Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддрашка !

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од the_maker, 23 октомври 2014.

 1. Gooner-10

  Gooner-10

  Член од:
  23 декември 2015
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  17
  http://www.gsmarena.com/oneplus_5-8647.php единствено овој може да го среди МИ 6 што се однесува до спец. и цена можда ќе биде малку поскап ама доаѓа со бенд 20 и 3.5мм џек треба само да подобрат батеријата за разлика од претходниците.
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. the_maker

  the_maker

  Член од:
  7 септември 2014
  Мислења:
  323
  Допаѓања:
  201
  Ќе биде 20-30% поскап сигурно од Mi 6 а ќе излезе покасно месец-два во продажба.

  Инаку, веќе од понеделник ќе имаме цени и пред-нарачка некоја за Mi 6, ќе има добра цена ко за чичкатазе апарат :)

  Sent from my MI 5s
   
  На Gooner-10 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. nikolailievski

  nikolailievski

  Член од:
  12 април 2017
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  25
  Zdravo, Dali nekoj koristi Mi6 ili ima nekakvo iskustvo???
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 4. the_maker

  the_maker

  Член од:
  7 септември 2014
  Мислења:
  323
  Допаѓања:
  201
  Ми 6 ќе го има некој друг сем директорот на Ми после 2 недели најрано :)
  Од денес ќе почне со пред-продажба за физички лица во Кина. Кај нас за 2 недели првите примероци.

  Sent from my MI 5s
   
  На nikolailievski му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  17.556
  Допаѓања:
  26.157
  Not bad..
  Screenshot_2017-04-24-19-54-37-087_com.miui.securitycenter.png Screenshot_2017-04-24-19-54-57-450_com.miui.securitycenter.png
   
  Psyside, leg0las, Solaire of Astora и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. leg0las

  leg0las

  Член од:
  24 септември 2016
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  96
  Koj telefon?
   
 7. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  17.556
  Допаѓања:
  26.157
  Redmi Note 3 Pro
   
  На leg0las му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  5.856
  Допаѓања:
  6.419
  Mojov pa note 4 me razocaruva u zadnje vreme, dobro drzese den ipol sea nekako edvaj eden den pominuvam, a ne go maltretiram neso narocito vise od porano :/
   
 9. DrMTR

  DrMTR

  Член од:
  18 септември 2014
  Мислења:
  450
  Допаѓања:
  337
  Лош билд ?
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  5.856
  Допаѓања:
  6.419
  Ne znam, so toj od hi store e, si pravi updates redovno, dali od niv neso se poremeti ne znam.
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 11. the_maker

  the_maker

  Член од:
  7 септември 2014
  Мислења:
  323
  Допаѓања:
  201
  До апдејтите е, кај сите има шашава батерија последниве апдејти. Се спрема базата за МИУИ 9, па има промени во фрејмворкот, ќе се среди. И кај мене со мојот Mi 5S е исто.
   
  На DrMTR и Ron Burgundy им се допаѓа ова.
 12. nikolailievski

  nikolailievski

  Член од:
  12 април 2017
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  25
  А колку време го користиш?
   
 13. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  5.856
  Допаѓања:
  6.419
  Edno dva meseci.
   
 14. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  17.556
  Допаѓања:
  26.157
  До апдејтите ќе да е. Иначе ден другар има RN4 со оној ром што доаѓа од Сетек и вчера ми прати скриншот и кај него гледам долго издржува батеријата.
   
 15. DrMTR

  DrMTR

  Член од:
  18 септември 2014
  Мислења:
  450
  Допаѓања:
  337
  Тој ром од сетек е најверојато постар билд, без можност за надградба, така да тој ром не е репер за издржливост на батеријата.
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: