MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Колку лоша изгледа ХД сликата на МРТ1 кога има ЛШ, посебно при брзи движења, буквално на ХБО Макс е далеку подобра преку Бразилски/Мексикански впн, на истата утакмица Сити-Атлетико.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.747
Колку лоша изгледа ХД сликата на МРТ1 кога има ЛШ, посебно при брзи движења, буквално на ХБО Макс е далеку подобра преку Бразилски/Мексикански впн, на истата утакмица Сити-Атлетико.
Ја кога зборев за битрејти никој не рецкаше ама тоа е сега. Ќе си биде долг период вака...
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Ја кога зборев за битрејти никој не рецкаше ама тоа е сега. Ќе си биде долг период вака...
Да дури мислам дека е подобар сигналот преку собна антена на МРТ1 ХД, далеку некомпресиран ми изгледа.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Prva немат регулирани права за емитување на емисиите Практична жена, Ѕвезде Гранд, Гранд Специјал и уште некој серии колку што видов затемнуваат.

Ако често и повеќето од програмата вака се затемнува тогаш зошто да плаќа народот дополнително за пола програма?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Овие тотално скренале од Телеком пола и повеќе од програмата на Прва е затемнета. Мајка ми гледа некоја утринска серија на Прва, Љубав на помолу и овие земале и ја затемниле програмата. Ајде овие што се забавни програми ОК, ама серии да затемнуваш.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
509
Овие тотално скренале од Телеком пола и повеќе од програмата на Прва е затемнета. Мајка ми гледа некоја утринска серија на Прва, Љубав на помолу и овие земале и ја затемниле програмата. Ајде овие што се забавни програми ОК, ама серии да затемнуваш.
не скренале Телеком, такви се нажалост правилата за реемитување на странски канали во друга држава
Истото би се десило и со ХРТ каналите за кој сакаме сите да ги гледаме
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Ете еден пример на ист локален кабловски оператор играат ракомет Србија - Словенија, на РТС 2 затемнето на ТВ СЛО 2 не затемнето :).ХРТ 1 и ХРТ3 одат без затемнување, додека РТС 1, 2 и 3 со затемнување.
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
Зошто ја пуштија Prva кога цело време е или замрзната сликата или затемнета
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Dali nekoj go koristi optickiot izlez na maxtv resiverot za povrzuvanje so tv?
Dali treba dopolnitelen kabel?
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
509
Dali nekoj go koristi optickiot izlez na maxtv resiverot za povrzuvanje so tv?
Dali treba dopolnitelen kabel?
Optickiot izlez ti e za "optical audio".
Ja go koristev za da go povrzam audioto direktno vo surround sistemot. Ova e dobro za onie kanali koi podrzuvaat dolby audio, kako HBO na primer. Za ova ti treba optical audio kabel, i ke treba vo settings vo resiverot, vo "digitalen audio izlez" da odberes "domasno kino".
A dokolku nemas surround, i go vrzuvas audioto od resiverot so tv, togas nemas potreba bidejki zvucnicite od televizorot se tapa u globala i nikakva razlika nema da osetish.
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
Optickiot izlez ti e za "optical audio".
Ja go koristev za da go povrzam audioto direktno vo surround sistemot. Ova e dobro za onie kanali koi podrzuvaat dolby audio, kako HBO na primer. Za ova ti treba optical audio kabel, i ke treba vo settings vo resiverot, vo "digitalen audio izlez" da odberes "domasno kino".
A togas glasot odi samo preku toj kabel preku hdmi ne taka?
 

Leopeo

SpaceTe
Член од
12 септември 2021
Мислења
87
Поени од реакции
21
Јас сега пак проверив на авму и приметив го тргнале Nova Sport Телеком или јас само не го гледам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom