MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Сега имаме три бугарски тв канали на MaxTV oд кој две се музички

Planeta
Balkanika на кој пуштаат и музика од екс ју државите
БНТ 4
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.161
Поени од реакции
15.951
Сега имаме три бугарски тв канали на MaxTV oд кој две се музички

Planeta
Balkanika на кој пуштаат и музика од екс ју државите
БНТ 4
Каков успех за подобрување на понудата на квалитетни канали у Македонија. Да позавиди чоек.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Епа сега вие да не сакате Sky sport, Sky movies, Bein Sport.. мало сутра


Тешко дека таков квалитет тв канали ќе добиеме во понуда засега.
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Епа сега вие да не сакате Sky sport, Sky movies, Bein Sport.. мало сутра


Тешко дека таков квалитет тв канали ќе добиеме во понуда засега.
Овие два пакета на канали ќе беа доста, па макар биле и во посебен пакет кој се плаќа дополнително, кога можат Албанците да имаат 100 канала во посебни пакети.
 
Член од
30 декември 2018
Мислења
74
Поени од реакции
10
Знае некој колку време пред истек на договорот може да се обнови но да се добие целиот фамилијарен буџет ни истекува на 08.06.2021
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Знае некој колку време пред истек на договорот може да се обнови но да се добие целиот фамилијарен буџет ни истекува на 08.06.2021
Мислам дека е 3 месеци, јави се прашај на 122


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.166
Знае некој колку време пред истек на договорот може да се обнови но да се добие целиот фамилијарен буџет ни истекува на 08.06.2021
Мислам беше 3 месеци пред истек. Ама за целиот фамилијарен буџет да го добиеш мораш по истек на договорот да го обновиш. Јас кога сакав отприлика месец дена пред истек да го обновам неколку илјади помалце ќе ми беше фамилијарниот буџет. Грубо пресметано секој месец порано по една сметка помалце.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.527
Поени од реакции
692
Знае некој колку време пред истек на договорот може да се обнови но да се добие целиот фамилијарен буџет ни истекува на 08.06.2021
6 месеци пред истекот на договорот можеш да го обновиш ,но за да го добиеш целосниот фамилијарниот буџет мора да ти биде целосно исполнет рокот од 2 години
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Мислам беше 3 месеци пред истек. Ама за целиот фамилијарен буџет да го добиеш мораш по истек на договорот да го обновиш. Јас кога сакав отприлика месец дена пред истек да го обновам неколку илјади помалце ќе ми беше фамилијарниот буџет. Грубо пресметано секој месец порано по една сметка помалце.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Ум не баш...бонусот што го имаш на пр 12.000,00 се дели на 24м(500ден месечно) и после тоа множи,на пр 18месеци х500...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
106
Поени од реакции
101
Регистриран уште еден бугарски канал Wness. Не е на арно работава
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Wness канал со содржини јога и фитнес.

Пак ќе пишам ако може да има премногу албански канали и премногу канали од екс ју државиве поточно српски што ги има премногу зошто да нема и бугарски канали. Е сега тоа што пуштаат не толку привлечни канали за повеќето корисници тоа е безвезе ама па за некој канал е потешко да се добие права за емитување во државава.
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
106
Поени од реакции
101
Wness канал со содржини јога и фитнес.

Пак ќе пишам ако може да има премногу албански канали и премногу канали од екс ју државиве поточно српски што ги има премногу зошто да нема и бугарски канали. Е сега тоа што пуштаат не толку привлечни канали за повеќето корисници тоа е безвезе ама па за некој канал е потешко да се добие права за емитување во државава.
Не е проблем каналот, проблем е официјалната политика на Бугарија кон Македонија која на секој начин нам ни штети, а тие најмногу тоа го прават преку пропаганда. Гледај само една нивна емисија, слушни само една нивна песна и ќе видиш која е штетата за Македонија. Додека тие мене ме негираат како Македонец и се што е македонско, немам причина да ги гледам нивните фашистички пропаганди и затоа треба нивните тв канали да се тргнат, барем додека тие не не остават на мира. Поздрав
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Не е проблем каналот, проблем е официјалната политика на Бугарија кон Македонија која на секој начин нам ни штети, а тие најмногу тоа го прават преку пропаганда. Гледај само една нивна емисија, слушни само една нивна песна и ќе видиш која е штетата за Македонија. Додека тие мене ме негираат како Македонец и се што е македонско, немам причина да ги гледам нивните фашистички пропаганди и затоа треба нивните тв канали да се тргнат, барем додека тие не не остават на мира. Поздрав
Не не тера никој со сила нас да гледаме одреден канал затоа има избор на тв канали па врти со далинското и барај што мислиш дека ти одговара по твој вкус. Друго доколку не сакаме ни при вртење на тв каналите да го гледаме и слушаме тогаш има опција бришење на тв каналот.
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
106
Поени од реакции
101
Не не тера никој со сила нас да гледаме одреден канал затоа има избор на тв канали па врти со далинското и барај што мислиш дека ти одговара по твој вкус. Друго доколку не сакаме ни при вртење на тв каналите да го гледаме и слушаме тогаш има опција бришење на тв каналот.
Не е работата во техничките можности за тоа кои канали сакаме да ги гледаме, туку со оглед на тоа што Бугарија го има како политика кон нас, државата треба да не заштити како Македонци, односно да не дозволи реемитување на тв канали кои шират антимакедонска пропаганда како што е BNT 4. Тоа ми беше муабетот, а тие што сакаат да гледаат такви канали има и други начини како тоа да го прават. Но тоа е што е, ова е веќе политика, да не ја замараме темава, секој ќе се браниме на свој начин.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.100
Поени од реакции
535
добро ни беше и без бугарскиве канали не беше смак смета, најпаметно е да се тргнат сите секако проганда се против македонија и македонците
 

Kajgana Shop

На врв Bottom