа other во storage space 23 гига ми е?
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.142
Поени од реакции
1.683
Zdr, moze mislenje se dvoumam megju ovie dva telefoni iako prednost mi e samo baterija
Redmi note 9 pro ili Poco x3
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.277
Поени од реакции
2.254
Zdr, moze mislenje se dvoumam megju ovie dva telefoni iako prednost mi e samo baterija
Redmi note 9 pro ili Poco x3
Pocoto...Пофлуиден дисплеј,стерео звучници,малце подобар процесор.Другите карактеристики мање више исти.
 
Член од
11 август 2019
Мислења
5
Поени од реакции
2


HDR Enhanced plus вклучи
HDR Enhanced frames 25

Дали оваа верзија би функционирала на Redmi Note 9 Pro?
Доколку не е компатибилна, препорака за некоја друга соодветна за него верзија?


Благодарам
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.617
Поени од реакции
366
Планирам да купам Poco X3 NFC, ми треба препорака од каде е подобро да го земам.
Mi store Xiaomi
Ledikom
Поздрав.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.201
Поени од реакции
13.938
Планирам да купам Poco X3 NFC, ми треба препорака од каде е подобро да го земам.
Mi store Xiaomi
Ledikom
Поздрав.
Јас го земав од ми стор денеска одличен е, имаат само плава боја моментално, но и тој одлично изгледа.
 
На врв Bottom