Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Веќе една година користам Редми 3 про и можам да го заменам за нов самсунг ј5 2017, дали вреди да го заменам или ?
осим камерата што е малце подобра на самсунг , у перфоманси се тука неге , батерија послаба има самсунгот , мислам не вреди
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ј5 e формула у споредба со R3P кој е релативно спор уред, со спор нанд и тромави ромови. Таа генерација на чипсети е доста слаба. Да беше S625 ок ќе беше. Зимај j5 осетно е подобар во скоро се, сем во батерија - таму има мала предност R3P - под услов да немаш wakelocks, ако имаш батеријата ќе биде шит.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Има некој Mi Mix? Знае некој дали ќе го донесат тука двојката?
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Xiaomi zapocnuva so konecniot udar, mi mix 2, mi note 3, a1, i na pat e uste redmi 5 i redmi note 5. Konecno se priklucuva i meizu so m6 note so sd625 so kamera podobra i od flegsipovite. Od starite macki tesko deka nekoj ke prezivee, gotovi se LG, Sony, HTC i ostanatite. Nekoi od ovie kako htc npr se veke klinicki mrtvi. Ke vidime samo kolku vreme ke se vlece i ke izdrzi samsung. Vo momentot koga ke pocnat da se nudat xiaomi i meizu vo dogovori za pretplata ke go snema i samsung.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Toa e toa, mi mix 2 nema nikakva konkurencija, mi6 bezelless na steroidi, se ostanato na pazarot e bleda kopija na prethodniot mi mix 1. Koga ostanatite ke pocnat da te kopiraat se znae koj e kralot.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Toa e toa, mi mix 2 nema nikakva konkurencija, mi6 bezelless na steroidi, se ostanato na pazarot e bleda kopija na prethodniot mi mix 1. Koga ostanatite ke pocnat da te kopiraat se znae koj e kralot.
Веќе ти кажав еднаш. Се праиш дека не читаш. Sharp Aquos и LG G2 се први телефони со мали безели, MI Mix е копија на Aquos, така да кога сме кај тоа таа приказна е завршена

Дали изгледа одлично Mi Mix 2, секако.

Дали има катастрофа камера а чини 600 евра, секако.

Дали има IPS во години кога телефони од 200 евра имаат амоледи, секако.

Дали има софтвер на кој му требаат 4-6 месеци за да работи оптимално, секако.

Дали има за иста цена уред, кој го прави пепел во скоро сите категории, секако.

Ако збориш за Xiaomi, збори за Mi 6, тој е нивниот најдобар уред платено - вложено, Mi Mix 2 не е еден од тие.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Opa, i meizu si gi stavil bokserskite rakavici:
http://www.theandroidsoul.com/meizu-mblu-zero-could-be-worlds-first-true-bezel-less-phone/[DOUBLEPOST=1505228461][/DOUBLEPOST]
Веќе ти кажав еднаш. Се праиш дека не читаш. Sharp Aquos и LG G2 се први телефони со мали безели, MI Mix е копија на Aquos, така да кога сме кај тоа таа приказна е завршена

Дали изгледа одлично Mi Mix 2, секако.

Дали има катастрофа камера а чини 600 евра, секако.

Дали има IPS во години кога телефони од 200 евра имаат амоледи, секако.

Дали има софтвер на кој му требаат 4-6 месеци за да работи оптимално, секако.

Дали има за иста цена уред, кој го прави пепел во скоро сите категории, секако.

Ако збориш за Xiaomi, збори за Mi 6, тој е нивниот најдобар уред платено - вложено, Mi Mix 2 не е еден од тие.
I vrapcite znaat deka prviot bezeless telefon e mi mix. Nema potreba mnogu da se debatira okolu ova.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Мих ќецот некако поубав беше од двојкава, двојката не е толку безеллесс ко него.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Дали изгледа одлично Mi Mix 2, секако.

Дали има катастрофа камера а чини 600 евра, секако.

Дали има IPS во години кога телефони од 200 евра имаат амоледи, секако.

Дали има софтвер на кој му требаат 4-6 месеци за да работи оптимално, секако.

Дали има за иста цена уред, кој го прави пепел во скоро сите категории, секако.
Вау, колку си сигурен во себе.
Дај ако не да не дебатираме, ти пишувај ни вака и давај си одговори.

Не сме 2014 да се палиш на амолед дисплеи.
Софтвер на кој му требале 4-6 месеци за да работи оптимално, хахахахахаха.
„Катастрофа“ камера, лол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom