MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
HBO max ќе биде на местото на досегашното HBO? Нема да има никакви промени или дополнителни трошоци?
HBO Max е сервис кој ќе биде наместо HBO GO. Ќе треба да си го симнеш од Play store, Apple Store или преку веб сајт hbomax.com

Доколку си претплатен на пакетот HBO преку Tелеком ќе си се најавиш со истиот мејл и пасворд и гледај. Доколку си плаќаш посебно само HBO GO тогаш исто ќе си се најавиш на HBO Max и ќе си гледаш. Значи во таквите два случаја ако си веќе претплатен не мора да правиш нов акаунт, одново да се регистрираш. Со постоечкиот од HBO GO ќе користиш.

HBO GO се гаси.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Знае некој ќе продолжат со емитување на Nova S, Brainz, Pink каналите, ?

Јас прашав порака на Facebook и овој пат ми одговорија за секоја промена да сум проверувал на нивниот сајт во тв каналите.

Крај на месецов 31.03.2022 им завршуваат и авторските права на повеќето албански тв канали меѓу кој и оние на Tring.

Tring Action и Tring Fantasy што се со македонски превод им се до 30.06.2022.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Знае некој ќе продолжат со емитување на Nova S, Brainz, Pink каналите, ?

Јас прашав порака на Facebook и овој пат ми одговорија за секоја промена да сум проверувал на нивниот сајт во тв каналите.

Крај на месецов 31.03.2022 им завршуваат и авторските права на повеќето албански тв канали меѓу кој и оние на Tring.

Tring Action и Tring Fantasy што се со македонски превод им се до 30.06.2022.
Zarem ne se emituvaat pinkovite vo momentov?
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
100
Ваљда штом продолжија да ги емитуваат продолжен им е рокот
Веројатно да, бидејќи се случувало и другпат обновата на времетраење на договор, на сајтот на АВМУ да биде објавена (ажурирана) после неколку дена, сигурно додека не завршат сите административни процедури.
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
100
Дали ви работи Telekom MK апликацијата во делот за тв пакети. Неколку дена кажува дека има некаква грешка. Screenshot_20220303_201150_com.telekom.telekommk.jpg
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
Работи тој дел од апликацијата.
Види да не не ти е апдејтирана апликацијата
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Се случува и ова некогаш пробај покасно пак.
 
Член од
12 ноември 2021
Мислења
120
Поени од реакции
23
Ништо од моето одење на Телеком, ми го поправија проблемот од екипата на А1, било нешто до каблите што влегуваат кај мене. Беа брзи дојдоа за еден саат. И да имав проблеми ќе барав друго решение не се исплаќа на телеком за 3300 ден да добијам брзина од 10 мбпс а дури и често паѓа на 5 мбпс. Мрежата на Телеком во моето населено место е срање, на нив општо бакарот и е срање.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
На канал 555 почнаа Телеком со рекламирање на HBO Max.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Поарно да ги сменија уредите. Ако не си на андроид, ела пушти филм на хбо. 15 минути ќе изгубиш и ќе занраеш што си барал да гледаш

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Добро ќе биде да ги заменат ресиверите со Андроид уредите што им се во пакетот со доплата, тие се добри уреди, само не треба да се доплаќа за нив, туку да ги даваат на користење како Неотел што ги нуди нивните ресивери.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Поарно да ги сменија уредите. Ако не си на андроид, ела пушти филм на хбо. 15 минути ќе изгубиш и ќе занраеш што си барал да гледаш

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Зошто 15 минути ќе изгубиш не те разбирам?
 

Leopeo

SpaceTe
Член од
12 септември 2021
Мислења
86
Поени од реакции
18

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom