McDonald's и случувањата со McDonald's во Македонија

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Има некој друг што кога порачува од мекдоналц нагласува да не му ставаат од киселите краставички пошто се отров? Не ги можам јас...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Мислам некоја година пред затворањето се отвори во Тетово McDonalds и тоа траеше кратко? Не се сеќавам точно колку години опстоја ресторанот во Тетово.

Ќе отвараат ли во други градови или само во Скопје?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Можеби неповрзано, порано во 90-тите во центар тоа што беше, се викаше Чикаго Булс или МекДоналдс беше? Имаше принт од Мајкл Џордан исто родендени се правеа за деца... Знам луѓето го викаа Чикаго Булс сеа не знам дали било МекДоналдс и Џордан и Чикаго им биле заштитини лица во тоа време па нашиве го опнале Џордан?
Џордан бил во реклама

Имало и некој си McDonalds Championship кошарка.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Не дека сум киснел и редовно сум купувал од Мекдоналдс, али знаев одвреме навреме да се почастам, тоа значи да отидам да потрошам сума на пари за да се најадам, бар 5 чизбургера, помфрит и кока кола. Така ќе биде и сега, само некако наапан сум и планирам првото идење 10 чизбургери да згрмам, памтам 7 дека акнав еднаш.
Киселите краставички сметам дека го прават главниот шмек на овие сендвичи, т.е. ради Мекдоналдс почнав да ставам и јас кисели краставички во сендвичите.
Иначе ко што спомнаа погоре цените беа поволни тој период пред да затворат, кога сендвичите беа по 33 денари, за 100 денари 3 сендвичи беше сосема океј.
Булс хамбургерс се викаше тоа местото што го спомнавте погоре, ми текнува на една телевизија приватна (мтм), не знам дали постои уште, рекламата за овие идеше уште десет години од кога ги затворија, битно си пичеше рекламата, да пополнат програма :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.653
Поени од реакции
38.837
мекдоналдс и нема некое прескапо мени, само со нашиве буџованџиња никад не се знае што цени ќе стават
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Не знам од каде ја извадиле овие сликава. Точно ли е ова дека има оглас за Mcdonalds Македонија?
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Бројот постои и се води на лице кое има ресторан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom