Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
27 март 2014
Мислења
50
Поени од реакции
18
Здраво.

Имам Redmi 3, се е супер телефонот, само се појави еден проблем во последниве 2-3 месеци. Кога сум со слушалки и некој ми ѕвони не ме слушаат кога зборувам. Пробав со други слушалки и истиот проблем е. Пробав и на друг Redmi 3 и таму е истиот проблем. Значи и на двата телефона, со различни слушалки не се слуша кога јас зборувам. А на почетокот работеше одлично, освен овие 2-3 месеца, кога најпрво повремено ме слушаа, а сега никако. Некој ако знае да ми каже дали и како може да се среди ова?
 
Член од
24 август 2008
Мислења
286
Поени од реакции
236
Многу глупо што не ми отвара themes. Читам по нет и не сум единствен. Некако многу се разочарав од шаоми.
Themes ако не ги отвара е голема работа Додуша кај мене работат без проблем. Пиши подетално што телефон и на кој ром си, можеби ќе може да ти помогнеме.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
24 август 2008
Мислења
286
Поени од реакции
236
Да не си менувал /надоградувал ром последно време?
Здраво.

Имам Redmi 3, се е супер телефонот, само се појави еден проблем во последниве 2-3 месеци. Кога сум со слушалки и некој ми ѕвони не ме слушаат кога зборувам. Пробав со други слушалки и истиот проблем е. Пробав и на друг Redmi 3 и таму е истиот проблем. Значи и на двата телефона, со различни слушалки не се слуша кога јас зборувам. А на почетокот работеше одлично, освен овие 2-3 месеца, кога најпрво повремено ме слушаа, а сега никако. Некој ако знае да ми каже дали и како може да се среди ова?
Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
27 март 2014
Мислења
50
Поени од реакции
18
можда е нешто хардверски до микрофонот
Нели кога сум со слушалки се користи микрофонот од слушалките?
А микрофонот од телефонот е во ред, без слушалки кога зборувам немам проблеми. Прво помислив дека е проблемот во микрофонот на слушалките, ама тоа го прави на 2 телефона со 2 пара слушалки, се испробав. Чудно понашање.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Нели кога сум со слушалки се користи микрофонот од слушалките?
А микрофонот од телефонот е во ред, без слушалки кога зборувам немам проблеми. Прво помислив дека е проблемот во микрофонот на слушалките, ама тоа го прави на 2 телефона со 2 пара слушалки, се испробав. Чудно понашање.
напрај му factory reset, би требало да го врати на фабричките поставки, пред тоа зачувај податоци зошто мислам дека све ќе избрише.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Направив update од ми4 c на Xiaomi mi note 3, каков ѕвер неам коментар..
Дечкото што се жалеше и бараше 4000mah батерија да го поздравам со една фотка, 3500mah има ноте 3
БтВ ова е прв тест сигурен сум дека можам да извадам и 9 ипол и бтв хеви јузер сум
 

Attachments

Член од
14 мај 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Decki da ve prasam nesto... imam Mi 4 i go tresnav od zemja pred nekoj den, ekranot mu e sol.. kaj bi mozele da mi go zamenat i kolku ke me kosta popravkata znae nekoj?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Една работа ме изнервира сеа, пишува дека телефонот снима 120фпс на 720п, ништо од тоа 30 фпс како сакаш снимај, ајде сеа .. како да напраиме телефонот да снима немора 120 фпс него барем 60.. на таква камера и процесор е многу безвеззе да се снима само 30 фпс
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Во опциите кај видео види дали има. Кај мене Mi A1 има 720p@120fps

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Decki da ve prasam nesto... imam Mi 4 i go tresnav od zemja pred nekoj den, ekranot mu e sol.. kaj bi mozele da mi go zamenat i kolku ke me kosta popravkata znae nekoj?
Не верувам дека ќе најдеш. Единствено да си нарачаш од веб па да ти го монтираат
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Дечки ај мала помош околу моделиве на Xiaomi.
Го гледав моделот А1 во сетек
http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10066_10067&product_id=71747

која е разликата на овој со овој
http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10066_10067&product_id=71195

некако мала батеријата ми изгледа, го имате некој да кажете од прва рака предности/недостатоци?
Камерата како е ноќно време?

Или некој друг телефон до кај 15 000 да препорачате, знам дека самсунг с7 за истиве пари може да го најдам, ама половен, сакам нов телефон да земам со подобра камера.
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Дечки ај мала помош околу моделиве на Xiaomi.
Го гледав моделот А1 во сетек
http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10066_10067&product_id=71747

која е разликата на овој со овој
http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10066_10067&product_id=71195

некако мала батеријата ми изгледа, го имате некој да кажете од прва рака предности/недостатоци?
Камерата како е ноќно време?

Или некој друг телефон до кај 15 000 да препорачате, знам дека самсунг с7 за истиве пари може да го најдам, ама половен, сакам нов телефон да земам со подобра камера.
Истиот телефон е само што MI 5x е со MIUI а другиот е чист андроид,а и според мене мислам дека подобро да го почекаш Redmi note 5 треба да дојде овој месец во МК и цената ќе му е тука некаде како овој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom