MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
Ама нема буџет да добие

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
е нема да добие, ама гледам дека тоа не му е битно...
ако си тера по старо 150 денари х 24 месеци = 3600 денари заштеда (буџет)

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Од понеделник каналот Pink 3 во пакетот Pink канали се менува во нов канал Vesti. Не е ова од страна на Телеком операторот туку одлука од самата телевизија. Да си знаете оние кој го имаат Pink пакетот да не ви дојде чудно:)
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.838
Од понеделник каналот Pink 3 во пакетот Pink канали се менува во нов канал Vesti. Не е ова од страна на Телеком операторот туку одлука од самата телевизија.
Dobri se pink kanalite dogovorot na telekom so pink istekuva vo april godinava dali ke go prodolzat ke vidime dobro e sto poveke balkanski kanali da ima
I da se nadevame deka Telekom ke gi vrati eurosport kanalite.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Dobri se pink kanalite dogovorot na telekom so pink istekuva vo april godinava dali ke go prodolzat ke vidime dobro e sto poveke balkanski kanali da ima
I da se nadevame deka Telekom ke gi vrati eurosport kanalite.
Пола од каналите Pink што ги има Телеком не вредат да се во пакет на дополнителна претплата.
 
Член од
27 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
100
BNT 4 пуштена на позиција 74.
Бучко ја исполни желбата на Бугарија
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Да не е расипуваме темата, но овој датум е празникот на создавањето на сан Стефанска Бугарија кога ја добива Македонија и мал дел од албанија-Преспа

Си го прославуваме наштео ропство
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Немам ништо против додавање Бугарски канал. Јас имам и потекло бугарско и не заради тоа туку ако може да има француски, руски, српски, албански зошто да нема и бугарски па и да се додадат грчки, турски, германски, италијанаки канали.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Немам ништо против додавање Бугарски канал. Јас имам и потекло бугарско и не заради тоа туку ако може да има француски, руски, српски, албански зошто да нема и бугарски па и да се додадат грчки, турски, германски, италијанаки канали.
Исто и јас, но барем тие канали да бидат квалитетни, да има на нив спорт, филмови, серии, а не како овој бош канал. И не знам зошто не ги одстранат каналите 72 и 77 Телеком и така нема ништо на нив како и 112 каналот. Само зафаќаат место на програмската шема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom