MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Ако е на бсксрни жици нема, да оди повеќе од 15 мб колку и да, плаќаш. Терај некој пакет со оптика, ако има услови.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 

saskon

Член од
22 август 2008
Мислења
2.225
Поени од реакции
5.452
Некој помош да ми даде предлог како да ја зголемам брзината на интернетот момемтално е 5-6 Mbps на Магента М пакетот
Срамота е да се каже во денешно време 5 Mb/s интернет брзина.
Пред неколку години бевме едни од водечките по интернет брзини во ексју, останавме на исто ниво.
Ова е во соседството:
Најефтиниот 2.5 Gb/s е околу 1600 денари. Спореди, колку плаќаш и што добиваш.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.311
Некој помош да ми даде предлог како да ја зголемам брзината на интернетот момемтално е 5-6 Mbps на Магента М пакетот
Ако не можеш оптика, јави се на корисничка поддршка да ти пресметаат растојание од најблиска централа и дали имаш услови за VDSL интернет.
Ако да, оди до салон и поднеси барање за промена (веројатно и договорот да го обновиш ќе треба).
Во овој случај брзината за М пакет би ти била 30/5 на хартија (25/4.5 обично оди кај мене)
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
Ova od aliexpress 1100 den za 2 klienta 12 meseci. Potreben ti e android tv, android tvbox,mobilen ili kompjuter

Firmite primetiv gi menuvaat, no se naodjaat so baranje na "iptv m3u free test".
Slobodno pisete im poraka, kucnete edno 'HI", i avtomatski vo chatot ce vi se vrati user i pasvord i m3u lista za test od 1-2 dena.




Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Прегледај го приврзокот 283040
Овде имат канали со превод на македонски или српски барем ? и дали филмојте имет преводи? барам некое прифатливо решение за постаро лице шо не знајт англиски и немојт сам да спуштат филмој и да барат превод. Едноставно плеј само да стегат ...
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
594
Овде имат канали со превод на македонски или српски барем ? и дали филмојте имет преводи? барам некое прифатливо решение за постаро лице шо не знајт англиски и немојт сам да спуштат филмој и да барат превод. Едноставно плеј само да стегат ...
Југословенските канали се со превод српски. Ги има над 200.
Ама постар човек тешко ќе ракува со ова

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.168
Imat mat ili nemat?
Нема. Како може да има на англиски или американски канали пр. SKY Movies со македонски превод. Плус тоа ти е пиратско односно Кинезиве само ко реемитуваат сигналот наменет за соодветната држава. Е сега ако зборите за некои српски или хрватски канали тогаш да, има српски односно хрватски превод.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Југословенските канали се со превод српски. Ги има над 200.
Ама постар човек тешко ќе ракува со ова

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Е да постари луѓе малку потешко да се снајдат. Им треба курс од деца/внуци да ги научи.

Многу време имам дома МaxTV и мајка ми несакајќи ќе и се стисне на EPG копчето се чуди каде влегла и ме вика за помош. Добро е барем се научи ТВ тека да бара серии да гледа.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.168
Ај малце на темава. Ќе може ли некој од одговорните во Телеком да ми одговори како да гледам Australian Open, и што преземаат да го решат тој проблем. Да не пучнувам да ги набројувам другите спортови кои во времето на комунизмот во бувша Југославија на таа една државна телевизија РТС (Радио Телевизија Скопје) се прикажуваа редовно, а сега во 2021 со 150 канали неможеме да ги гледаме. Патем во тоа време радио дифузна такса и немаше, а денес на Телеком му плаќаме по 1500 денари за да добиеме помалку.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Ај малце на темава. Ќе може ли некој од одговорните во Телеком да ми одговори како да гледам Australian Open, и што преземаат да го решат тој проблем. Да не пучнувам да ги набројувам другите спортови кои во времето на комунизмот во бувша Југославија на таа една државна телевизија РТС (Радио Телевизија Скопје) се прикажуваа редовно, а сега во 2021 со 150 канали неможеме да ги гледаме. Патем во тоа време радио дифузна такса и немаше, а денес на Телеком му плаќаме по 1500 денари за да добиеме помалку.
И јас сакам да гледам Australian open aма овие го исклучија Eurosport и сега барам по стримови кога можам да гледам.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
За Австралија да гледате платете си Eurosport player, ја пред три дена си земав за месец 1 евро живо џабе.. си симнав на сонито апликација и си се конектирав и тоа е тоа. Само одете на страната на еуроспорт плеер
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.168
За Австралија да гледате платете си Eurosport player, ја пред три дена си земав за месец 1 евро живо џабе.. си симнав на сонито апликација и си се конектирав и тоа е тоа. Само одете на страната на еуроспорт плеер
Абе знам за тоа, плус имам и IPTV. Ама поентата ми беше дека за толку пари да не добиеш нешто што сите околни држави го имаат како стандард плус пред 30 години си го имал ама сега неможеш да го имаш макар и да сакаш да платиш дополнително за тоа. Нека не биде тоа Еуроспорт. Нека ги купат правата па нека отворат сопствен канал. Што сакаат нека прават само нека ги пуштат тие спортови што публиката ги бара.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom