Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддрашка !

Член од
10 мај 2010
Мислења
416
Поени од реакции
165
Pred nekoj den zemav a2 Lite, neso neke do mi instalira aplikacii od playstore, samo viber mi instalira, instagram I ostalo samo vrti download i Misti, care nekoe ima li

Sent from my Coolpad E502 using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.720
Поени од реакции
15.807
Pred nekoj den zemav a2 Lite, neso neke do mi instalira aplikacii od playstore, samo viber mi instalira, instagram I ostalo samo vrti download i Misti, care nekoe ima li

Sent from my Coolpad E502 using Tapatalk
Пробај ги сите предложени решенија тука
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.615
Поени од реакции
1.844
Здраво ме интересира мислење за Xiaomi Redmi Note 7 од некој што го има како е задоволен... Гледам има супер перфоманси, а добра цена... Screenshot_20191016-163140.png
 
Член од
24 јуни 2017
Мислења
431
Поени од реакции
651
Здраво ме интересира мислење за Xiaomi Redmi Note 7 од некој што го има како е задоволен... Гледам има супер перфоманси, а добра цена... Прегледај го приврзокот 219560
Супер е телефонот, у Анхоч/Техномаркет го имаш за 12.499 - разлика у тоа шо не доаѓа со гаранција од официјален сервис на Шаоми, туку сопствен на фирмиве две. За таа пара тел. си гази буквално, приближно нешто + 500 че наоѓаш Mi А3 со супер амолед екран (минус у тел. е шо доаѓа со 720p екран), другото чекни на гсмарена спец профи си е. Углавном Шаоми FTW :D:D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.261
Поени од реакции
33.096
Каде може да нарачам ваква боја на Nillkin маска за Mi А1, на Али ја има само за Mi А3 :(

Untitled.jpg
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
953
Поени од реакции
2.928
Здраво ме интересира мислење за Xiaomi Redmi Note 7 од некој што го има како е задоволен... Гледам има супер перфоманси, а добра цена... Прегледај го приврзокот 219560
Оди со Redmi Note 8, наследникот негов.
Нема голема разлика, освен што е со 665 Снап и уште две макро и телефото камери.
 
Член од
24 јуни 2017
Мислења
431
Поени од реакции
651
Оди со Redmi Note 8, наследникот негов.
Нема голема разлика, освен што е со 665 Снап и уште две макро и телефото камери.
Каде го има Redmi Note 8 ? Ја колку што знам само Про верзијата ја има кај нас сеа.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.594
Поени од реакции
4.816
Здраво ме интересира мислење за Xiaomi Redmi Note 7 од некој што го има како е задоволен... Гледам има супер перфоманси, а добра цена...
Јас го имам, исто од телеком земен пред 2 недели. Супер си е телефончето за тие пари. Ако го имаш за таа цена (5990 на сликата) земај не се мисли.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.615
Поени од реакции
1.844
Го има, уште е таа цена... Таман продолжив договор и од понеделник ќе го нарачувам ... Ви благодарам на мислењата.
 
Член од
24 јуни 2017
Мислења
431
Поени од реакции
651
Богами ќе цепи ова, нема муабет.

The Mi Note 10 won’t be quite as fast as flagships running a Snapdragon 855 — the Redmi K20 Pro included — but otherwise it sounds like a pretty compelling phone, and we’re certainly looking forward to checking out the camera. While the CC9 Pro starts at around $400 in China, the Mi Note 10 will be priced at 549 euros. It’s not clear exactly when and where the Mi Note 10 will be available, though.
Snapdragon 730g и 6 рам со 128 сториџ меморија, за камерата баш ме интересира дали ќе е тоа што го преставуваат пошто ако е, капа доле буквално.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.076
Поени од реакции
1.301
Богами ќе цепи ова, нема муабет.

The Mi Note 10 won’t be quite as fast as flagships running a Snapdragon 855 — the Redmi K20 Pro included — but otherwise it sounds like a pretty compelling phone, and we’re certainly looking forward to checking out the camera. While the CC9 Pro starts at around $400 in China, the Mi Note 10 will be priced at 549 euros. It’s not clear exactly when and where the Mi Note 10 will be available, though.
Snapdragon 730g и 6 рам со 128 сториџ меморија, за камерата баш ме интересира дали ќе е тоа што го преставуваат пошто ако е, капа доле буквално.
Што ќе цепи со цена од 550€.Кога ќе искочи по таа цена ќе бидат флегшип моделите на Самсунг , Хуавеи, One+.
 
На врв Bottom