Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Ај да кажам добро најдов на фамилијата иматели на Xiaomi телефони :)
Стигна денес мојот редми 4А нарачан од Алиекспрес на 1 април.

Ќе може некој накратко да даде упатство што треба да се направи на почеток како би добил најдобра верзија на софтвер, перформанси и слично? Читав доста на темава уште пред да се решам да го земам, ама од толку многу инфо, тешко дека ќе се снајдам. Моментално вика вака: Screenshot_2017-04-26-20-29-00-052_com.android.settings.png
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Ај да кажам добро најдов на фамилијата иматели на Xiaomi телефони :)
Стигна денес мојот редми 4А нарачан од Алиекспрес на 1 април.

Ќе може некој накратко да даде упатство што треба да се направи на почеток како би добил најдобра верзија на софтвер, перформанси и слично? Читав доста на темава уште пред да се решам да го земам, ама од толку многу инфо, тешко дека ќе се снајдам. Моментално вика вака: Прегледај го приврзокот 169410
Веќе ја имаш. Global Stable и ништо не ти треба освен ако не сакаш да експрериментираш. Со здравје да се служиш[DOUBLEPOST=1493262570][/DOUBLEPOST]
Ај да кажам добро најдов на фамилијата иматели на Xiaomi телефони :)
Стигна денес мојот редми 4А нарачан од Алиекспрес на 1 април.

Ќе може некој накратко да даде упатство што треба да се направи на почеток како би добил најдобра верзија на софтвер, перформанси и слично? Читав доста на темава уште пред да се решам да го земам, ама од толку многу инфо, тешко дека ќе се снајдам. Моментално вика вака: Прегледај го приврзокот 169410
Веќе ја имаш. Global Stable и ништо не ти треба освен ако не сакаш да експрериментираш. Со здравје да се служиш
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Не се полнат Xiaomi телефониве на неоригинален полнач т.е. полнач од друг телефон? Додуше само со еден неоригинален имам пробано, стар, од Блекбери што ни стои редовно на работа да ни се наоѓа, ама не сакаше :confused:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Се полнат. Еднаш имам пробано со полнач од HTC.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Не се полнат Xiaomi телефониве на неоригинален полнач т.е. полнач од друг телефон? Додуше само со еден неоригинален имам пробано, стар, од Блекбери што ни стои редовно на работа да ни се наоѓа, ама не сакаше :confused:
it might sound weird but пробај стај го прво у телефон па у штекер
 
Член од
24 август 2008
Мислења
292
Поени од реакции
237
Не се полнат Xiaomi телефониве на неоригинален полнач т.е. полнач од друг телефон? Додуше само со еден неоригинален имам пробано, стар, од Блекбери што ни стои редовно на работа да ни се наоѓа, ама не сакаше :confused:
Да не е со слаба ампеража полначот? Пошто велиш дека е стар

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.650
Поени од реакции
38.837
Не се полнат Xiaomi телефониве на неоригинален полнач т.е. полнач од друг телефон? Додуше само со еден неоригинален имам пробано, стар, од Блекбери што ни стои редовно на работа да ни се наоѓа, ама не сакаше :confused:
Ja go polnam ponekad so toj od tabletot i pobrzo go polni od onoj fabrickiot.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
it might sound weird but пробај стај го прво у телефон па у штекер
изгледа шашаво, ама делува :) пробав сеа така, се полни, нема проблем.

Да не е со слаба ампеража полначот? Пошто велиш дека е стар

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Полначот од Ми е 1000 мА, овој стариов е 700 мА. Али ете, со финтата на Анон, работи :icon_lol: ќе се најде некогаш во зорт, иако во првава недела сум презадоволен од траење на батерија.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Не е добро да се полни со полначи од други телефони. Ок е со наменски полначи, има доста добри брендови. Секој производител за својот телефон прави нешто посебно, а Самсунг дури и врти некоја маса со минус, и знае да рикнува плочи за полнење на други марки телефони. Дури ни сервис не прифаќа ако нешто рикнало а бил полнет со Алкател полнач.[DOUBLEPOST=1493848826][/DOUBLEPOST]малце освежување на пазарот на флегшипи :)

mi6_3.png

Mi 6 - 6/64GB Black 4D Glass
31.900 ден. со ддв
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Последно уредено:
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
dali gionee e noviot xiaomi, ama od indija?
https://gionee.co.in/[DOUBLEPOST=1493882452][/DOUBLEPOST]
Nikogas ne e dovolno. Na ulefone i oukitel alal da im e za telefonite so 6000+mah, drugive spijat.
Мислам дека не си во право, тие сите имаат ниска класа на МТК процесори, а овој има SD 650/652 кои се до 40% по штедливи, така да може и повеќе да трае таа 4800 отколку 6000 mah.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Мислам дека не си во право, тие сите имаат ниска класа на МТК процесори, а овој има SD 650/652 кои се до 40% по штедливи, така да може и повеќе да трае таа 4800 отколку 6000 mah.
Glaven *cicac* e sekogas displejot i modemite, procesorot ne lapa tolku ako prajme muabet za sekojdnevna upotreba, gejming i sl e druga rabota. Ne znam so zapnale site tenki telefoni da pravat, abe neka napravat nekoj domakinski tenk so 10000mah pa da ne mu ja mislis barem 5-6 dena.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom