McDonald's и случувањата со McDonald's во Македонија

Член од
11 октомври 2016
Мислења
31
Поени од реакции
29
Тешко дека некој ќе се нафати да ја купи повторно франшизата за Мек , а мене ужасно ми фали.
Не сум љубител на фаст фуд, ама на Мек не можам да оддолеам.
Некој погоре спомна за зарази во нивната храна?
Да не се лажеме, кај нас во секој ресторан се служат зарази.Дури и марулата сами што ја спремаме и нешто најгрозно. Ама ајде, не е муабетов за марули.
Како би каснала сега еден хамбургер лелеее. :несвест:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Ми фалат рекламите што ги пуштаа на радио Поготово онаа за цезар салата беше интересна.

Сега некако ми е чудно кога ќе видам слики на социјалниве мрежи некој јадел во McDonald's а кај нас непостои веќе ова. Јас не јадев од таму премногу но секогаш како мал јас се водушевував како изгледа сендвичарата и тоа дека има главно мени горе со слика од сендвичите кај шанкот, дека имаат мени за деца со играчки, кока кола секогаш ладна со многу мраз спакувана во картонска чаша со цевче , сладолед и дрго. Ми беше сендвичара за пример како треба да изгледа .

Мислам дека повеќето сендвичари локални во повеќе градови почнаа да го следат тој изглед на сендвичарница. Па почнаа како нив да го прават служењето во табаки спакуван сендвичот во брендирани картонски или книжни амбалажи , сок во картонска чаша, менито да биде истакнато горе кај шанкот, вработените што го служат и прават јадењето да се во брендирани униформи и многу друго.


Единствено сега криво ми е што во Тетово остана заклучен просторот кај што беше сместен McDonald's и никој не го зема а убав голем простор е. Таман се отвори во Тетово и после неколку месеци или некој година беше се деси ова затворање.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.875
Каде и да одам по светов исто како што ги ширам македонскиот национализам и кауза, така застанувам да јадам во секој ебан мекдоналдс. Ти ебам сељачки лесковачки и пизде материне, ко у бачка паланка да живеам.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Да ја освежам темава иако има неколку години како веќе го нема McDonald's во државава но еве видео за оние кој не виделе како изгледа нивните простории каде што имаат пристап само вработените и каде што е кујната. Ова е во Србија на Бежанијска коса.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Да ја освежам темава иако има неколку години како веќе го нема McDonald's во државава но еве видео за оние кој не виделе како изгледа нивните простории каде што имаат пристап само вработените и каде што е кујната. Ова е во Србија на Бежанијска коса.
Одејки кон Германија застнавме тука од мерак за мекдоналдс.Сум го заборвил вкусот ...Стигнав во Германија и ај и Германскиов мекдонлдс го посетив.Би кажал дека магаре и војна музика е разликата.Кој знае што прават во Србија но само наликуваше на храната од Германски мекдоналдс.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Вчера завршив со работа во Мекдоналдс во Германија и освен помфритот и сосчињата све друго е чисто срање. Господ уште долго да го поживее Свето што не ја откупи франшизата пак И горд сум на тоа што имаме предобри сендвичари за разлика од тоа глупостите како Мекдоналдс. И никогаш нема да разберам како луѓе со над 30 години доаѓаат да јадат срање храна а за истите пари или плус минус имаат донери, вурстови и какви други не боље опции. Да сум полицаец казни ќе им лупам на луѓе што јадат Мекдоналдс а не се дечишта
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Исто важи и за Македонците. Излегуваат надвор од границата и ајде во Мекдоналдс, а има многу подобри места со поубава храна и со пристојна цена.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Исто важи и за Македонците. Излегуваат надвор од границата и ајде во Мекдоналдс, а има многу подобри места со поубава храна и со пристојна цена.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Има убава изрека за ова... ''Za dobru svinju nema loše pomije''
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Исто важи и за Македонците. Излегуваат надвор од границата и ајде во Мекдоналдс, а има многу подобри места со поубава храна и со пристојна цена.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Носталгија за времињата кога јадевме таму кога ќе фатиме во кладилница или за друга свечена пригода
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.098
Поени од реакции
5.741
Вчера завршив со работа во Мекдоналдс во Германија и освен помфритот и сосчињата све друго е чисто срање. Господ уште долго да го поживее Свето што не ја откупи франшизата пак И горд сум на тоа што имаме предобри сендвичари за разлика од тоа глупостите како Мекдоналдс. И никогаш нема да разберам како луѓе со над 30 години доаѓаат да јадат срање храна а за истите пари или плус минус имаат донери, вурстови и какви други не боље опции. Да сум полицаец казни ќе им лупам на луѓе што јадат Мекдоналдс а не се дечишта
Постов ти е глупост до глупост и нема ни да се замарам да се објаснувам со тебе за тоа што го имаш пишано, само за болдов ќе те прашам - зошто уште работат Мекдоналдсите во Бугарија знаејќи дека истиот газда е и таму? (или не го знаеше ова)
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
886
Поени од реакции
1.421
Зар јаде сеуште некој од мекдоналдс?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.765
Поени од реакции
17.479
Би јаделе да го имаше тука. Некад ми се пријадува али ете долги години го нема кај нас, кој знае зашто.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Постов ти е глупост до глупост и нема ни да се замарам да се објаснувам со тебе за тоа што го имаш пишано, само за болдов ќе те прашам - зошто уште работат Мекдоналдсите во Бугарија знаејќи дека истиот газда е и таму? (или не го знаеше ова)
Што е глупост за тоа што викам дека Мекдоналдс е срање и јаде аамо најглупиот народ таму? Те погоди ова тебе, мислејќи дека Мекдоналдс е елитна брза храна? Не знам што грешно кажав за Свето, во Македонија нема Мекдоналдс најверојатно според негова одлука и тоа мислам му е најпаметна одлука до сега. Во Бугарија треба да има Мекдоналдс пошо освен просечниот донер, друг тип на брза храна им е катастрофа !
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.098
Поени од реакции
5.741
Што е глупост за тоа што викам дека Мекдоналдс е срање и јаде аамо најглупиот народ таму? Те погоди ова тебе, мислејќи дека Мекдоналдс е елитна брза храна? Не знам што грешно кажав за Свето, во Македонија нема Мекдоналдс најверојатно според негова одлука и тоа мислам му е најпаметна одлука до сега. Во Бугарија треба да има Мекдоналдс пошо освен просечниот донер, друг тип на брза храна им е катастрофа !
Одговори ми на прашањето од погоре -- зошто уште работат Мекдоналдсите во Бугарија знаејќи дека истиот газда е и таму? За другово што го збориш ти реков дека нема да се замарам да ти објаснувам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Време е да искочиме на протест, мекдоналдс мора да го вратиме. Многу недостига нивниот мек чикен и компирите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom