MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Дали кај вас ви дава превју кога сурфате по каналите, односно ви прикажува во мало прозорче што има на програмата во моментот, и дали работи ТВ микс апликацијата каде може да се гледаат 4 канали истовремено?
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
52
Поени од реакции
12
Од ко се напрај промената на многу канали само слика има посебно кај македонските
 

Leopeo

SpaceTe
Член од
12 септември 2021
Мислења
87
Поени од реакции
21
HBO MAX од сега во Македонија


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Можеби ги ставиле тука за да се гледаат повеќе поради ОИ. Но, тогаш се намалува гледаноста на МРТ, нели они имале екслузивни права за ОИ за Македонија?
eurosport 1 eden sport eurosport 2 drug sport of O.igri...fenomenalnooo
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Можеби ги ставиле тука за да се гледаат повеќе поради ОИ. Но, тогаш се намалува гледаноста на МРТ, нели они имале екслузивни права за ОИ за Македонија?
Да МРТ има ексклузивни права за Македонија но не се целосно исти преносите. Не знам можеби зависи каков пакет преноси имаат купено.
Eurosport прикажува повеќе спортови од олимпијадата. Моментално на МРТ 3 има футсал а на Еurosport 2 имаш олимпијада фристајл сијање.

А на Еurosport 1 и МРТ 1 е исти преносот во моментов.

Колку и да губат МРТ гледаност сепак си има права Eurosport на емитување во Македонија и не се затемнува.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.410
Поени од реакции
2.753
Да МРТ има ексклузивни права за Македонија но не се целосно исти преносите. Не знам можеби зависи каков пакет преноси имаат купено.
Eurosport прикажува повеќе спортови од олимпијадата. Моментално на МРТ 3 има футсал а на Еurosport 2 имаш олимпијада фристајл сијање.

А на Еurosport 1 и МРТ 1 е исти преносот во моментов.

Колку и да губат МРТ гледаност сепак си има права Eurosport на емитување во Македонија и не се затемнува.
Само да потсетиме, А1 многу се заблагодарува на МРТ што не ги остави нејзините корисници без преноси од олимпијадата. :D
 
Член од
31 декември 2017
Мислења
271
Поени од реакции
114
Да МРТ има ексклузивни права за Македонија но не се целосно исти преносите. Не знам можеби зависи каков пакет преноси имаат купено.
Eurosport прикажува повеќе спортови од олимпијадата. Моментално на МРТ 3 има футсал а на Еurosport 2 имаш олимпијада фристајл сијање.

А на Еurosport 1 и МРТ 1 е исти преносот во моментов.

Колку и да губат МРТ гледаност сепак си има права Eurosport на емитување во Македонија и не се затемнува.
na Eurosport 2 free style bese ekstra interesno
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.359
Поени од реакции
512
HBO MAX од сега во Македонија


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
се извинувам за офтопик, ама посилно е од мене
Север да ги однесе HBO,на мајка им пи.ката северна да ја е.. м мораше бе со огромен фонт да пишат, говеда скапани
 

Leopeo

SpaceTe
Член од
12 септември 2021
Мислења
87
Поени од реакции
21
се извинувам за офтопик, ама посилно е од мене
Север да ги однесе HBO,на мајка им пи.ката северна да ја е.. м мораше бе со огромен фонт да пишат, говеда скапани
Toa e sto da kazam nemam zborovi

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Вие што имате Макс Тв Го М/Л пакет, дали во апликацијата ви дозволува да гледате Еуроспорт 1/2. Кај мене ми пишува кога ќе пуштам дека поради законска обврска каналот е затемнет. Арена каналите работат добро гледав Интер во апликацијата претходно.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
дали во апликацијата ви дозволува да гледате Еуроспорт 1/2.
Не ни дава.
Таман работа Еуроспорт да го пуштат тука, со никаквата заштита што ја имаат имплементирано.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Не ни дава.
Таман работа Еуроспорт да го пуштат тука, со никаквата заштита што ја имаат имплементирано.
Зарем не е направено каналите да се пуштаат само на мрежата на Телеком?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
589
Дали кај вас ви дава превју кога сурфате по каналите, односно ви прикажува во мало прозорче што има на програмата во моментот, и дали работи ТВ микс апликацијата каде може да се гледаат 4 канали истовремено?
Само за сд каналите, инаку за хд има само сликичка

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Зарем не е направено каналите да се пуштаат само на мрежата на Телеком?
Не знам мене ми делува доста безбедна апликација, не дава дури ни скриншот да направиш, а колку што ми е познато никој не успеал да ги извади каналите во m3u8 листа за гледање, еднаш кога поврзав лаптоп преку хдми на тв ми го за блокираше сигналот со grainy слика (иако работи преку хдми од апликацијата за таблет).
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.889
Поени од реакции
7.569
Зошто не го направат целиот интерфејс/дизајн како хрватите што имаат. Многу поубав изглед
 

Kajgana Shop

На врв Bottom