Mi (Xiaomi) телефони и техничка поддршка !

Член од
12 јуни 2013
Мислења
99
Поени од реакции
49
Мала помош ? Сакам да земам Редми Ноте 13 Про 5 г ? Го има во Мобеликс као бил Глобал и за Азија пазар ? Дали би функционирал на нашиве мрежи или да не се залетувам ? Бидејќи официјално кај нас само Редми Ноте 13 Про + 5г го нудат, а тој ми е поскапа варијанта и не е со Снапдрагон..
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.813
Мала помош ? Сакам да земам Редми Ноте 13 Про 5 г ? Го има во Мобеликс као бил Глобал и за Азија пазар ? Дали би функционирал на нашиве мрежи или да не се залетувам ? Бидејќи официјално кај нас само Редми Ноте 13 Про + 5г го нудат, а тој ми е поскапа варијанта и не е со Снапдрагон..
штом се продава овде значи дека работи. Нема што да се секираш.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Мала помош ? Сакам да земам Редми Ноте 13 Про 5 г ? Го има во Мобеликс као бил Глобал и за Азија пазар ? Дали би функционирал на нашиве мрежи или да не се залетувам ? Бидејќи официјално кај нас само Редми Ноте 13 Про + 5г го нудат, а тој ми е поскапа варијанта и не е со Снапдрагон..
Го имаш во нептун и во телеком,верзијата на 13 про 5г со снапдрагон.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
99
Поени од реакции
49
Го имаш во нептун и во телеком,верзијата на 13 про 5г со снапдрагон.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
Да но е драстично поскап а е со послаба меморија... А претпоставувам дека и таму е истиот, бидејќи само они го нудат, додека во Ми Сторе, Анхоч, Сетек воопшто го нема..
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.021
Поени од реакции
1.282
Два Redmi 13C купени тука, на едниот ми го појави HyperOS надградбата на другиот не. Ми инсталираше само security patch за март. Имал некој сличен проблем?
 
Член од
14 август 2010
Мислења
787
Поени од реакции
506
Два Redmi 13C купени тука, на едниот ми го појави HyperOS надградбата на другиот не. Ми инсталираше само security patch за март. Имал некој сличен проблем?
Nema problem i na druguot ke imas isto upddejt samo malku pokasno za nekoj den
 

Kajgana Shop

На врв Bottom