Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
11 јули 2011
Мислења
1.705
Поени од реакции
1.958
Колку време ги задржуваат на сервис телефоните, дали е како во Мобико и трае цела вечност? Имам Redmi Note7 и имам проблем со звучникот за зборење, многу слабо се слуша кога зборувам со некој, мора да ставам на спикер за да го слушнам убаво... И ме интересира ако го однесам на сервис за овој проблем дали прават формат на телефонот, пошто имам доста апликации со зачувани пасворди :D
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.424
Поени од реакции
5.986
Колку време ги задржуваат на сервис телефоните, дали е како во Мобико и трае цела вечност? Имам Redmi Note7 и имам проблем со звучникот за зборење, многу слабо се слуша кога зборувам со некој, мора да ставам на спикер за да го слушнам убаво... И ме интересира ако го однесам на сервис за овој проблем дали прават формат на телефонот, пошто имам доста апликации со зачувани пасворди :D
Човече истиот проблем го имам, исто Редми Ноут 7 ... (n)
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
289
Поени од реакции
122
Колку време ги задржуваат на сервис телефоните, дали е како во Мобико и трае цела вечност? Имам Redmi Note7 и имам проблем со звучникот за зборење, многу слабо се слуша кога зборувам со некој, мора да ставам на спикер за да го слушнам убаво... И ме интересира ако го однесам на сервис за овој проблем дали прават формат на телефонот, пошто имам доста апликации со зачувани пасворди :D
На покофонот лани одма ми завршија работа. Ништо чепнато. But, your mileage may vary...
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
484
Поени од реакции
172
Interesno , kaj nemam bareno zastitno staklo za Xiaomi Mi 10 lite ne mozam da najdam , edniot mwstese od Huawei pro30 apsolutno nema razlika , no po stranive pocna da se odlepi
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.423
Поени од реакции
20.603
Сакам да земам xiaomi mi note 10 lite,па да прашам тука ако го има некој како е задоволен.Пред се камера и брзина?.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
484
Поени од реакции
172
Сакам да земам xiaomi mi note 10 lite,па да прашам тука ако го има некој како е задоволен.Пред се камера и брзина?.
Jas go imam , go zedov od Neptun , navistina top telefon , nemam mnogu poznavanje po telefonite , no kamerata i brzinata se dobri , a i bateriata drzi dobro , barem 2 dena
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.372
Поени од реакции
11.729
Menav od Honor 8x na Redmi Note 9 pro, me interesira dali mozam datata od Huawei Health da ja prefrlam na Mi Health?

Zasega ja instalirav i Huawei health ama taa ne mi meri cekori, vo pozadina, isto i mi Health.

Inace mob e okej, edino bateriajata dupi, mn brzo se prazni, i bez cepkanje.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.372
Поени од реакции
11.729
Android 11 ke ima za note 9?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
2.966
Поени од реакции
2.818
Што мислење имате за Ми 10Т Лајт

Вака на спецификација изгледа одлично поготово кога ке ми текне дека е за повозрасно лице кое уствари ке го користи за сликање и фб
 
На врв Bottom