MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Што стана со Пинк каналите? Си слушав цело време музика на Пинк рок н рол, сега гледам ги нема.
Толку од бесплатно користење. Ако сакаш уште да ги гледаш ќе си ги нарачаш и ќе си ги плаќаш. Јас би ти препорачал ако ти е само за музика подобро набави си телевизор кој има интернет и Јутјуб ако воопшто немаш или ако имаш лаптоп приклучи го на телевизорот па пуштај си од Јутјуб што си сакаш од музика. Не вреди да плаќаш само заради тој канал Pink and roll.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Толку од бесплатно користење. Ако сакаш уште да ги гледаш ќе си ги нарачаш и ќе си ги плаќаш.
Па и пред ова ги имав со магента пакетот. Тогаш ги немав СК каналите, а ги имав пинк каналите, сега обратно.

Сега приметив, ги вратиле.
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
dali kaj site sportklub kanalite se dostapni za gledanje bez dopolnitelno aktiviranje kaj mene gi isklucija samo arenasport drugite sise aktivni
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Дечки едно прашање,
Кога менувате канал на вториот приемник (не главниот), дали наредбата пауза/враќање назад веднаш работи или две три минути не работи (се појавува порака "наредбата пауза моментално не е достапна. Обидете се повторно")?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
52
Поени од реакции
12
Дечки едно прашање,
Кога менувате канал на вториот приемник (не главниот), дали наредбата пауза/враќање назад веднаш работи или две три минути не работи (се појавува порака "наредбата пауза моментално не е достапна. Обидете се повторно")?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Истото е и кајмене.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Дечки едно прашање,
Кога менувате канал на вториот приемник (не главниот), дали наредбата пауза/враќање назад веднаш работи или две три минути не работи (се појавува порака "наредбата пауза моментално не е достапна. Обидете се повторно")?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Се случуваат вакви или слични работи, можеби не толку често ама се случуваат.

Туку едно време немаше ли одма кога ќе свртиш на некој од македонските канали да се врати неколку минути назад? Зошто тоа нема и сега?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
Сега приметив FOX каналот е пуштен во HD верзија
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Сега приметив FOX каналот е пуштен во HD верзија
Го има и во HD и во SD.

Супер би било да го пуштат и Fox Movies, Fox Life, FoxCrime во HD
Автоматски споено мислење:

Доста каснат со воведувањево HD канали ама тоа е кога интернетот ги кочи работите. Еве пуштам Fox HD замрзната слика морав едниот ресивер да го гасам. Интернет не ни пробувај да отвориш било која веб страна или видео додека гледаш HD тв канал.
 
Последно уредено:
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Дали имате вака пресечена слика доле на канал 5?


Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Зависи и од телевизорот големината на екранот. И кај мене на стар модел од пред едно најверојатно 10 и нешто години Sony Bravia HDTV Ready телевизор на некој тв канали дел од сликата или не се гледа или пола ѕирка задскиена.

На МРТ 1 пола ми се гледа кругчето за категоризација на програмата. Логото е до крајот на екранот залепено.

Додека пак на нов модел Philips Full HD 4К телевизор купен лани си е нормална сликата.

E сега во овој случај не сум видел на Канал 5 дали е вака и на новиот телевизор. Ако е вака и на нов модел телевизор тогаш нешто е или до операторот или до самата телевизија.
 
Последно уредено:
Член од
7 јануари 2015
Мислења
890
Поени од реакции
576
Mene na golemite risiveri so saat sto se mi dava skratena slika.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom