MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
27 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
100
Zadruga 1, 2, 3 и 4 достапни преку тв пакет Zadruga на позиции 585, 586, 587 и 588. Цената на пакетот е 599 денари.
Искрено, не знам кој би платил за оваа глупост 10 евра месечно.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Zadruga 1, 2, 3 и 4 достапни преку тв пакет Zadruga на позиции 585, 586, 587 и 588. Цената на пакетот е 599 денари.
Искрено, не знам кој би платил за оваа глупост 10 евра месечно.
тие што се забегани....
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.498
Поени од реакции
80.567
600 денари за Задруга бе :pos:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
600 денари за Задруга бе :pos:
За да ја гледаш онаа Миљана или како и да ја викаат што хистерише во тоа ријалити по цели денови.

Алооо 600 денари за ова :facepalm:

Aјде секој има право да гледа што сака ама зарем не е доволно навечер Задруга на Pink plus па сега дури и 4 канали Задруга.
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Zadruga 1, 2, 3 и 4 достапни преку тв пакет Zadruga на позиции 585, 586, 587 и 588. Цената на пакетот е 599 денари.
Искрено, не знам кој би платил за оваа глупост 10 евра месечно.
Neznam koj bi dal 599 Denari za Zadruga kanali ( premnogu e ) inaku trebase tie Zadruga kanali po nekoja logika da se vo Pink&Grand+ paketot na Telekom toj e 199 Denari ovie Zadruga kanali trebase po nekoja logika vo tie 199 Denari Za pink i grand+ paketot da se a ne posebno Zadruga kanali vo paket 599 Denari
Inaku i na Total Tv Zadruga paketot e 599 Denari ( bidejki e ista cenata na Zadruga paketot i na Total Tv i na Telekom dali ovaa cena e od Pink tv preporacana ili si stavaat ceni kako ke im tekne neznam ) NO 599 Denari za Zadruga kanali e MNOGU
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Neznam koj bi dal 599 Denari za Zadruga kanali ( premnogu e ) inaku trebase tie Zadruga kanali po nekoja logika da se vo Pink&Grand+ paketot na Telekom toj e 199 Denari ovie Zadruga kanali trebase po nekoja logika vo tie 199 Denari Za pink i grand+ paketot da se a ne posebno Zadruga kanali vo paket 599 Denari
Inaku i na Total Tv Zadruga paketot e 599 Denari ( bidejki e ista cenata na Zadruga paketot i na Total Tv i na Telekom dali ovaa cena e od Pink tv preporacana ili si stavaat ceni kako ke im tekne neznam ) NO 599 Denari za Zadruga kanali e MNOGU
Не знам може ќе лупнам глупост но мислам дел парите од претпплата одат на дистрибутерот или како и да се вика што им ги нуди од каде што ги земаат операторите тие тв канали а дистрибутерот плаќа на Pink.

Сигурно не ги ставаат цените како ќе им текне.

Ако некој подобро знае нека ме поправи.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.839
Не знам може ќе лупнам глупост но мислам дел парите од претпплата одат на дистрибутерот или како и да се вика што им ги нуди од каде што ги земаат операторите тие тв канали а дистрибутерот плаќа на Pink.

Сигурно не ги ставаат цените како ќе им текне.

Ако некој подобро знае нека ме поправи.
Sepak e mnogu 599 Denari za Zadruga Live Tv kanali
 
Член од
24 август 2009
Мислења
69
Поени од реакции
85
Пих... Ај се кладиме дека супер ќе им оди со пакетов Задруга. Прилично малограѓанска нација сме и за жал вакви „шоуа„ се доста гледани.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Boomerang отиде во историјата. Замена за Boomerang e Cartoonito. Ова е од самата телевизија па така да сите оператори што имале Boomerang сега им е заменет со Cartoonito.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Вие што ги имате Прва, Б92 пакетот, ако можете проверете во Вторник 21ви, дали ќе ја затемнат програмата во 21 часот. Тогаш се емитува квизот Најслаба Карика (Weakest Link), еден од подобрите формати на квизови, ако не се затемнува вреди да се претплати.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
945
Поени од реакции
382
Вие што ги имате Прва, Б92 пакетот, ако можете проверете во Вторник 21ви, дали ќе ја затемнат програмата во 21 часот. Тогаш се емитува квизот Најслаба Карика (Weakest Link), еден од подобрите формати на квизови, ако не се затемнува вреди да се претплати.
Ne zatemnuvaat kvizovi
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Ne zatemnuvaat kvizovi
Со Телеком се е можно, најдобро е да се почека, лудите кога беше промотивниот период затемнуваа половина програма, меѓу кои и турска серија што не се емитува во Македонија (Љубав на помолу)
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Со Телеком се е можно, најдобро е да се почека, лудите кога беше промотивниот период затемнуваа половина програма, меѓу кои и турска серија што не се емитува во Македонија (Љубав на помолу)
да ми текнува баш на ова, мајка ми ја гледаше серијава и после некој период мислам дека почна на канал 5 да се дава таа серија и на нова ја затемнуваа а таму беа многу понапред... глупости.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
945
Поени од реакции
382
да ми текнува баш на ова, мајка ми ја гледаше серијава и после некој период мислам дека почна на канал 5 да се дава таа серија и на нова ја затемнуваа а таму беа многу понапред... глупости.
Stom se emituva na drug kanal sekako deka ke bide zatemneta
 

Kajgana Shop

На врв Bottom