Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Па по ова линков што си го ставил, плус-от е, пишува дека е СД625. Тркни си во Вип и препрашај пред да го земеш. Не е прв пат да имаат некој пропуст на страната.
Еве една компарација со Mi A1 за да ти разреши дилеми.

 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
...Inance decki bas vcera primetiv deka Xiaomi redmi 5 plus go ima samo vo setek dostapen kaj nas tuka, u drugite prodavnici tek treba da se poraca, pa da cekam duri drugata nedela, a veke cel mesec od kako sum udril merak na Xiaomi, i si vikam, aj deneska vaka raspolozen ke idam u setek i da i kazam deka konecno go donele telefonceto so go cekam, nadevajki se deka sheficata nema da e na smena. I go gleam tefonceto so eden od vrabotenite, go ima bas u crna varojanta kako so sakam, i vikam sakam da go zemam da mi izvade spakuvan, i koa na kasata ja gledam sheficataaaaa. Ona: Poveli! Jas: Gledam go imate moeto telefonce :) Ona: Nie resivme veke da ne ti prodavame na tebe posti si maanadzija. :LOL:
I mi vika susumigata, prema nejzinata zamislena memorija demek ednas televizorot sum pokusal da go vratam Hitachito i toa za nea bilo loso iskustvo. Ja i vikam ne sum go vrakjal, tuku imase mal kvar so memorija posle nekolku meseci i go prativme na servis , go vrnaa posle 20 i kusur dena i touku, aren si e TV-to veke godini........ Se smeam gledam u nea i samo i vikam zaso praves takvi drami ve devojce i ja napustiv prostorijata so "Sacuvaj Boze".
Znaci od setek izgleda nema pogolemi brkaci na musterii. ....... Inace gledam u Neptun go imaat na lagjar Xiaomi S2 koj vo hadrverot e potpuno isti so
Redmi 5 plus, edina razlika 5 Plus ima 1080p,
dodeka S2 ima 720p, i poslaba baterija.
Posto sum nestrpliv veke oti mesec dena skoro nemoz da si zeam telefon, se mislam dali dadam na nekoj prijatel da go kupe od Setek ili nacisto da gi staam i ja u crna lista kao i oni mene :icon_mrgr:
Ne mi jasna taa dual kamera kaj S2, kakva namena ima zadnata dual kamera?
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
...Inance decki bas vcera primetiv deka Xiaomi redmi 5 plus go ima samo vo setek dostapen kaj nas tuka, u drugite prodavnici tek treba da se poraca, pa da cekam duri drugata nedela, a veke cel mesec od kako sum udril merak na Xiaomi, i si vikam, aj deneska vaka raspolozen ke idam u setek i da i kazam deka konecno go donele telefonceto so go cekam, nadevajki se deka sheficata nema da e na smena. I go gleam tefonceto so eden od vrabotenite, go ima bas u crna varojanta kako so sakam, i vikam sakam da go zemam da mi izvade spakuvan, i koa na kasata ja gledam sheficataaaaa. Ona: Poveli! Jas: Gledam go imate moeto telefonce :) Ona: Nie resivme veke da ne ti prodavame na tebe posti si maanadzija.
I mi vika susumigata, prema nejzinata zamislena memorija demek ednas televizorot sum pokusal da go vratam Hitachito i toa za nea bilo loso iskustvo. Ja i vikam ne sum go vrakjal, tuku imase mal kvar so memorija posle nekolku meseci i go prativme na servis , go vrnaa posle 20 i kusur dena i touku, aren si e TV-to veke godini........ Se smeam gledam u nea i samo i vikam zaso praves takvi drami ve devojce i ja napustiv prostorijata so "Sacuvaj Boze".
Znaci od setek izgleda nema pogolemi brkaci na musterii. ....... Inace gledam u Neptun go imaat na lagjar Xiaomi S2 koj vo hadrverot e potpuno isti so
Redmi 5 plus, edina razlika 5 Plus ima 1080p,
dodeka S2 ima 720p, i poslaba baterija.
Posto sum nestrpliv veke oti mesec dena skoro nemoz da si zeam telefon, se mislam dali dadam na nekoj prijatel da go kupe od Setek ili nacisto da gi staam i ja u crna lista kao i oni mene :icon_mrgr:
Ne mi jasna taa dual kamera kaj S2, kakva namena ima zadnata dual kamera?
www.hi.mk имаш све ;)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Изгледа ептен си проблематичен што ни Сетек не ти продаваат. :pos:

Да беше малку поитар со 150 ден пример ќе идеш до Кочани каде има црн за залиха според она на сајтот што пишува, ама толку ти е паметот. :toe:
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
...Inance decki bas vcera primetiv deka Xiaomi redmi 5 plus go ima samo vo setek dostapen kaj nas tuka, u drugite prodavnici tek treba da se poraca, pa da cekam duri drugata nedela, a veke cel mesec od kako sum udril merak na Xiaomi, i si vikam, aj deneska vaka raspolozen ke idam u setek i da i kazam deka konecno go donele telefonceto so go cekam, nadevajki se deka sheficata nema da e na smena. I go gleam tefonceto so eden od vrabotenite, go ima bas u crna varojanta kako so sakam, i vikam sakam da go zemam da mi izvade spakuvan, i koa na kasata ja gledam sheficataaaaa. Ona: Poveli! Jas: Gledam go imate moeto telefonce :) Ona: Nie resivme veke da ne ti prodavame na tebe posti si maanadzija. :LOL:
I mi vika susumigata, prema nejzinata zamislena memorija demek ednas televizorot sum pokusal da go vratam Hitachito i toa za nea bilo loso iskustvo. Ja i vikam ne sum go vrakjal, tuku imase mal kvar so memorija posle nekolku meseci i go prativme na servis , go vrnaa posle 20 i kusur dena i touku, aren si e TV-to veke godini........ Se smeam gledam u nea i samo i vikam zaso praves takvi drami ve devojce i ja napustiv prostorijata so "Sacuvaj Boze".
Znaci od setek izgleda nema pogolemi brkaci na musterii. ....... Inace gledam u Neptun go imaat na lagjar Xiaomi S2 koj vo hadrverot e potpuno isti so
Redmi 5 plus, edina razlika 5 Plus ima 1080p,
dodeka S2 ima 720p, i poslaba baterija.
Posto sum nestrpliv veke oti mesec dena skoro nemoz da si zeam telefon, se mislam dali dadam na nekoj prijatel da go kupe od Setek ili nacisto da gi staam i ja u crna lista kao i oni mene :icon_mrgr:
Ne mi jasna taa dual kamera kaj S2, kakva namena ima zadnata dual kamera?
batali setek pazaruvaj vo anhoch
http://www.anhoch.com/product/43155/xiaomi-redmi-5-plus-3gb32gb-lte-dual-sim-black-wsilicone-case
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.939
Не е работата до анхоч или сетек, муабетот е да ги вади од такт продавачите, ако го следиш и тука на форумов поголемиот дел од мислењата му се класично тролање. Претпоставувам дека начекал некои скокотливи вработени ваму што се замараат со него и оди да си го направи денот.
Тој што наумил да купи ќе најде начин, ако му прават навистина проблем во продавницата ќе им пишеше маил во дирекцијата во Скопје и ќе завршеше работа.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Изгледа ептен си проблематичен што ни Сетек не ти продаваат. :pos:

Да беше малку поитар со 150 ден пример ќе идеш до Кочани каде има црн за залиха според она на сајтот што пишува, ама толку ти е паметот. :toe:
Bravo br drugarce , kako li nemozese da mi tekne na taa opcija :yid: .... E ima go u 2-3 grada crnio model, ali e izlozen. Tekna mi vcera da go prasam vrbotenio.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Не е работата до анхоч или сетек, муабетот е да ги вади од такт продавачите, ако го следиш и тука на форумов поголемиот дел од мислењата му се класично тролање. Претпоставувам дека начекал некои скокотливи вработени ваму што се замараат со него и оди да си го направи денот.
Тој што наумил да купи ќе најде начин, ако му прават навистина проблем во продавницата ќе им пишеше маил во дирекцијата во Скопје и ќе завршеше работа.
може денеска онлајн од секаде да си порача ако сака, ама како што викаш изгледа не сака
можеби само досадно му е на човекот
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Не е работата до анхоч или сетек, муабетот е да ги вади од такт продавачите, ако го следиш и тука на форумов поголемиот дел од мислењата му се класично тролање. Претпоставувам дека начекал некои скокотливи вработени ваму што се замараат со него и оди да си го направи денот.
Тој што наумил да купи ќе најде начин, ако му прават навистина проблем во продавницата ќе им пишеше маил во дирекцијата во Скопје и ќе завршеше работа.
Drugarce, imas sasvim pogresna slika za mene. Ne uzivam da pravam problemi ni na prodavaci ni na bilo koj drug. A bas vcera gledav sajtot na setek kontakt broevi za da se javam, ama nemaat telefon za u direkcija.
A ti da imase 2 grama akl malce u glavata i da
go procitase prvio moj post koa zimav i vrativ Blackview, moz drugojace ke mislese. Ne ja znaes situacijata kako se ponasa taa "sheficata" i zatoa treskas gluposti. Veruvam ti da si bil na moe mesto bi ja fanal za kosa i bi ja izbacil nadvor od dukjano... Tuku aj fala za pomosta.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Drugarce, imas sasvim pogresna slika za mene. Ne uzivam da pravam problemi ni na prodavaci ni na bilo koj drug. A bas vcera gledav sajtot na setek kontakt broevi za da se javam, ama nemaat telefon za u direkcija.
A ti da imase 2 grama akl malce u glavata i da
go procitase prvio moj post koa zimav i vrativ Blackview, moz drugojace ke mislese. Ne ja znaes situacijata kako se ponasa taa "sheficata" i zatoa treskas gluposti. Veruvam ti da si bil na moe mesto bi ja fanal za kosa i bi ja izbacil nadvor od dukjano... Tuku aj fala za pomosta.
порачај си преку интернет, сега сите имаат интернет продавници, не се замарај со продавачи
следниот ден ќе ти го донесат по карго, бесплатна испорака
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.939
Drugarce, imas sasvim pogresna slika za mene. Ne uzivam da pravam problemi ni na prodavaci ni na bilo koj drug. A bas vcera gledav sajtot na setek kontakt broevi za da se javam, ama nemaat telefon za u direkcija.
A ti da imase 2 grama akl malce u glavata i da
go procitase prvio moj post koa zimav i vrativ Blackview, moz drugojace ke mislese. Ne ja znaes situacijata kako se ponasa taa "sheficata" i zatoa treskas gluposti. Veruvam ti da si bil na moe mesto bi ja fanal za kosa i bi ja izbacil nadvor od dukjano... Tuku aj fala za pomosta.
Очигледно не си барал доволно, имаш броеви на секој чекор.
http://www.anhoch.com/contact
https://zk.mk/anhoch-direkcija
Мене ако ми се испонаша нема да се жалам тука, ќе се јавам уште од дуќанот во дирекција и ќе и викнам инспекција од ДПИ, ако си чист како што се прикажуваш и ти ќе го сториш истото.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тој и првиот пат да имаше барем малку памет немаше да фрли пари за сосема друг телефон кога веќе отишол за еден.
Прави проблем во продавница до толку што ништо не сакаат да му продадат и за некој да ти се испонаша така, треба претходно да го предизвикаш. Сигурно вработените имаат причина зошто повеќе не му продаваат и да се пријави во дирекција тие знаат како да се заштитат. Има и камери и се.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Очигледно не си барал доволно, имаш броеви на секој чекор.
http://www.anhoch.com/contact
https://zk.mk/anhoch-direkcija
Мене ако ми се испонаша нема да се жалам тука, ќе се јавам уште од дуќанот во дирекција и ќе и викнам инспекција од ДПИ, ако си чист како што се прикажуваш и ти ќе го сториш истото.
него во сетек го зафркаваат, не во анхоч, нема анхоч во штип
можеби имало порано анхоч во штип ама он им отишол еднаш и толку, ја затвориле продавницата :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom