Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
Здраво, ме интересира каде може да се смени пукнат екран на Xiaomi Redmi 4A ?

Фала однапред.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Да ве прашам каков е GPS Сигналот на Ми телефоните, конкретно за овие нискобуџетнтие 6A,5 и компанија. Служи добро или има багови? Конкретно прашувам за користење апликација на трчање, нешто што е од голема важност да има доста сателити што пратат gps сигнал и да не наидувам на проблеми од типот "трчам околу езеро 10км, а тоа покажува како да сум одел низ езерото на вода", дека гледа почетна крајна точка само и километрите се далеку од прецизни. Ваков сличен проблем имаше на едни други кинески телефони. Некој да користел апликација за трчање, одење, возење точак, па да каже дали мерењето е точно ?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Ај едно прашање дали некој правел надградба за гцам апликација и каде ја направил истата и дали има подобрување во квалитетот на сликата конкретно користам ми а1 па ме советуваа некој поупатени за ваква работа.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Да ве прашам каков е GPS Сигналот на Ми телефоните, конкретно за овие нискобуџетнтие 6A,5 и компанија. Служи добро или има багови? Конкретно прашувам за користење апликација на трчање, нешто што е од голема важност да има доста сателити што пратат gps сигнал и да не наидувам на проблеми од типот "трчам околу езеро 10км, а тоа покажува како да сум одел низ езерото на вода", дека гледа почетна крајна точка само и километрите се далеку од прецизни. Ваков сличен проблем имаше на едни други кинески телефони. Некој да користел апликација за трчање, одење, возење точак, па да каже дали мерењето е точно ?
за тестови за прецизност на gps има во тестовите на notebookcheck
детален и професионален тест, за gps споредуваат со професионален garmin уред
https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-Redmi-6A-Smartphone-Review.362746.0.html
https://www.notebookcheck.net/Test-Xiaomi-Redmi-Note-5-Smartphone.313368.0.html
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Здраво друштво. Би сакала да ве прашам за мислење, што би одбрале Xiomi Mi A2 ili A1? Колку што јас ги гледав, немаат некоја страшна разлика. Малку ми засмета што А2 нема мемори слот, ама има 64 гига внатрешна... Инаку јас веќе имам Xiomi Redmi 4X(мислам дека е овој) дебилче ама да бидам искрена еве втора година си фрчи нема гајле. Го зедов за службениот број и сум презадоволна. Сеа сакам нешто поновко така, па се мислам. Или предложете и нешто подобро од овие модели, само да не бидат lite верзии. Фала :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.602
Поени од реакции
38.763
Здраво друштво. Би сакала да ве прашам за мислење, што би одбрале Xiomi Mi A2 ili A1? Колку што јас ги гледав, немаат некоја страшна разлика. Малку ми засмета што А2 нема мемори слот, ама има 64 гига внатрешна... Инаку јас веќе имам Xiomi Redmi 4X(мислам дека е овој) дебилче ама да бидам искрена еве втора година си фрчи нема гајле. Го зедов за службениот број и сум презадоволна. Сеа сакам нешто поновко така, па се мислам. Или предложете и нешто подобро од овие модели, само да не бидат lite верзии. Фала :)
Подобар е А2
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
64GB внатрешна е доволно и јас не користам мемориска. Разлика е што A2 има подобар процесор и е 18:9
И А1 и ок за малку пари, сега му падна цената. Мене после 7 месеци користење се уште добро ми држи батерија, најмалку 7 часа сот вади и го полнам на два дена.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Здраво друштво. Би сакала да ве прашам за мислење, што би одбрале Xiomi Mi A2 ili A1? Колку што јас ги гледав, немаат некоја страшна разлика. Малку ми засмета што А2 нема мемори слот, ама има 64 гига внатрешна... Инаку јас веќе имам Xiomi Redmi 4X(мислам дека е овој) дебилче ама да бидам искрена еве втора година си фрчи нема гајле. Го зедов за службениот број и сум презадоволна. Сеа сакам нешто поновко така, па се мислам. Или предложете и нешто подобро од овие модели, само да не бидат lite верзии. Фала :)
Споредбено а2 има за нијанса подобра камера споредбата ја правев во нептун. Инаку јас веќе 9 месеци користам а1 телефонот нема една мана батерија трае доволно минимум 2 дена имаш слот за мемориска иако внатрешната е 64 гб. Јас ти препорачувам а1 мислам дека не би го заменил ниеден друг модел и марка.
 
Член од
2 мај 2006
Мислења
132
Поени од реакции
83
Луѓе, некои да го има купено Xiaomi Redmi Note 6 Pro, да сподели искуства, се мислам помеѓу него и А2 :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom