Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.700
Kumašinot ima note 3 ili taka nešto....ne gi pamtam site modeli. Znam deka e 5.5 inči, 3/32 memorija...no eve posle skoro godina e razocaran od telefonot.
Počna da koči mnogu...mu pravi nekoi bagovi...lagovi....go ima formatirano..no džabe e. Veli deka brzinata mu e mnogu namalena nego kako nov

PS. Za kamerata na j5 2017....go sporeduvav so Iphone7...go jadi za doruček. Mana mu e samo pomalku memorija...16 giga
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
redmi note 3 e megu najdobro rangiranite i oceneti telefoni megu korisnicite. e prviot kvaliteten mainstream telefon so 4000mah baterija. ako mu koci sigurno ima nekoj neoriginal rom napumpan so bloatware i kojznae so drugo.[DOUBLEPOST=1505243109][/DOUBLEPOST]
Kumašinot ima note 3 ili taka nešto....ne gi pamtam site modeli. Znam deka e 5.5 inči, 3/32 memorija...no eve posle skoro godina e razocaran od telefonot.
Počna da koči mnogu...mu pravi nekoi bagovi...lagovi....go ima formatirano..no džabe e. Veli deka brzinata mu e mnogu namalena nego kako nov

PS. Za kamerata na j5 2017....go sporeduvav so Iphone7...go jadi za doruček. Mana mu e samo pomalku memorija...16 giga
j5 2017 ne sum videl kako slika ama na modelot 2016 slikite se podprosecni. mojata nubia vadi mnogu podobri sliki a sonito izmisleni[DOUBLEPOST=1505243572][/DOUBLEPOST]ps. ako nekoj go zanima preorder akcija za meizu m6 note 3/16 modelot za 154e na geekbyuing. preeska go naracav pa fingers crossed. :)
 
Последно уредено:

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Xiaomi zapocnuva so konecniot udar, mi mix 2, mi note 3, a1, i na pat e uste redmi 5 i redmi note 5. Konecno se priklucuva i meizu so m6 note so sd625 so kamera podobra i od flegsipovite. Od starite macki tesko deka nekoj ke prezivee, gotovi se LG, Sony, HTC i ostanatite. Nekoi od ovie kako htc npr se veke klinicki mrtvi. Ke vidime samo kolku vreme ke se vlece i ke izdrzi samsung. Vo momentot koga ke pocnat da se nudat xiaomi i meizu vo dogovori za pretplata ke go snema i samsung.
Се сложувам за HTC и Sony, другото не.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.952
Поени од реакции
14.700
redmi note 3 e megu najdobro rangiranite i oceneti telefoni megu korisnicite. e prviot kvaliteten mainstream telefon so 4000mah baterija. ako mu koci sigurno ima nekoj neoriginal rom napumpan so bloatware i kojznae so drugo.[DOUBLEPOST=1505243109][/DOUBLEPOST]
j5 2017 ne sum videl kako slika ama na modelot 2016 slikite se podprosecni. mojata nubia vadi mnogu podobri sliki a sonito izmisleni[DOUBLEPOST=1505243572][/DOUBLEPOST]ps. ako nekoj go zanima preorder akcija za meizu m6 note 3/16 modelot za 154e na geekbyuing. preeska go naracav pa fingers crossed. :)
Nema stavano ništo...pošto čovekot neznaeše ni keš kako sd briši...1.4 giga najdov keš
Kamerata pri dnevna svetlina mu e OK...no noćnite mu se slabi. Go sporeduvav kaj nego doma so mojot star j5 2015...i j5 -kata vadeše podobri noćni sliki
A noćnite sliki na j5 2017 gi vadi podobro i od fotoaparatot Samsung što go imam so 14 mp
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456
Вау, колку си сигурен во себе.
Дај ако не да не дебатираме, ти пишувај ни вака и давај си одговори.

Не сме 2014 да се палиш на амолед дисплеи.
Софтвер на кој му требале 4-6 месеци за да работи оптимално, хахахахахаха.
„Катастрофа“ камера, лол.
Добар трол обид.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.567
Поени од реакции
38.691
Ми се апдејтираше на миуи 9, закон е, мн е пооптимизиран од миуи 8 што беше. Уба работа е миуиво :)
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Порачав телефон од Goldway и телефонот моментално е на царина. Кај треба да се обратам за да се убрза постапката, мејл или телефон нешто? :unsure:
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Порачав телефон од Goldway и телефонот моментално е на царина. Кај треба да се обратам за да се убрза постапката, мејл или телефон нешто? :unsure:
Каде ти е тел на царина?(гледам од сликата на аватар пелистер)од Битола си?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Не, Скопје е.
Принтскрин од порачката од голдвеј и принтскрин од извод од картица.погледни на веб сајтот на пошта мислам има тел од царина јави се и прашај.Јас појдов директно на шалтер со овие листови и следниот ден отидов да си платам ддв и ситно нешто давачки од пошта(им треба цена од тел да ти одредат колку да платиш).

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Дечки кој е најдобар докај 12 000 денари сакам да си земам еден Ми?
Планирам од Анхоч или некој од овие нашите што продаваат да земам....
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.077
Поени од реакции
15.893
Имам редми 4 про и кога ќе го ставам на полнач го полни 5 секунди па јавува да се уклучи на полнач, значи не го регистрира полначот дека е приклучен и после 3 секунди пак почнува да се полни 5 секунди и пак истото како да не е приклучен на полнач и цело време така. Пробав го рестартирав, пробав исклучен да го полнам и цело време истото се дешава. Пробав и три полначи на сите истото го прави.

Што може да биде проблемот?
 
Член од
24 август 2008
Мислења
287
Поени од реакции
237
Имам редми 4 про и кога ќе го ставам на полнач го полни 5 секунди па јавува да се уклучи на полнач, значи не го регистрира полначот дека е приклучен и после 3 секунди пак почнува да се полни 5 секунди и пак истото како да не е приклучен на полнач и цело време така. Пробав го рестартирав, пробав исклучен да го полнам и цело време истото се дешава. Пробав и три полначи на сите истото го прави.

Што може да биде проблемот?
Види го ова
https://youtu.be/rO8OFZS31j8

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom