Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
137
Поени од реакции
166
Ако ти е само за читање порака купи си Нокиа 3310

Во секој случај ептен утнат модел и ептен боде во очи тоа.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

не се секирај за мене знам што ке си купам.

ти ако сакаш телефон со добра резолуција купи си sony Xperia XZ Premium
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.368
Поени од реакции
16.347
не се секирај за мене знам што ке си купам.

ти ако сакаш телефон со добра резолуција купи си sony Xperia XZ Premium
Резолуцијата кај Sony телефоните е небитна, како и се друго од телефон што направиле. Контрастот и гамата се ужасни, сенки се непостоечки а деталите во темни видеа се пуста желба. Кога се работи за телефони Sony треба да се рачунаат дека не постојат.

Телефон кој се препорачува за читање, е секогаш најновиот Samsung или од пред 2-3 години откако имаат амолед iPhone, се друго е далеку позади.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.143
Поени од реакции
35.571
не се секирај за мене знам што ке си купам.

ти ако сакаш телефон со добра резолуција купи си sony Xperia XZ Premium
Не се секирам ти се секираш за другите и се вмеша во дискусија.
Типичен одговор пропратен со лајк од уште еден исти како тебе. :icon_lol:
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
137
Поени од реакции
166
Не се секирам ти се секираш за другите и се вмеша во дискусија.
Типичен одговор пропратен со лајк од уште еден исти како тебе. :icon_lol:
ја си коментирам на темата, ти се умешаи прв ме цитираш со што да купам...
а ти сам за себе незнаеш прашуваше пред некој ден што да купиш...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.143
Поени од реакции
35.571
Ако прашувам не значи дека не знам и не е за мене.
Прашувам за искуство, а понатаму си знам што да изберам. ;)


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.368
Поени од реакции
1.171
Дали по саемот во Барселона деновиве би се намалила цената на М10 нот?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.536
Поени од реакции
3.120
Заради корона? Што значи ќе прескокнат преставување на нови телефони?
Да, заради вирусов. Првично беше дека Шаоми нема да одат на саемот, па после се предомислија, па сега саемот да се откаже.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.472
Поени од реакции
158
Дали знае некој како се решава проблемот со антената т.е. сецкањеето на Ви-Фи мрежа?! Користам Хиаоми 5 плус па имам проблем со Ви-Фи, ми го сецка сигналот или е речиси многу слаб.
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
2.937
Поени од реакции
4.141
Xiaomi Redmi Note 8 Pro, вреди ли?
Не сакам скап телефон, а за тие пари другар ми го предложи тој...И дали лежи на рака... да не е многу гломазен
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.177
Поени од реакции
543
Xiaomi Redmi Note 8 Pro, вреди ли?
Не сакам скап телефон, а за тие пари другар ми го предложи тој...И дали лежи на рака... да не е многу гломазен
Телефонот си е океј. Е сега, ако си по stock Android, брзи апдејти, не ти е гајле ако имаш 720p дисплеј, телефон со океј камера тогаш Mi A3.
Инаку да, RN8P е солиден телефон.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.058
Поени од реакции
5.511
Xiaomi Redmi Note 8 Pro, вреди ли?
Не сакам скап телефон, а за тие пари другар ми го предложи тој...И дали лежи на рака... да не е многу гломазен
За таа цена подобар нема на пазарот. Место Шаоми, да се викаше истиот телефон Ајфон (со истите карактеристики) телефонот ќе се продаваше за 1000 евра.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.536
Поени од реакции
3.120
Xiaomi Redmi Note 8 Pro, вреди ли?
Не сакам скап телефон, а за тие пари другар ми го предложи тој...И дали лежи на рака... да не е многу гломазен
Супер си е телефонот, е сега зависи колкава ти е раката за да ти лежи.
Одлични перфоманси има за цената.
 
На врв Bottom