Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Види да не е подуена.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Не бе другар, нова порачав од ебеј, ја сменив исто како со оригиналната. Вака нема мака телефонот ама со батеријата хаос.
И сеа најново со некој апдејт нотификациите се срање, не може да напраеш да не се појавува цело време ако куца некој, цело време излага по цел екран, баг некој..

Некој совет, ако не да мењам софтер, или крај краева телефон.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Не бе другар, нова порачав од ебеј, ја сменив исто како со оригиналната. Вака нема мака телефонот ама со батеријата хаос.
И сеа најново со некој апдејт нотификациите се срање, не може да напраеш да не се појавува цело време ако куца некој, цело време излага по цел екран, баг некој..

Некој совет, ако не да мењам софтер, или крај краева телефон.
Софтверски е проблемот, префлешувај го.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
На 9ка теми немаш(мислам дека треба да одбереш регион Индија за да имаш ама не сум сигурен)удри му еден хард ресет и инстслирај си ги апликациите од плеј стор не ги враќај преку ми бекап.Направи си копија од контактите и сликите на ск кард ило во компјутер.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Ај само пиши како да ги зачувам контактите на компјутер?
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Ај само пиши како да ги зачувам контактите на компјутер?
Settings/System apps/contacts/export to storage/преку фајл експолрер ќе ги префрлиш на картичка и прати си ги атачмент на мејл

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Го посраа квалитетот Шаоми. Не се тоа што беа Софтверски проблеми колку сакаш. Хардверски такоџе. :)
rofl
софтверски проблеми отсекогаш имале шаоми, ретко се гаѓа некоја верзија без никаков баг
Телефонот ми е крш, нит можам апдејт да напраам, 10 минути му се потребни да се уклучи, нит бутлоадер да отклучам, темите недостапни. Редми 4 прајм. Се мислев за А1 да земам, ама мене МИУИ ми праи ќејфот. Мислам дека од толкав фан на шаоми, наредниот телефон ќе биде некој друг, ваљда Хуавеи.
Од кога почна ова да се дешава и од кога го имаш телефонот?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
На 9ка теми немаш(мислам дека треба да одбереш регион Индија за да имаш ама не сум сигурен)удри му еден хард ресет и инстслирај си ги апликациите од плеј стор не ги враќај преку ми бекап.Направи си копија од контактите и сликите на ск кард ило во компјутер.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Не сака ни ресет да напраи, софтверски кога праам се рестартира само и се си е по старо, еве во моментов праам хард ресет глеав туторијали и отидов у ребут и сеа е заглавен на ми логото и ништо не се дешава.[DOUBLEPOST=1528124298][/DOUBLEPOST]
rofl
софтверски проблеми отсекогаш имале шаоми, ретко се гаѓа некоја верзија без никаков баг

Од кога почна ова да се дешава и од кога го имаш телефонот?
Година ипол и почна пред две три недели вака да се понаша.[DOUBLEPOST=1528124409][/DOUBLEPOST]Еве сеа после десет минути се уклучи телефонот и све си е по старо, немам опција вајп дата или слично. Како шо глеам на туторијали треба да имам опција вајп дата мене ова мени ми се појавува:

 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Ако си од ск појди до хај стор ќе ти го средат.
Па пробај преку сетингс/фактори ресет или и така нејќе?
Не сака ни ресет да напраи, софтверски кога праам се рестартира само и се си е по старо, еве во моментов праам хард ресет глеав туторијали и отидов у ребут и сеа е заглавен на ми логото и ништо не се дешава.[DOUBLEPOST=1528124298][/DOUBLEPOST]
Година ипол и почна пред две три недели вака да се понаша.
Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Ниту можам бутлоадер да му отклучам сто клипови изглеав во мени покажува пишува дека е отклучен а процесот на отклучување заглавува на 50 посто мислам дека беше нит можам некој ром да стаам ништо. Дали може да го однесам да ми го средат ама не можам да чекам повеќе од еден ден т.е. истиот ден да ми се врати телефонот? @the_maker[DOUBLEPOST=1528124709][/DOUBLEPOST]
Ако си од ск појди до хај стор ќе ти го средат.
Па пробај преку сетингс/фактори ресет или и така нејќе?


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Ne saka samo se restartira nit reset nisto katastrofa sea baska zaglaven sum so edna glupa tema i ne mozam nisto da si smenam. Launcheri nejkam da simnuvam.[DOUBLEPOST=1528124878][/DOUBLEPOST]И не знам зошто буквално десет минути се подига телефонот. Кршење кејфови максимално, да не зборам што од Шаоми не извадија седмица за 4 прајм демек кој ве ебе вас а телефонот хардверски ѕвер пред година ипол излезен. Многу лош однос од Кинезине. Толку со шаомито од мене.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Ниту можам бутлоадер да му отклучам сто клипови изглеав во мени покажува пишува дека е отклучен а процесот на отклучување заглавува на 50 посто мислам дека беше нит можам некој ром да стаам ништо. Дали може да го однесам да ми го средат ама не можам да чекам повеќе од еден ден т.е. истиот ден да ми се врати телефонот? @the_maker[DOUBLEPOST=1528124709][/DOUBLEPOST]
Ne saka samo se restartira nit reset nisto katastrofa sea baska zaglaven sum so edna glupa tema i ne mozam nisto da si smenam. Launcheri nejkam da simnuvam.[DOUBLEPOST=1528124878][/DOUBLEPOST]И не знам зошто буквално десет минути се подига телефонот. Кршење кејфови максимално, да не зборам што од Шаоми не извадија седмица за 4 прајм демек кој ве ебе вас а телефонот хардверски ѕвер. Многу лош однос од Кинезине.
Однеси го кај мејкер ќе ти го средат.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Ваљда завршиле за денеска,пробај сам,симни фастбут верзија од глобал ромот и преку ми флеш флешни го.
Ај досаден сум да не знаеш само до колку работат сакам одма да го однесам на телефон не се јавуваат?
Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ај досаден сум да не знаеш само до колку работат сакам одма да го однесам на телефон не се јавуваат?
staj mu lineage ili mokee rom. a uste podobro flyme ako moze.
kaj go zema telefonot, da ne mu lupnale od onie prepraveni romovi so virusi i bloatware pred prodavanje.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Ќе може ли без отклучен бл?
без отклучен бутлоадер не може да ставиш ром со кастом кернел.

а во рикавери сигурно има вајп опција само најверојатно на кинески пишува :|
пробај официјален софтвер стави му наново
 

Kajgana Shop

На врв Bottom