Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Користам веќе 2 години буџетен телефон со 3гб рам и никогаш не сум забележал преоптоварување. Не ми се доплаќаат 50 евра само заради таа работа.
Ama treba da go koristis i slednite 2 godini.

Sigurno ne ti tekna na toa a? a? a?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Користам веќе 2 години буџетен телефон со 3гб рам и никогаш не сум забележал преоптоварување. Не ми се доплаќаат 50 евра само заради таа работа.
Ти си знаеш, а мое е да препорачам со најмалку 4GB рам.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Ama treba da go koristis i slednite 2 godini.

Sigurno ne ti tekna na toa a? a? a?
Ај со 6 гб рам да земам па да не му ја мислам наредните 8 години. Купувам значи буџетски телефон кој би можел да го сменам во секое време ако не ми ги задоволува потребите.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Тогаш земи со 1GB чим можеш да го смениш во секој момент.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Мислење за Редми 5 Плус?
@Govinda веќе еден месец го поседуваш според тоа што го причитав, какво ти е искуството? :D
Iskreno da ti kazam, nogu sum zadovolen. Grom telefonce.
Brz, ne koche ic, grafikata mu e isto grom. Ja dodusa ne igram kojznae kakvi zahtevni igri, nekoi vozacini samo, koli motorcinja, ali so ogled na toa deka ekrano mu e FULL HD, i igram na ultra settings bez problemi.MIUI-to redovno sam si nude cistenje na chash-ot taka da napravijata si e rasteretena celo vreme. I kamerite mu se solidni, mada ja ne se zamaram nogu nogu so slikanje. Si koristam 2 sim karticki i dvete si rabotat bez problem.
Baterijata od 4000 mha u prosek mi trae po 24 saata.
Da be igram igricki verovatno i poveke ke trae.
Mojo model e so 3GM Ram, i mozam da ti kazam deka 3GB se sosema dovolni. Nemas potreba od poveke.
Dakle ako ti se dava za telefon do 11 banki, slobodno zemi si go Redmi 5 Plus. Ako ti se davaat poveke, ne e loso da pocekas malce da stignat novite modeli.
Eden moj prijatel poracal preli Ali express MI A2, koj so e so nogu slicni karakteristiki, ama so poslaba baterija.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Iskreno da ti kazam, nogu sum zadovolen. Grom telefonce.
Brz, ne koche ic, grafikata mu e isto grom. Ja dodusa ne igram kojznae kakvi zahtevni igri, nekoi vozacini samo, koli motorcinja, ali so ogled na toa deka ekrano mu e FULL HD, i igram na ultra settings bez problemi.MIUI-to redovno sam si nude cistenje na chash-ot taka da napravijata si e rasteretena celo vreme. I kamerite mu se solidni, mada ja ne se zamaram nogu nogu so slikanje. Si koristam 2 sim karticki i dvete si rabotat bez problem.
Baterijata od 4000 mha u prosek mi trae po 24 saata.
Da be igram igricki verovatno i poveke ke trae.
Mojo model e so 3GM Ram, i mozam da ti kazam deka 3GB se sosema dovolni. Nemas potreba od poveke.
Dakle ako ti se dava za telefon do 11 banki, slobodno zemi si go Redmi 5 Plus. Ako ti se davaat poveke, ne e loso da pocekas malce da stignat novite modeli.
Eden moj prijatel poracal preli Ali express MI A2, koj so e so nogu slicni karakteristiki, ama so poslaba baterija.
Фала ти за одговорот. Најмногу што ми се допадна кај овој телефон е големината на екранот во однос на батеријата. Бидејќи имам потреба од читање на документи + користење прелистувач, а помалку гејминг, го преферирам телефонот. Сегашниот телефон супер си врши работа (со 3гб рам и 615 снапдрагон процесор), но единствена мана му е слабата батерија и тоа што понекогаш го полнам по двапати на ден.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Фала ти за одговорот. Најмногу што ми се допадна кај овој телефон е големината на екранот во однос на батеријата. Бидејќи имам потреба од читање на документи + користење прелистувач, а помалку гејминг, го преферирам телефонот. Сегашниот телефон супер си врши работа (со 3гб рам и 615 снапдрагон процесор), но единствена мана му е слабата батерија и тоа што понекогаш го полнам по двапати на ден.
Imalo i pogolemi ekrani so pojaka baterija.
http://www.anhoch.com/compare/43878/43155
Ovaj e 1500 den poskap od Redmi 5 Plus, so pola inch pogolem ekran, 4GB ram i baterija 5300 mha.
Ako veke zimas poarno zemi si go MI MAX2.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
momentalno best buy kaj nas e redmi note 4x 32gb za 8 bona mislam vo anhoch. 16/9 mene pokef mi prai nego glupavite 18/9 i slicno kaj novite modeli.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.637
Поени од реакции
38.820
momentalno best buy kaj nas e redmi note 4x 32gb za 8 bona mislam vo anhoch. 16/9 mene pokef mi prai nego glupavite 18/9 i slicno kaj novite modeli.
Ја имам обична ноте четворка и не се осеќа дека телефонот е застарен а више 3 години ќе му правам роденден. Мислам дека бар уште толку ќе тера без проблем.
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Да не знае некој дали има некоја разлика Ноте 5 од анхоч и од Hi Store гледам и двата глобал се.Јас барам црна боја но на страната на hi store видов само златна и сина боја а исто и на нептун
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Да не знае некој дали има некоја разлика Ноте 5 од анхоч и од Hi Store гледам и двата глобал се.Јас барам црна боја но на страната на hi store видов само златна и сина боја а исто и на нептун
Zemav redmi note 5 od Anhoch 3/32 gb crn
Izvonreden e, nemas potreba od 4/64 osven ako ne planiras da go koristis za zahtevni igri
Hi store ja imaat samo verzijata 4/64

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Член од
12 јуни 2017
Мислења
379
Поени од реакции
245
Zemav redmi note 5 od Anhoch 3/32 gb crn
Izvonreden e, nemas potreba od 4/64 osven ako ne planiras da go koristis za zahtevni igri
Hi store ja imaat samo verzijata 4/64

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
4/64 би требало да земам дека сакам дуал сим да користам
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ја имам обична ноте четворка и не се осеќа дека телефонот е застарен а више 3 години ќе му правам роденден. Мислам дека бар уште толку ќе тера без проблем.
note 4x go ima istiot hardver od redmi 5 plus i a2 lite, podobra kamera od 5+ a poslaba od a2 lite. bws zaradi 16/9 displejot e za mene podobar izbor baska i dosta poeftin, nema logika 5+ e 3 bona poskap samo zaradi glupiot 18/9 displej.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom