McDonald's и случувањата со McDonald's во Македонија

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.540
мене ме занима кои се тие сендвичари у земјава подобри од мек доналдс
ројал? шо редовно има затруени луѓе



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Тука негде биле со нашите сендвичари за хигиена:pos: Што фаци ќе сретнеш по темиве.
Па не гледам како лепче паднато на земја и ставено за сендвич во најелитната сендвичара која е специјалист за брза храна и ги задоволува сите потреби се разликува од некоја рандом скопска сендвичара :) Тоа дека не фаќаат пари и храна и има различни луѓе тоа е супер, ама дека е хаос у кујната и тоа држи вода. Ти викам дека само помфритот е супер другото ми е онака, дури и лошо во споредба со другите.
Не фурајте глуп муабет дека е вкусно кога не е нишо посебно. Седмица, Ројал, Гранд па дури и маалски сендвичари се повкусни и повеќе најадуваат. За квалитетот и труењето не праиме муабет. Можеш да не се отруеш никад у некоја сендвилара и све да биде чисто, ама ако не е вкусно тогаш џабе хаха. Проблемот со мекдоналдс на балканот е само во цените а мали се платите. Да е во сооднос како во германија, високи плати а евтино, тогаш не би се бунел ни тука. На пример во германија саатница минимум е 9 евра, а јадење мени од тие поголемите е од 8-10 евра. И сеа кај нас минимална саатница ако е 90 денари да речеме, не би се бунел ако БигТејстиБекон со голем помфрит и голем сок е 90 денари. Ама тоа е практично невозможно, па затоа на вас Мекдоналдс и Милка ви се гледаат како елитни брендови со вкусни и квалитетни производи.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.540
Па не гледам како лепче паднато на земја и ставено за сендвич во најелитната сендвичара која е специјалист за брза храна и ги задоволува сите потреби се разликува од некоја рандом скопска сендвичара :) Тоа дека не фаќаат пари и храна и има различни луѓе тоа е супер, ама дека е хаос у кујната и тоа држи вода. Ти викам дека само помфритот е супер другото ми е онака, дури и лошо во споредба со другите.
Не фурајте глуп муабет дека е вкусно кога не е нишо посебно. Седмица, Ројал, Гранд па дури и маалски сендвичари се повкусни и повеќе најадуваат. За квалитетот и труењето не праиме муабет. Можеш да не се отруеш никад у некоја сендвилара и све да биде чисто, ама ако не е вкусно тогаш џабе хаха. Проблемот со мекдоналдс на балканот е само во цените а мали се платите. Да е во сооднос како во германија, високи плати а евтино, тогаш не би се бунел ни тука. На пример во германија саатница минимум е 9 евра, а јадење мени од тие поголемите е од 8-10 евра. И сеа кај нас минимална саатница ако е 90 денари да речеме, не би се бунел ако БигТејстиБекон со голем помфрит и голем сок е 90 денари. Ама тоа е практично невозможно, па затоа на вас Мекдоналдс и Милка ви се гледаат како елитни брендови со вкусни и квалитетни производи.
според многумина тука 7ца е тапа со една надувана соина плескавица
глеаш дека за вкусови не се дискутира
за Ројал веќе пишав дека редовно затруени има, чудо како не ги затвараат
едино за цените се согласувам, општо за многу работи кај нас е така не само со сендвичите
многу од нас идат у мек ради носталгија, еве и додека пишувам со мислите се враќам на рекорд горе на спрат у мек


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
На Инстаграм ми се појави ова
https://instagram.com/mcdonaldsmk?utm_source=ig_profile_share&igshid=18i03m1g4mlez
Јас McDonalds сум јадел 2-3 пати како мал само ради играчките кој ги даваат и од тогаш навака немам јадено таму а и ретко јадам од сендвичарници. Кога јадам надвор нешто купечко тоа е бурек, тост, баничка, ѓеврек и ред други такви јадења.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Сакам да отвори за да имаме, ама нејќам да има отварање пошто знам дека ќе биде многу фиромски и тажно, можеби пофиромски од првото отварање нивно кога Киро Глиготров сечеше лента, слично како Горбачов во Москва за Пица Хат.
Уште сега ги замислувам колоните луѓе и се ежам :icon_lol:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.765
Поени од реакции
17.481
Сакам да отвори за да имаме, ама нејќам да има отварање пошто знам дека ќе биде многу фиромски и тажно, можеби пофиромски од првото отварање нивно кога Киро Глиготров сечеше лента, слично како Горбачов во Москва за Пица Хат.
Уште сега ги замислувам колоните луѓе и се ежам :icon_lol:
Прашањето е дали Заев ќе седне на тоа кралското столче како славениците порано родендни кога се правеа.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Прашањето е дали Заев ќе седне на тоа кралското столче како славениците порано родендни кога се правеа.
Тоа не е ни прашање. Каков е акнат, може и во скут кај кловнот да седне
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Првите месеци ќе биде пуно, дур да им спласне желбата на овие што немале јадено со години. После тук-таму некој косовар после шопинг, и дечишта за сладоледот и евентуално McFlurry :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Мене не ми е јасно зошто толку се возбудуваме за вакви Fas Food ресторани? Што толку е посебно таму храната за луѓево што се затрескани толку?

Сум пишал и ќе пишам пак како помал заради играчката сум јадел еднаш, еднаш сладолед јадев и еднаш кога бев на екскурзија во средно во Будимпешта. Ништо посебно, ништо специјално.

Да се разбереме не сум некој ни за ептен да се јаде здрава храна ниту сум некој што препорачува јадете само дома зготвено.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.765
Поени од реакции
17.481
Како и за секоја храна, одговорот е едноставен, вкусот. Иначе мекдоналдс ќе праи парче кај нас, и сега и за 5 години ако отвори.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Како и за секоја храна, одговорот е едноставен, вкусот. Иначе мекдоналдс ќе праи парче кај нас, и сега и за 5 години ако отвори.
Со тие европските цени не верувам. Бургеркинг освен во Сити мол, сегде е празен, никој не јаде при толку други ресторани и сендвичари...

Иначе да, вкусот е специфичен, колку и да е нездраво и се тоа :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.765
Поени од реакции
17.481
Со тие европските цени не верувам. Бургеркинг освен во Сити мол, сегде е празен, никој не јаде при толку други ресторани и сендвичари...

Иначе да, вкусот е специфичен, колку и да е нездраво и се тоа :)
МЦ работеше супер финансиски, дури во едно друго време кога стандардот тука беше далеку понизок. Сега 4-5 евра за бургер имаш на еден куп места во Скопје, така да цените на МЦ нема да бидат проблем.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Кој го враќа Mc Donald's во Македонија? Мислам кој ја има сега лиценцата да отвара ресторани?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.965
Поени од реакции
35.579
Каква специфичност на вкусот? Мекдоналдс е име, бренд, прејако формирана франшиза со огромна логистичка и ПР машинерија позади себе.

За вкус и добра храна има минимум неколку милиони сендвичари низ светот кои се подобри од ова. Освен ако немаш некој гастрономски дисордер па телото ти доживува оргазам кога јадеш сендвич со вкус на пластика. Апсолутна нула од храна, ни вкус ни количински исправно.

Цените ги поддржувам само заради брендот, бидејки кога нешто се продава правило е да го наплатиш х10.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom