Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Што ќе цепи со цена од 550€.Кога ќе искочи по таа цена ќе бидат флегшип моделите на Самсунг , Хуавеи, One+.
Со таа камера S11 сигурно нема да е 500 евра, дупло.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
11 август 2019
Мислења
16
Поени од реакции
14
Здраво дечки,

Се работи за Xioami a2 Lite, откако го инсталирав последниот апдејт од Ноември, при разговор многу слабо ја слушам другата страна а јачината е ставена на максимум..
Дали е некој софтверски баг па и други корисници се соочуват со истиов проблем кој би се решил со нареден апдејт или можеби е пак хардверски па да го носам на сервис бидејќи сеуште е под гаранција?

Благодрам
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Здраво дечки,

Се работи за Xioami a2 Lite, откако го инсталирав последниот апдејт од Ноември, при разговор многу слабо ја слушам другата страна а јачината е ставена на максимум..
Дали е некој софтверски баг па и други корисници се соочуват со истиов проблем кој би се решил со нареден апдејт или можеби е пак хардверски па да го носам на сервис бидејќи сеуште е под гаранција?

Благодрам
со секој апдејт едно ќе средат друго ќе расипат. најдобро ич апдејт да не се прави на шаоми телефоните
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Го инсталирав и јас последниот апдејт 200мб беше, Андроид Оне е и мојот и нема никаков проблем. Имаш гаранција носи го и не се замарај понатаму.
И пак ќе пишам, се што е Lite за мене е ѓубре.
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
638
Поени од реакции
1.741
Апликација за Xiaomi за превземање на податоци (контакти, слики, пораки...) од друг телефон и како оди постапката ако знае некој од искуство? Не од, прочитав на интернет или другар ми кажа!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Апликација за Xiaomi за превземање на податоци (контакти, слики, пораки...) од друг телефон и како оди постапката ако знае некој од искуство? Не од, прочитав на интернет или другар ми кажа!
Copy My Data
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
142
Поени од реакции
148
Пред некој ден другар мој ми префрли од iphone 5 на Xiaomi телефон фајл кој кога ќе го отвориш, се екстрактира и ти се пренесуваат контактите на новиот телефон. За контакти ми кажа дека може, ама за слики и пораки не знам. Фајлот е со екстензија .vcf. Ми рече дека на постарите ајфони ја имало оваа опција а на поновите ја нема. А дали користеше апликација не знам.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
598
Поени од реакции
614
Пред некој ден другар мој ми префрли од iphone 5 на Xiaomi телефон фајл кој кога ќе го отвориш, се екстрактира и ти се пренесуваат контактите на новиот телефон. За контакти ми кажа дека може, ама за слики и пораки не знам. Фајлот е со екстензија .vcf. Ми рече дека на постарите ајфони ја имало оваа опција а на поновите ја нема. А дали користеше апликација не знам.
Не се користи апликација,опција е преку сетингс од контактите се бира експорт на контактите,ја има секој телефон.Неможе да се користи за слики и пораки.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
753
Поени од реакции
356
А зошто за контактите не кориситете Google Contacts? Кога и да смените телефон сите контакти автоматски си ги превземате. Плус може да ги едитирате контактите преку броузер. https://contacts.google.com/
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
А зошто за контактите не кориситете Google Contacts? Кога и да смените телефон сите контакти автоматски си ги превземате. Плус може да ги едитирате контактите преку броузер. https://contacts.google.com/
шпиунират
 
Член од
23 јануари 2013
Мислења
58
Поени од реакции
7
zdravo dali nekoj e zapoznaeni setek i neptun dali prodavaat original xiaomi telefoni dvete firmi nudat 24 meseci garancija
Автоматски споено мислење:


Автоматски споено мислење:

i se zaboraviv isto i anhoch
 

Kajgana Shop

На врв Bottom