Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Zdravo lugje

kade vo skopje mozam da odnesam Xiaomi redmi pro da go fleshuvaat., garancijata vo set tec ne mi ja priznavaat softwareot se mrdna i zaglavi na logo.. probav da go fleshuvam bez otklucen bootloder samo developer rom prima a ne mi go cita imieto i ne mozam da go sreda,,.. long story short kade mozam da go odnesam u skopje da mi go fleshuvaaT?
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Zdravo lugje

kade vo skopje mozam da odnesam Xiaomi redmi pro da go fleshuvaat., garancijata vo set tec ne mi ja priznavaat softwareot se mrdna i zaglavi na logo.. probav da go fleshuvam bez otklucen bootloder samo developer rom prima a ne mi go cita imieto i ne mozam da go sreda,,.. long story short kade mozam da go odnesam u skopje da mi go fleshuvaaT?
Ако лош флеш го избришал имеито тогаш не е само флешување, тоа и да помине, ќе треба заебанции за да се врати имеито. И тоа ќе треба да се упишат и двете имеиа како и MEID. Остави го во Хај Сторе, ќе пробаме да го средиме, но нема многу гаранција дека ќе се среди, но ќе се проба.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Zdravo lugje

kade vo skopje mozam da odnesam Xiaomi redmi pro da go fleshuvaat., garancijata vo set tec ne mi ja priznavaat softwareot se mrdna i zaglavi na logo.. probav da go fleshuvam bez otklucen bootloder samo developer rom prima a ne mi go cita imieto i ne mozam da go sreda,,.. long story short kade mozam da go odnesam u skopje da mi go fleshuvaaT?
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Ако лош флеш го избришал имеито тогаш не е само флешување, тоа и да помине, ќе треба заебанции за да се врати имеито. И тоа ќе треба да се упишат и двете имеиа како и MEID. Остави го во Хај Сторе, ќе пробаме да го средиме, но нема многу гаранција дека ќе се среди, но ќе се проба.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
ponedelnik rabotite?
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.219
Поени од реакции
5.124
Добро бе овој Note 5 за ЕУ ќе доаѓа или Самсунг да купувам :icon_lol:? Од фебруар го чекам телефонов, па и кога ќе искочи у ЕУ сигурно у МК ќе касни и ќе му лупнат некоја нереална цена....:misticen:
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
509
Добро бе овој Note 5 за ЕУ ќе доаѓа или Самсунг да купувам :icon_lol:? Од фебруар го чекам телефонов, па и кога ќе искочи у ЕУ сигурно у МК ќе касни и ќе му лупнат некоја нереална цена....:misticen:
И ја го чекам, ама тешко дека ќе го дочекам му фрлив око на Huawei p20 lite

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Како така па нели за 100-150 eвра имаше подобри, што сега ова телефони од 700-900 евра? :icon_lol:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom