Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддрашка !

Член од
30 јули 2014
Мислења
3.205
Поени од реакции
7.885
Poco, овие другиве не се у иста класа со него, али ако а7 ти прави више мерак земи го него.
Покото е ѕвер перформанси, ама на изгледот како да не посветиле внимание, многу "пластично" изгледа.
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
2.667
Поени од реакции
2.462
Покото е ѕвер перформанси, ама на изгледот како да не посветиле внимание, многу "пластично" изгледа.
Телефонот не ни е направен за да биде впечатлив, целта им е перформанси за ниска цена, а и на тие убавите секако ќе им ставиш некоја маска да не го изгребеш стаклото или да не се скрши така лесно и коа ќе видиш доаѓаш на исто ниво како поко :)

Да не се разбереме погрешно било кој од тие што ги наброја нема да згрешиш, поготово со самсунгот(освен дизајн со него очекувам и подобра камера да добиеш за сметка на малку послаби перформанси), ако јас бирам би било еден од А7(2018) или поко
 
Член од
24 април 2010
Мислења
973
Поени од реакции
1.597
После 2.5 години користење редми 3 про му дојде крајот на батеријата па да ми предложите некој модел до кај 250 евра, најбитно ми е да држи батерија подолго, нии камера ми е битно ниту играм игри.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
106
Поени од реакции
130
знае некој кога отприлика ќе дојде ноте 7 тука во мк?
Прво да излезе глобал верзијата па потоа. Во брзо време ќе излезе и про верзијата. Доколку не ти се чека нарачај ја од али кинеската верзија на телефонот, а за него има веќе xiaomi.eu ром.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
20.323
Поени од реакции
13.731
После 2.5 години користење редми 3 про му дојде крајот на батеријата па да ми предложите некој модел до кај 250 евра, најбитно ми е да држи батерија подолго, нии камера ми е битно ниту играм игри.
,,,,koga veke ne barash nekoi performance,,,REDMI 6A,,za parite,,okolu neceli 9000 den,,vlozheno dobieno telefonot sosema bi bil OK,,,
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
16.912
Поени од реакции
15.382
Телефонот не ни е направен за да биде впечатлив, целта им е перформанси за ниска цена, а и на тие убавите секако ќе им ставиш некоја маска да не го изгребеш стаклото или да не се скрши така лесно и коа ќе видиш доаѓаш на исто ниво како поко :)

Да не се разбереме погрешно било кој од тие што ги наброја нема да згрешиш, поготово со самсунгот(освен дизајн со него очекувам и подобра камера да добиеш за сметка на малку послаби перформанси), ако јас бирам би било еден од А7(2018) или поко
Поминаа одамна времињата кога средна класа телефоните од Samsung, можеа да се носат со буџет кинеските флагшипс, F1 ќе го направи пепел A7 2018 во камера, и во се друго сем дисплеј и изработка.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
2.667
Поени од реакции
2.462
Поминаа одамна времињата кога средна класа телефоните од Samsung, можеа да се носат со буџет кинеските флагшипс, F1 ќе го направи пепел A7 2018 во камера, и во се друго сем дисплеј и изработка.
Може и сум генерализирал за камерата бидејќи имав лошо искуство со буџетар на хиаоми(го користев како привремен телефон), ама во се друго беше одлично искуство. Ако би зимал андроид (а не сум баш фан поради поради побаруваеата на самиот ОС, и големината на екраните) некогаш повторно сигурно убаво би ја погледнал нивната понуда.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
60
Поени од реакции
23
Ве молам пишете ми преелози за не премногу скапи блутут слушалки за Редми 4 про. Нормално од Али експрес.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
1.672
Поени од реакции
1.739
колку би коштала промена на екран со тач за Mi 6? некој квалитетен сервис да препорачате, Скопје или било кој град во Македонија?
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
36
Поени од реакции
11
Каде може да најдам батерија за Redmi 4 Pro (Prime).Прашав во mi-store.mk нема.
 
Последно уредено:
На врв Bottom