MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
добро ама ме интересира дали бумот што ги има каналите странските и македонските ќе си останат со антена во тој 1 час и аналогната телевизија која се фаќаше со обична антена премина во дигитална со обична антена дали таа ќе си остане во тој 1 час
Тоа најдобро да прашаш во А1.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Тоа најдобро да прашаш во А1.
И а1 се заникаде еднаш се јавив ми кажаа и тие тв канали , потоа се јавив дечкото што крена ми вика само кабелските тв канали преку кабел , а со обична антена ќе останат сепак ќе пропаднат телевизиите македонски така ми кажа
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Нема да има од 18 до 19 така ми пишаа Телеком.
Автоматски споено мислење:


IPTV ако имаш добар интернет. А тие кој имаат полош интернет ограничен отиде интернетот ќе се исцица брзо месечниот интернет.
Таман кога фучат вести и серии на нашиве. Убав термин одбрале. :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Таман кога фучат вести и серии на нашиве. Убав термин одбрале. :D
А тие што сакаат да гледаат во тој термин спорт? Ете полека полека се враќаат спортот и нивни пренос.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
За да не бидат жениве нервозни, турк-сериите ќе ги поместат во друг термин

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Во Тв тека додадени М1, М1 Gold, Action M, Fantasy M, Klan Macedonia, Tv Shenja, MРТ 2, Наша тв, Тв Сонце, РТС Свет, RTV 21, 24 ТВ...


Ништо не би ме изненадило да им текне за странскиве тв канали кога ќе ги додадат што повеќе во Тв тека да овозможат опција да се враќа наназад и за тоа да се плаќа или таа опција да е достапна за поскап Магента пакет на телевизија.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Ако не се дојде до решение од 08.08.2020 ресиверите ќе одат на одмор, нема телевизија цели денови да има :) Можеби ќе може да гледаме видеотека некој филмови ако ни пуштат гратис тој месец.

Дигитално со антена само ќе гледаме македонски тв канали.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.100
Поени од реакции
4.838
Ако не се дојде до решение од 08.08.2020 ресиверите ќе одат на одмор, нема телевизија цели денови да има :) Можеби ќе може да гледаме видеотека некој филмови ако ни пуштат гратис тој месец.

Дигитално со антена само ќе гледаме македонски тв канали.
Toa e vo 21 vek 2020 godina ke gledame samo MRTV :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom