Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
:) сега е околу 18.500, но ќе се намалува. Но, прво да видиме дали работи 4Г воопшто.

Sent from my MI 5s
Да и јас од тоа се плашам, Кина користи воглавно ТД-ЛТЕ (Чајна Мобиле), но некои оператори имаат и ФДД-ЛТЕ поделба со бенд 3 (европскиот) и 1 (Чајна Телеком и Чајна Уником). Во линкот што го поделив од Ми форумот го пишува следното: The Xiaomi Mi 5c supports China Mobile TDD-LTE at the moment, but we were able to explore that it does supports FDD-LTE band 800 1800 and 1900, other bands we have yet to know, One thing that is missing is the 4G+ capability, unless someone can unlock its potential. We were only able to achieve 4G at the most for this unit at the moment.
Значи тел работи на Чајна Мобиле, заради патентирање, еве како да го овозможите за нашите ФДД мрежи односно Бенд 20 (800Мхц) и Бенд 3 (1800Мхц) кои ги користат Вип и Т-мобиле и многу е добро што оставиле ваква можност на нивниот СоЦ, од искуство знам дека е многу фрустирачко што немаат бенд 20 на другите нивни модели.
http://en.miui.com/thread-538090-1-1.html
 
Последно уредено:
Член од
14 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
61
Почитувани, ја разгледував сега страната на HiStore, но не можам да го најдам моделот на Xiaomi Redmi 4 Prime. Го нема кај нас?

И уште едно прашање за моделот кој таму е наведен како Redmi 4 Pro, сивиот е поскап од златниот и сребрениот за 1200 денари, само поради бојата? Или пропуштам нешто?
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
само поради бојата?
Да, значително подобра изгледа од останатите.

@the_maker што си напраил со ценава 13 800 бе алооооооооо
Иначе оваа слика е доста misleading.


Поточна е таа подоле. Не е олку темен од позади.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Да, значително подобра изгледа од останатите.

@the_maker што си напраил со ценава 13 800 бе алооооооооо
Иначе оваа слика е доста misleading.


Поточна е таа подоле. Не е олку темен од позади.
Ја искрено ништо, од кина се диктира. Ќе се намалува за 2 недели.

Sent from my MI 5s
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
61
Благодарам @Anon.
Не знам баш дали вреди +1200 за бојата само.
Еве сега го најдов и во Anhoch, таму е 12.800 без разлика на бојата.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Да, значително подобра изгледа од останатите.

@the_maker што си напраил со ценава 13 800 бе алооооооооо
Иначе оваа слика е доста misleading.


Поточна е таа подоле. Не е олку темен од позади.
Ова е од новата серија што ја пуштија, со стесната рамка (bezel)?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ова е од новата серија што ја пуштија, со стесната рамка (bezel)?
Не, сликата е стара. А @the_maker ќе каже дали има од тие новите со помал безел.
Убаво шо примети, ова со скоро невидлививе безели на сликава е уште еден мал педерски детаљ.
Но да се разбереме, телефонот е најдоброто нешто што може да се земе за парите во моментов, во однос на цена/перформанси.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Ги има и тие и тие, од сите серии се мешани. Кога ќе се прегледаат ќе знаеме. Имаше од голдот и такви и такви прошлиот пат. Нема некоја голема разлика, само помало "црно" околу екранот. Подобрување во секој случај.

Sent from my MI 5s
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Edno prasanje dali znaete vo programata na novata vlada dali ima najaveno zgolemuvanje na granicata za poracki od internet bez ddv, dosega bese 50$, pa se zboruvase za zgolemuvanje na 150$ edno vreme imase po vesti i slicno, ili pak nisto od toa nema da bide?
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Edno prasanje dali znaete vo programata na novata vlada dali ima najaveno zgolemuvanje na granicata za poracki od internet bez ddv, dosega bese 50$, pa se zboruvase za zgolemuvanje na 150$ edno vreme imase po vesti i slicno, ili pak nisto od toa nema da bide?
Незнам, сите шпекулираат, но искрено мислам тешко. Мора да се регулираат доста работи, малце сме аматерска држава, па после може да има incentives за поголем раст на конзументска електроника.

Sent from my MI 5s
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Нема шанси. После сите треба да ги затворат фирмите што се легални увознички и сервисери. И во ЕУ се плаќаат фул давачки на стока од надвор од ЕУ.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Нема шанси. После сите треба да ги затворат фирмите што се легални увознички и сервисери. И во ЕУ се плаќаат фул давачки на стока од надвор од ЕУ.
Da no mnogu imaat magacini vo EU najveke vo Nizozemska (po NL tracking brojceto) i EU zemjite ne plakaat nisto provereno, no kaj nasata lopovska drzava i jas ne veruvam deka nesto ke se sluci za podobruvanje na internet trgovijata, poveke ke bide ke go unistat uste tolku, ah nostalgija kolku bea ubavi vreminjata koga si ziveev vo EU.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom