MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
7 јануари 2015
Мислења
909
Поени од реакции
588
Арно да е така. Јас последно време гасам ама мајка ми знае да заспие со вклучен телевизор.

Овој новиов ресивер што ми го дадоа далинското е тенко мислиш да го чукнеш посилно ќе му се скрши нешто внатре.

Стариве први ресивери во рака далинското има поголема тежина, тврда пластика и кога ќе ти падне се слуша онака добро траскање :D
Само првово од лево е добро, другиве се за никаде
 
Последно уредено:

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
де бе сто далинска имаш, ја еднаш го имам сменето у рок од 10+ години од кога користам макс тв.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Само првово од лево е добро, другиве се за никаде
Сите три лево се подобар квалитет од овие десно.

Цврсти далински, овие во рака тенкиве имам чувство дека секој момент ќе стиснам ќе се скрши нешто. Но од изглед десните се поубави.
Ме нервира кај овие од лево што брзо се гребаат копчињата и самото далинско се гребе цело. Имав и црно и сиво, сивото почна да станува црно, копчињата за менување канали избледеа, тоа логото ▪▪▪▪︎Т▪▪▪ буквално се изгреба и го снема.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Тоа во средина го имам јас...искршено е сто пати, сега е со шрафови од долна страна...а уште од времето на дедо Ное, јас даљинската ги подобрубав со тоа што на гумените контакти внатре им лепам алуминиумска фолија за подобар контакт
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
909
Поени од реакции
588
Тоа во средина го имам јас...искршено е сто пати, сега е со шрафови од долна страна...а уште од времето на дедо Ное, јас даљинската ги подобрубав со тоа што на гумените контакти внатре им лепам алуминиумска фолија за подобар контакт
Idi u telekom ce ti dadat podaglam. Ne se placa
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
909
Поени од реакции
588
де бе сто далинска имаш, ја еднаш го имам сменето у рок од 10+ години од кога користам макс тв.
Tri aparati imam u tetovo i dva u skopje, koga ce se rasipe nekoj risiver, ne go zemaat daljinskoto...i taka mi se nabrale
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
909
Поени од реакции
588
Сите три лево се подобар квалитет од овие десно.

Цврсти далински, овие во рака тенкиве имам чувство дека секој момент ќе стиснам ќе се скрши нешто. Но од изглед десните се поубави.
Ме нервира кај овие од лево што брзо се гребаат копчињата и самото далинско се гребе цело. Имав и црно и сиво, сивото почна да станува црно, копчињата за менување канали избледеа, тоа логото ︎Т буквално се изгреба и го снема.
Samo prvoto od levo e cvrsto i tesko, drugive se boranija.
Prvoto ima dve zeleza kako baterii vnatre da bide tesko
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Samo prvoto od levo e cvrsto i tesko, drugive se boranija.
Prvoto ima dve zeleza kako baterii vnatre da bide tesko
Но вторите две се добри затоа што можеш да си го поврзеш со телевизор да го уклучуваш и вклучуваш на истото далинско и телевизорот.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
На Еуроспорт во моментов има Тенис, но тоа не го пишува во програмската шема ЕПГ водичот на Телеком. Ова го приметив од пред некоја недела, кога беше турнирот во Мадрид исто пишуваше Тенис дека има, но тој турнир одеше на Спортклуб, пошто они ги имаат правата кај нас. Мислам дека ја преземаат програмската шема од Европскиот Еуроспорт, кој има различни спортови од Балканскиот.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
На Еуроспорт во моментов има Тенис, но тоа не го пишува во програмската шема ЕПГ водичот на Телеком. Ова го приметив од пред некоја недела, кога беше турнирот во Мадрид исто пишуваше Тенис дека има, но тој турнир одеше на Спортклуб, пошто они ги имаат правата кај нас. Мислам дека ја преземаат програмската шема од Европскиот Еуроспорт, кој има различни спортови од Балканскиот.
На Еуроспорт подолго време распоредот им е погрешен
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
На Еуроспорт подолго време распоредот им е погрешен
Да, Еуроспорт има различна програма во различни земји, поради тоа што има права на различни спортови за различни региони.
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Да, Еуроспорт има различна програма во различни земји, поради тоа што има права на различни спортови за различни региони.
onie sto se na mtel..osven eurosport 1 i 2 go imaat i eurosport deutshland preku satelit..nekogas dava nezto porazlicno od 1 i 2
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Tri aparati imam u tetovo i dva u skopje, koga ce se rasipe nekoj risiver, ne go zemaat daljinskoto...i taka mi se nabrale
Mене мислам ми го зедоа далинското црно од врниот ресивер. Го барав но го немаше што значи си го зеле а не приметив баш кога го зеде чоеков далинското.

Би требало и мислам дека кога некој ќе откаже претплата земаат све комплет и далинско. Тие подобрите ги тргаат за да може да ги искористат пак некому да ги дадат. Но гледам дека од првите ресивери одамна не даваат веќе, ги нема пишано на сајтот.

Последен пат кога ми менуваа рутер заборавиле да стаат тоа позади за да стои исправено па сега го потпирам на дел од бирото. Заборавив да го прашам сега дали има да ми даде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom